REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 września 2020, 13:02 komentarzy 4
  Przekazywanie paczek przygotowanych przez Stowarzyszenia Społeczników „Ariadna”

  Przekazywanie paczek przygotowanych przez Stowarzyszenia Społeczników „Ariadna” (Urząd Dzielnicy Ursynów)

  Ursynowscy seniorzy oraz wszyscy ci, którzy z powodu epidemii jesienią nie powinni wychodzić z domu, nie zostaną bez opieki - zapowiada dzielnica. Z pomocą czekają wolontariusze gotowi zrobić zakupy lub wyrzucić śmieci. Urzędnicy szykują się do drugiej fali pandemii i zachęcają już teraz do kontaktu osoby potrzebujące wsparcia oraz wolontariuszy.

  Wiosną, kiedy zaatakował koronawirus, jak grzyby po deszczu zaczęły tworzyć się sąsiedzkie grupy pomagające osobom z grup ryzyka, dla których zakażenie może być bardzo niebezpieczne. Również dzielnica w ramach akcji „Warszawa wspiera” uruchomiła gorącą linię dla potrzebujących.

  Od początku nie brakowało ochotników do zrobienia zakupów czy wyrzucenia śmieci. Na Ursynowie w inicjatywę zaangażowało się sześć organizacji społecznych oraz kilkudziesięciu mieszkańców, którzy wciąż są pełni zapału do pomocy.

  W obliczu zapowiadanej przez wielu epidemiologów drugiej, jesiennej fali pandemii dzielnica przypomina wszystkim starszym lub schorowanym osobom, że wystarczy jeden telefon do ratusza, aby móc liczyć na pomoc.

  Dynamika pandemii jest zmienna. Nie wiadomo co wydarzy się w najbliższych tygodniach, warto więc pamiętać, że wolontariusze czekają.

  - Jeżeli ktoś potrzebuje wsparcia ze względu na wiek lub chorobę, prosimy, aby się do nas zgłosił. Nikt nie zostanie bez opieki. Mamy wolontariuszy, którzy są gotowi poświęcić innym swój czas i energię, za co wszystkim bardzo dziękujemy. Czekamy też na zgłoszenia nowych  - mówi wiceburmistrz Ursynowa Jakub Berent.

  Wystarczy zadzwonić

  Aby zgłosić chęć otrzymania pomocy należy zadzwonić pod numer (22) 443 73 95, od poniedziałku do piątku, w godz. 9:00-15:00. Z kolei osoby chętne, aby pomóc osobom potrzebującym mogą zgłaszać się drogą mailową: wspieram@ursynow.pl.

  Prosić o pomoc mogą nie tylko seniorzy. Wolontariusze wesprą wszystkie osoby, mające uzasadnione obawy o swoje zdrowie w związku z przewlekłymi chorobami czy obniżoną odpornością, a które nie mogą liczyć na pomoc rodziny lub przyjaciół. 

  Osoby zgłaszające telefonicznie swoje potrzeby zostaną skojarzone z wolontariuszami, których zadaniem będzie raz w tygodniu dokonanie zakupów i wyrzucenie śmieci. Ochotnicy zostaną wyposażeni przez ratusz w środki ochrony osobistej, czyli maski, rękawice i płyny dezynfekujące. Dostaną również identyfikator i precyzyjną instrukcję postępowania.

  Do tej pory w naszej dzielnicy pomoc niosły osoby indywidualne oraz wolontariusze z: Akademii Finansów i Biznesu Vistula, Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Związku Harcerstwa Polskiego – Hufiec ZHP Warszawa Ursynów, Stowarzyszenia "Highlander Combat Academy" oraz Stowarzyszenia "Wygra Warszawa".

  Ochotnicy wsparli m.in. Stowarzyszenie Społeczników „Ariadna”. Przygotowywali i rozwozili paczki z żywnością do osób, które nie były w stanie odebrać ich osobiście.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kurkawodna 4 ponad rok temuocena: 100% 

   Siedzi baba u lekarza i pyta "Panie doktorze, czy będzie druga fala pandemii? - Lekarz - nie wiem proszę Pani, jestem lekarzem a nie politykiem"

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wot priekrasnyj pijar i markieting Kiempy 3 ponad rok temuocena: 91% 

   "Ratusz się szykuje", "wystarczy zadzwonić". Ale robotę wykonywać będzie młodzież. Za darmo.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BillGates 2 ponad rok temuocena: 78% 

   Na drugą fale czego? XD hehehe

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 1 ponad rok temuocena: 75% 

   Czas dosłupkować wszystkie przychodnie w promieniu 200m a w promieniu 500m wszystkie parkingi, w trosce oczywiście, hi, hi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4415 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022