REKLAMAA1 PSYCHOCARE 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. promocyjne)

  Nieważne, czy mieszkasz w Warszawie, Kaliszu czy Zamościu. W każdym mieście posiadacz klimatyzacji w domu, w biurze czy samochodzie powinien zatroszczyć się o jej serwis. Szczególnie na wiosnę. Czemu ta pora roku jest tak istotna dla przeglądu i konserwacji tego systemu?

  Po długiej zimie, kiedy nadchodzą coraz to cieplejsze dni, niejedna osoba zdecydowała się już na uruchomienie podczas jazdy swoim samochodem klimatyzacji. Temperatura wzrasta z dnia na dzień, dlatego coraz częściej będzie ona potrzebna. Dlatego szczególnie teraz istotne jest jej sprawdzenie. Dlaczego akurat wiosną należałoby przeprowadzić serwis klimatyzacji?

  Po co robić przegląd?

  W kanałach wentylacyjnych, które stanowią część całego systemy klimatyzacji,  gromadzą się liczne zanieczyszczenia, bakterie i grzyby. To jest najważniejszy powód, dla którego serwis powinien być przeprowadzany regularnie. Aby zapobiegać rozwojowi bakterii i pleśni wewnątrz całego systemu, należy wymieniać filtr klimatyzacji, jednak znacznie częściej niż zaleca to producent.

  Skąd w przewodach znajdują się wszystkie zanieczyszczenia i brudy? Otóż krążące powietrze przepływa przez dmuchawę, filtr kabinowy, parownik i wymiennik ciepła. Na przedostatnim elemencie znajduje się najwięcej wilgoci, co w połączeniu z zanieczyszczeniami z powietrza daje idealne warunki do rowoju bakterii, grzybów i pleśni. Filtr stanowi zatem ochronę przed napływem brudnego powietrza.

  Kiedy zrobić pełny serwis klimatyzacji?

  Zajrzyj tutaj, jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem serwisu klimatyzacji w Warszawie: http://www.caligo.pl/.

  Taki serwis klimatyzacji należy wykonywać co najmniej co 2 lub 3 lata. Kiedy jednak wymiana filtra jest dużo częstsza, bo 2 razy w roku, wówczas pełny przegląd klimatyzacji można robić raz na 4–5 lat. Sygnałem alarmowym jednak powinien być nieprzyjemny zapach w aucie po uruchomieniu klimatyzacji. Może świadczyć tam o zalegających bakteriach i pleśni.

  Oprócz serwisu klimatyzacji – szczególnie w starszych samochodach warto dodatkowo zlecić sprawdzenie szczelności układu.

  (mat. promocyjny)

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3757 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021