REKLAMAA1_DineryPL_19-06----19-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Urząd dzielnicy)

  REKLAMA

  Ursynowska "setka" większa i ładniejsza! Zakończył pierwszy etap się rozbudowy podstawówki przy ul. Tanecznej. Szkoła zyskała m.in. 7 nowych klas, 2 świetlice, wyremontowano też parter i pierwsze piętro starego budynku. To nie koniec rozbudowy "setki" - zapowiada dzielnica.

  Budynek "Tysiąclatki" z 1963 roku, który doskonale pamięta pokolenie wyżu demograficznego z lat 70. dowożonego do szkoły autobusami z wysokiego Ursynowa, już dawno nie wystarczał rosnącej liczbie uczniów SP 100. Nauka odbywała się w systemie zmianowym, a reforma oświaty tylko pogorszyła sytuację. W 2015 roku dzielnica podjęła więc decyzję o rozbudowie szkoły. Pieniądze - ok. 16 mln złotych dało miasto.

  Tuż przed świętami oddane zostało nowe skrzydło szkoły - wybudowane w ramach pierwszego etapu rozbudowy oraz wyremontowany parter i pierwsze piętro starego budynku.

  Przy Tanecznej powstało 7 nowych sal lekcyjnych, 2 świetlice, sala korektywy, pomieszczenia administracyjne i rekreacji oraz sanitariaty. Prace remontowe w istniejącym obiekcie objęły m.in. naprawę ścian i podłóg, wymianę stolarki okiennej, wymianę parapetów, malowanie ścian, montaż nowego hydrantu, wydzielenie klatki ppoż, wymianę instalacji elektrycznej, zamontowanie instalacji nagłośnieniowej, kontroli dostępu w salach zajęć i monitoringu.

  - Bardzo się cieszę, że tak wyjątkowy prezent otrzymali na Nowy Rok uczniowie i nauczyciele szkoły przy ul Tanecznej. Jestem przekonany o zasadności inwestycji w oświacie, chcę by warunki nauki i pracy były jak najlepsze, by było wygodniej i bezpieczniej – mówi burmistrz Robert Kempa.

  To nie koniec inwestycji w "setce". Trwa procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy robót rozbiórki istniejącej sali gimnastycznej oraz budowę nowego skrzydła sportowego – segmentu C. Pierwszy etap rozbudowy kosztował dzielnicę 7,6 mln złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kasiaa 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Nareszcie ktoś dba o nasz zielony Ursynów. Teraz czekamy na autobus na Krasnowolę panie burmistrzu ! Na Baletowej się udało, to dlaczego nie u nas ?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1333 sekundy
  REKLAMA