REKLAMAA1-SanGiovanni--01-10----31-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Wyremontowana ścieżka i chodnik przy Belgradzkiej

  Wyremontowana ścieżka i chodnik przy Belgradzkiej (SK)

  Rowerzyści jeżdżą już po wyremontowanych ścieżkach z projektów Budżetu Obywatelskiego. Drogowcy wymienili starą nawierzchnię z kostki na asfalt w dwóch miejscach - wzdłuż ul. Belgradzkiej oraz w alei KEN od Wąwozowej do Wilczego Dołu.

  Remont wysłużonych ścieżek rowerowych ruszył zaledwie miesiąc temu. Na Belgradzkiej już można korzystać z nowej nawierzchni, a w alei KEN trzeba jeszcze poczekać na dokończenie prac przy skrzyżowaniach z uliczkami osiedlowymi i postawienie znaków.

  Na Belgradzkiej na remoncie skorzystali także piesi, którzy zyskali nowy chodnik wraz z dojściami do przystanków autobusowych. Chodnik i ścieżka rowerowa, pamiętające lata 90. XX wieku, zostały wyremontowane dzięki projektowi z budżetu obywatelskiego złożonemu przez radną Koalicji Obywatelskiej Karolinę Mioduszewską. W ubiegłorocznym głosowaniu poparło go nieco ponad 2 tys. mieszkańców. Modernizacja kosztowała 992 tys. złotych, a jej wykonawcą była wyłoniona w przetargu ursynowksa firma Fal-Bruk. W najbliższych dniach wykonawca będzie jeszcze kończył prace: malował oznakowanie, stawiał znaki pionowe i sprzątał.

  ciąg dalszy artykułu pod zdjęciami

  Nowa nawierzchnia również w alei KEN

  Również za pieniądze z budżetu obywatelskiego w połowie lipca ruszył remont wysłużonej ścieżki rowerowej wzdłuż alei KEN - od Wąwozowej do Wilczego Dołu. Drogowcy już prawie skończyli swoje prace. Ścieżkę poszerzono i wreszcie zamiast starej kostki ma równą nawierzchnię asfaltową.

  Okoliczni mieszkańcy narzekają na przeciągający się remont. - Niestety ucierpiała na tym zieleń. Był trawnik, jest pustynia. Było równo, są pagórki i doły. Powyrywane znaki drogowe, deski, słupki wciąż leżą porozrzucane na ziemi. Czy tak pozostanie? - napisała do nas pani Emilia z Kabat.

  Wykonawca, również wybrana przetargu firma Fal-Bruk ma dokończyć prace w najbliższych dniach. Dzisiejszy stan ścieżki nie jest stanem finalnym. Przejazdy przez uliczki poprzeczne będą równe, po wybudowaniu ich nowych nawierzchni.

  Remont przy alei KEN to także projekt z budżetu obywatelskiego, na który zagłosowało 2,5 tys. osób. Prace kosztowały 427 tys. złotych.

  ZOBACZ: Ścieżka przy alei KEN - remont jeszcze niezakończony

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zwykły obserwator 6 2 miesiące temu

   Zdjęcie 1/8, poza nowym znakiem zakazu, już wróciło do normy - zasłupkowali a tak miło, sympatycznie, lekko ten przystanek wyglądał, nic nie uciskało skroni. Kochany Burmistrzu bitte, jeszczio raz remontic powtórz, kilka niedziel będzie normalnie, pooddychamy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 5 2 miesiące temuocena: 0% 

   Na zdjęciu 1/8 widać, za przystankiem, znak zakazu zatrzymywania i parkowania, to nówka, a dalej neurobiałki parkują bo nie wierzą, że Burmistrz swoim zwyczajem "przy okazji" zlikwidował kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Wiadomo, Galeria, sklepy, usługi trzeba sabotować tak jak Rentgenologów. A i tak Galeria świeci pustkami, hi, hi. Lada chwila Burmistrz zmobilizuje Straż i szybciutko wyegzekwuje nowe zakazy, hi, hi. Sytuacja Galerii pogorszy się, hi, hi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 4 2 miesiące temuocena: 100% 

   łżesz jak zwykle. Gdybyś miał choć odrobinę inteligencji w pisowskim mózgu sprawdziłbyś, choćby na street view, że znak stal tam już wcześniej. Ale cóż, jak mówił Goebbels, kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stanislaw 3 2 miesiące temuocena: 50% 

   potrzebny remont ścieżki rowerowej od al.KEN wzdłuż ulicy Ciszewskiego do Nowoursynowskiej. Czekamy!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obywatelka 2 2 miesiące temuocena: 59% 

   Zwlaszcza przy przystankach trzeba wprowadzic jakies fizyczne ograniczenia predkosci rowerzystów w celu poprawy bezpieczenstwa pieszych. Rowerzysci z nikim sie tu nie liczą, pędzą jak szaleni, kolejna tragedia to tylko kwestia czasu. Z wielkim niepokojem obserwuje, ze ZDM w ostatnim czasie dba wylacznie o wygode rowerzystów, w ogóle nie licząc sie z pieszymi. W tym rejonie jest szkola, kilka przedszkoli, przychodnie medyczne a tu sie urzadza prosty tor kolarski, to jest niedopuszczalne.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 1 2 miesiące temuocena: 78% 

   Ścieżki z budżetu, ławki z budżetu, drzewa z budżetu... Kur... a ile kasy jest rozpieprzanej bez sensu? Może najpierw zacząć kontrolować wydatki jaśniepaństwa z Ratusza. Widział ktoś urzędników na elektrycznych rowerach, które kupili w zeszłym roku? Czy dzielą los poprzedniego i gniją w garażu? Co z lokalem na Szolc Rogozińskiego, który od lat stoi pusty, niszczeje i generuje tylko koszty- to już PÓŁTORA MILIONA. A wy podniecacie kilkusetmetrowym kawałkiem asfaltu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3403 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020