REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Wystawa

  Wystawa "Zielony Ursynów - wczoraj i dziś" (MAL Kajakowa)

  Popularność projektu „Zielony Ursynów – wczoraj i dziś” przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. – Wystawa żyje własnym życiem – mówią i zapowiadają, że finisaż nie oznacza końca ich pracy, a zdjęcia nie znikną ze ścian.

  Grupa znajomych z Zielonego Ursynowa wpadła na pomysł, aby zaangażować sąsiadów do stworzenia foto-archiwum ich okolicy. I udało się. Powiększone fotografie od końca listopada tworzą - na jednej ze ścian Miejsca Aktywności Lokalnej przy Kajakowej 12b - niepowtarzalną fototapetę.

  Podróż sentymentalna

  Trzeba przyznać, że mieszkańcy Zielonego Ursynowa stanęli na wysokości zadania i w odpowiedzi na apel sąsiadów, dostarczyli do MAL-u setki zdjęć. Na podstawie skanów fotografii powstała niezwykła wystawa.

  Przez ostatnie trzy miesiące cieszyła się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców, którzy chętnie wspominali stare czasy i dzielili się wspomnieniami. Przychodziły grupy przedszkolaków i uczniów, dzieci przyprowadzały potem rodziców, a oni swoich rodziców.

  - Wystawa naprawdę połączyła kilka pokoleń. Osoby, które nas odwiedziły zaczęły donosić kolejne fotografie – prawdziwe perełki np. zdjęcia stacji kolejki w Dąbrówce – opowiada Marzena Zientara, koordynatorka MAL-u na Kajakowej.

  To nie koniec!

  W sumie, podczas trwania całego projektu, udało się zgromadzić ok. 300 zdjęć. Jednak jak zapowiadają twórcy – to nie koniec. – Mieszkańcy dopytują czy powstanie wersja elektroniczna albo papierowa, nie ukrywam, że też na to liczmy. Szkoda by było taki arsenał zdjęć schować do szuflady – mówi Zientara i deklaruje, że stare fotografie jeszcze długo będą zdobiły ściany Miejsca Aktywności Lokalnej.

  Tymczasem, w najbliższą sobotę 9 marca o godz. 16:00 odbędzie się finisaż podsumowujący wystawę ,,Zielony Ursynów wczoraj i dziś". W programie przewidziano multimedialną prezentację z otrzymanych od mieszkańców fotografii; wykład Małgorzaty Jaszczołt pt. "Zapamiętane z Zielonego Ursynowa - relacja z badań etnograficznych", sfinansowanych przez miasto; wykład Tomasza Ziemskiego o historii ziem centralnych Pyr oraz opowieść Krzysztofa Zembowicza o Folwarku Grabówek.

  Podczas finisażu wystąpi Jolanta Kula - mieszkanka Zielonego Ursynowa, która zagra na pile. Na wszystkich gości będzie czekał słodki poczęstunek.

  W GALERII ZDJĘCIA Z OTWARCIA WYSTAWY:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 51

  • 36
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~rezan 1 ponad rok temuocena: 50% 

   Sztuczne okreslenie "Zielony Ursynow". Chwyt deweloperow, by sprzedac mieszkanie stojace doslownie na polu rolnym, wgryzl sie w glowy Redakcji. Kazda z tych okolic ma swoja nazwe: Pyry, Jeziorki, Wyczolki, Grabow . Powinno sie je szanowac, a nie tworzyc jakies sztuczne okreslenia pod dyktando deweloperow.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3161 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020