REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 listopada 2021, 08:04

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Klimatyzator zdecydowanie zwiększa komfort życia i poprawia samopoczucie użytkowników. Podczas upalnych dni skutecznie bowiem obniża temperatury i pozwala efektywniej funkcjonować czy odpoczywać. Nie wystarczy jednak zainstalować i włączyć urządzenia. Na jego właścicielu ciąży jeszcze jeden obowiązek - czyszczenie i serwisowanie. Możesz to wykonać samodzielnie, ale jeśli cenisz sobie czas i najlepszą jakość, to zdaj się na odpowiednich specjalistów. Po co i dlaczego jeszcze warto serwisować klimatyzatory?

  Dlaczego w ogóle konieczny jest serwis urządzeń?

  Z roku na rok nowoczesne technologie podnoszą standardy mieszkalne, sprawiając że przebywanie w domu, czy w biurze staje się bardziej komfortowe i przyjemniejsze. Automat do kawy, autonomiczny odkurzacz czy właśnie klimatyzator staje się powoli wręcz obowiązkowym wyposażeniem mieszkania, ponieważ większość użytkowników bez tak innowacyjnych technologii, nie wyobraża sobie po prostu życia. I nie przeszkadza nawet to, że każde z takich urządzeń wymaga konserwacji, czyszczenia czy cyklicznych serwisów. Wręcz przeciwnie, bo przecież tylko regularne dbanie o sprzęt, wydłuża jego żywotność i przekłada się na lepsze funkcjonowanie. 

  O ile jednak prosto jest usunąć kamień z automatu do kawy, o tyle serwis wentylacji czy klimatyzacji wymaga już więcej wiedzy i doświadczenia. Dlatego do czyszczenia takich urządzeń warto zaprosić sprawdzonych specjalistów, którzy:

  • wyeliminują osiadające w klimatyzatorze różnego rodzaju grzyby, bakterie czy pyły, przedostające się tam wraz z wtłaczanym powietrzem,
  • zredukują środowisko wilgoci, które panuje w środku urządzenia i sprzyja rozwojowi pleśni i groźnych bakterii.

  Nieczyszczony klimatyzator będzie więc emitować zanieczyszczone powietrze i nieprzyjemne zapachy, a ponadto zabrudzenia odbiją się negatywnie na jakości jego pracy.

  Dlaczego nie warto serwisować klimatyzacji i innych instalacji samodzielnie?

  Teoretycznie zarówno wymianę filtrów, jak i samo czyszczenie urządzeń można przeprowadzić bez konieczności wzywania fachowców. W praktyce jednak oznacza to dodatkową pracę dla właściciela sprzętu i brak pewności, że wszystkie czynności zostały przeprowadzone prawidłowo. 

  Ponadto okresowy przegląd, przeprowadzony przez specjalistów, przedłuża ważność gwarancji. Cykliczne czyszczenie zapobiega bowiem również kosztownym awariom i pozwala wydajniej pracować jednostce przez wiele lat. Dlatego warto takie działania zlecić specjalistom, których pod hasłem „hvac serwis” bez problemu znajdziesz w sieci. 

  Jak często zlecać serwis?

  W przypadku każdego urządzenia muszą być więc regularnie usuwane wszystkie zanieczyszczenia. Czy to powinno być przeprowadzone dwa razy w roku, czy nawet częściej, zależy także od samego stopnia eksploatacji oraz informacji zawartych w karcie gwarancyjnej. Niemniej jednak, przyjmuje się, że domowe klimatyzatory powinny być serwisowane minimum dwa razy w roku. Taki okresowy przegląd pozwoli nie tylko utrzymać urządzenie w nienagannej czystości, ale też odpowiednio wcześniej wykryć ewentualne usterki i wymienić zużyte elementy na nowe, zapobiegając w ten sposób poważniejszym i drogim awariom. Taki przegląd jest najczęściej połączony z czyszczeniem również przewodów instalacji. 

  Na przykład pod hasłem: „klimatyzacja serwis” znajdziesz najczęściej firmy, które wykonują kompleksowo usługi serwisu klimatyzacji, ale na temat konserwacji i ochrony jednostki chłodzącej warto rozmawiać już podczas samego montażu. Najczęściej bowiem firmy zapewniające instalacje, zatroszczą się również o serwis sprzętu w przyszłości i podpowiedzą, jak często dokonywać przeglądów i czyszczenia. 

  Jakie prace można przeprowadzić samodzielnie?

  Decydując się na klimatyzator, warto pamiętać, że od regularnego czyszczenia i serwisowania zależy działanie i żywotność sprzętu. Na konserwacji i serwisie zdecydowanie nie warto oszczędzać, ale również nie można ograniczać prac konserwacyjnych do dwóch spotkań w roku z fachowcem. Zaleca się bowiem także, by w łatwo dostępnych miejscach klimatyzatora, rekuperatora i innych urządzeń na bieżąco samodzielnie usuwać wszelkiego typu zanieczyszczenia. W tym celu przynajmniej raz w miesiącu warto przeczyścić urządzenie wilgotną szmatką, a do pozostałych prac wezwać już fachowców.

  Artykuł załadowany: 0.5505 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022