REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  Jeszcze nie została oddana do użytku, a już wzbudza emocje. Ścieżka pieszo-rowerowa przy Kopie Cwila irytuje mieszkańców, którzy chcieliby już zacząć sezon rowerowy. – Miała być oddana jesienią, teraz nic się nie dzieje, to kpina – mówi mieszkaniec Końskiego Jaru.

  Jesienią ubiegłego roku wyglądało na to, że budowa ścieżki rowerowej i chodnika pod Kopą Cwila jest praktycznie na finiszu. Droga dla pieszych była gotowa i szykowano się do wylewania asfaltu. Prace zaczęły się jednak przeciągać, a od dwóch miesięcy na budowie nic się nie dzieje.

  Falstart!

  Ścieżka to realizacja pomysłu z budżetu partycypacyjnego, na który zagłosowało ponad 1300 osób. Problemy zaczęły się już na etapie szukania wykonawcy. W pierwszym postępowaniu przetargowym, ogłoszonym przez dzielnicę, nie wyłoniono wykonawcy dokumentacji projektowej ze względu na brak ofert. Podczas kolejnego przetargu wpłynęła jedna oferta i podpisano umowę z wykonawcą.

  Następnie rozpoczęto poszukiwania wykonawcy prac budowlanych, ale wszystkie zgłoszone oferty przewyższały wartość kosztorysu. Dopiero przetarg powtórzony w 2018 roku wyłonił wykonawcę. Prace szły w dobrym tempie, a ich finał przewidywano na koniec listopada.

  Jednak okazało się, że wykonawca przez długi czas nie mógł znaleźć podwykonawcy, który położy asfalt. Firma, która podjęła się tej pracy, wykonała ją źle. Urząd dzielnicy nie odebrał skończonej ścieżki i zalecił sfrezowanie wierzchniej warstwy oraz położenie nowej warstwy asfaltu. Potem nastąpiła zmiana pogody, która uniemożliwiła dokończenie pracy.

  Oby do wiosny?

  Teraz kiedy temperatura jest dodatnia, a prognozy obiecujące, coraz więcej rowerzystów korzysta z niedokończonej ścieżki. – Słabo to wygląda – mówi Sylwia, która codziennie dojeżdża tędy do pracy na Służew.

  Także piesi komentują stan chodnika, który już w kilku miejscach zaczyna się krzywić i rozchodzić. – Przede wszystkim wysoki krawężnik i brak podjazdu to jest jakaś pomyłka – komentuje mieszkanka z dzieckiem w wózku. W kiepskim stanie są też stojaki na rowery, które prawdopodobnie jeszcze nigdy nie były używane.

  Oficjalnie sezon rowerowy w Warszawie zaczyna się 1 marca, kiedy rowery miejskie wracają do stacji w całym mieście. Czy do tej pory ścieżka będzie oddana do użytku?

  - Wykonawca ścieżki rowerowej ma termin do 15 marca, ale został wezwany do urzędu w celu opracowania harmonogramu prac i omówienia naszych wymagań dotyczących sposobu realizacji - mówi Kazimierz Bigoszewski z ursynowskiego wydziału infrastruktury.

  Czy tym razem odbędzie bez fuszerki i droga rowerowa oraz równy chodnik zaczną służyć mieszkańcom przed pierwszym dniem wiosny? Okaże się już niebawem.

  ZOBACZ: Tak wygląda ścieżka i chodnik pod Kopą Cwila

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 45

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 17
   BRAK SŁÓW

  16Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~swa 16 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Jaja jak berety, czyli negatywny przykład jakości pracy Urzędu Dzielnicy Ursynów i urzędników!!!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zeus Kosmateus 15 6 miesięcy temuocena: 33% 

   dobra a teraz praca domowa dla redakcji - co to jest ścieżka? :D serio warto sprawdzić

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~halo 14 6 miesięcy temuocena: 83% 

   Albo chodnik, albo ścieżkarowerowa, Rafał poklei taśmą i będzie dobrze.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Easy 13 6 miesięcy temuocena: 0% 

   Może rower na węgiel twój kolega by zrobił?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TwójNick 12 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Załatają progami zwalniającymi z kolejnego budżetu. Mieszkańcu Ursynowa uwielbiają progi zwalniające.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 11 6 miesięcy temuocena: 100% 

   ""Ścieżka pieszo-rowerowa przy Kopie "" To jest ścieżka pieszo- rowerowa? To znaczy że oznaczenie tej ścieżki jest nieprawidłowe!Chyba że do ścieżki rowerowej dodamy chodnik,znajdujący się obok,ale nie połączony ze ścieżką.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 10 6 miesięcy temuocena: 91% 

   u nas nic sie nie zmieni dopoki najwazniejszym kryterium jest cena. Mozesz zawalic poprzednia budowe, mozesz miec opoznienia - ale jesli w kolejnym przetargu dasz najnizsza cene to i tak wygrasz. Jesli jednym lub najwazniejszym nawet kryterium bedzie bez-fuszerkowe oddawanie inwestycji - firmy beda musialy walczyc aby ich inwestycje byly dopieszczone i naprawde w dobrym stanie

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 9 6 miesięcy temuocena: 22% 

   A Pan tak z praktyki, czy tak się Panu wydaje? Obecnie też jest w Pzp możliwość określania innych kryteriów wyboru oferty, niż cena. Proszę prześledzić natomiast losy kilku postępowań, wraz z późniejszymi perypetiami. KIO, sądy, strasznie lubią "dopieścić" wykonawcę. I jest tak, że jeśli w wyniku zaniedbania wykonawcy ktoś nie dozna uszczerbku na zdrowiu/życiu, to wykluczenie "fuszerkowicza" z późniejszych postępowań jest prawie że niewykonalne... Z kolei mądre skonstruowanie "kryteriów pozacenowych", to karkołomne zadanie, którego nie każdy zamawiający się z chęcią podejmuje... O przyczynach nie będę się rozpisywał, bo znaków w komentarzu zabraknie ;-)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 8 6 miesięcy temuocena: 100% 

   @jaro troche z praktyki - wiem jak to sie odbywalo u Nas - o specjalnych zrzutkach pracownikow na fundusz, o szukaniu jak najtanszych podwykonawcow - jednego drugiego piatego - Firm ktore same moga zrobic budowe od A do Z jest malo- konczy sie pozniej jak tu - ze podwykonawca tak wyliczyl ze nie uwzglednil kosztow na ewentualne naprawe fuszerki -i oby nie okazalo sie ze termin minie, pozniej drugi termin minie - a robota bedzie lezala rozwalona - a sprawy w sadach ciagna sie latami, czesto taka firma X bedaca jakims malym podwykonawca juz dawno padla /

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sebastian 7 6 miesięcy temuocena: 65% 

   Od 2 miesięcy nic się nie dzieje. Serio? Może dlatego że zima?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sprawiedliwy 6 6 miesięcy temuocena: 78% 

   Jaka zima? Zima była może 10 lat temu. Koło mnie budują ścieżkę rowerową od około 3 tygodni.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 5 6 miesięcy temuocena: 35% 

   Jak poprawi, to git. Jak nie, to walić karami umownymi, albo wykonanie zastępcze i do sądu. Miasto to pewny płatnik, więc nie ma możliwości kręcenia nosem przez wykonawcę, że wystartował w przetargu, a teraz kombinuje, bo mu się nie opłaca...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.175 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019