REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02-03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 sierpnia 2018, 17:51 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Laureatki: Irena Nowakowska i Elżbieta Tureczek

  Laureatki: Irena Nowakowska i Elżbieta Tureczek (Marta Radomska)

  REKLAMA

  Dobre wieści z europejskich i ogólnopolskich zawodów w Nordic Walking. Dwie amatorki z Ursynowa wywalczyły podium. Kolejny zawodnik odebrał gratulacje za zachowanie fair-play.

  W podbydgoskim Osielsku, w ostatnią sobotę rozegrano zawody Pucharu Polski i Pucharu Europy w Nordic Walkingu. Wzięła w nich udział 15-osobowa reprezentacja z Ursynowa, pod wodzą trenerki Marty Radomskiej. Na co dzień grupa ćwiczy w ramach bezpłatnych zajęć z kijkami, finansowanych przez urząd dzielnicy. Nasze zawodniczki w Osielsku pokazały prawdziwego ducha walki.

  Irena Nowakowska zajęła 2. miejsce w Pucharze Europy Nordic Walking oraz 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Nordic Walking. Druga ursynowska seniorka - Elżbieta Tureczek - wywalczyła 3. miejsce w Pucharze Europy Nordic Walking. 

  - Jeden z naszych kabackich kolegów - Adam Klimczak na 4. kilometrze trasy zrezygnował z walki o podium, po by udzielić pierwszej pomocy jednemu z zawodników, który dostał ataku epilepsji. Odebrał oficjalne podziękowania na scenie od prezesa Polskiej Federacji Nordic Walkingu Olgierda Bojke i dyrektor Federacji Edyty Kędzierskiej - mówi Marta Radomska, trenerka kabackiej grupy.

  Zwyciężczynie trenują nordic walking na Ursynowie już od trzech lat, a Adam Klimczak - zaledwie od roku. Amatorów tego angażującego ponad 90% mięśni biegania spotkamy w Lesie Kabackim, który jest miejscem regularnych treningów.

  - Największą wartością nordic walkingu jest fakt, że można go uprawiać w każdym wieku, bez względu na kondycję i warunki zdrowotne. Pomaga w problemach z kręgosłupem, stawami, układem krążenia, jest dobry w odchudzaniu. W świetle ostatnich badań to także znakomita profilaktyka antyalzheimerowa - przekonuje trenerka Marta Radomska.

  Urząd dzielnicy zaprasza do wspólnego maszerowania niemal przez cały rok. Szczegóły zapisów i bieżące informacje na sport.ursynow.pl.

  (źródło: sport.ursynow.pl)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.2668 sekundy
  REKLAMA