REKLAMAA1 TEFAL 18.06.2021 - 17.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Greta Sulik)

  Podróże tego małżeństwa są marzeniem uczniów z Kabat. Dzieci świętowały 100. urodziny patrona swojej szkoły. Gościem uroczystego apelu była Elżbieta Dzikowska, partnerka Tony'ego Halika. Dziennikarze wspólnie podróżowali i pokazywali Polakom świat, którego nie mogli zobaczyć w trudnych czasach PRL-u.

  Dziennikarka wraz z dziećmi świętowała urodziny podróżnika, patrona Szkoły Podstawowej nr 16. Podczas apelu wystąpiła Wiktoria, która wraz z mamą zaśpiewała autorską piosenkę o patronie. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Elżbieta Dzikowska zaprezentowała fotografie ze wspólnych podróży z Tonym Halikiem oraz opisała ich wspólną przygodę.

  - Poznaliśmy się przypadkiem w Meksyku. Nie był zbyt urodziwy, ale za to bardzo urokliwy, dowcipny, odważny i pracowity. Kiedy chciał zrobić idealne zdjęcie, to potrafił położyć się w błocie tylko po to, aby uchwycić idealny kadr. Zakochałam się w nim - opowiadała podróżniczka.

  Oboje zakochani w podróżach

  Tony Halik pochodził z Torunia - do dziś ulubionego polskiego miasta pani Elżbiety. Fascynował się podróżami, dziennikarstwem i filmem. Miał dar do opowiadania historii i potrafił się dogadać niemal z każdym. Stał się źródłem wiedzy dla wielu pokoleń Polaków, którzy mogli oglądać go przez ponad 20 lat w programie telewizyjnym "Pieprz i wanilia".

  W tym roku zostanie wydana biografia Elżbiety Dzikowskiej pt. "Biografia Legendarnej Podróżniczki", gdzie zostaną opisane jej wspólne przygody z Halikiem. - Gdzie ja tam legendarna. Ja jestem tu i teraz. Żyję - mówiła. 

  Patron Szkoły z Kabat był zapalonym żeglarzem, a jego partnerka chorowała na chorobę morską. - Ścigał się z Neptunem. Ja za każdym razem, przez ponad 20 lat przezwyciężałam swoje słabości. Po tylu latach pierwszy raz choroba morska dopadła i jego. Dopiero wtedy zrozumiał, co ja przeżywałam - dodała dziennikarka.

  Byli oknem na świat dla Polaków

  Wspólnie nakręcili ponad 300 odcinków "Pieprzu i wanilii", najdłuższego serialu dokumentalnego Telewizji Polskiej. Ich podróże były oknem na świat dla wielu rodaków, którzy nie mogli wtedy swobodnie podróżować. W maju 2015 roku program powrócił.

  Odwiedzili razem prawie wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, 27 stanów USA, jak również Chiny, Australię, Nową Zelandię, Tajlandię, Indie, Sri Lankę, Rosję, Tahitii, Hawaje, Galapagos, Wyspę Wielkanocną, Kenię, Tanzanię, Maroko, Libię i Egipt.

  Pod koniec spotkania z podróżniczką dzieci ustawiły się w kolejce po autografy. Wzruszona, ale z uśmiechem na ustach, Elżbieta Dzikowska dziękowała za zaproszenie. - Obiecuję, że zawsze jak mnie zaprosicie, to przyjadę. Dziękuję Wam za pamięć o moim kochanym Haliku - powiedziała.

  Para nigdy nie wzięła formalnego ślubu. Mimo to ich wizerunek zapadł widzom jako synonim zgranych, kochających się ludzi, którzy są oddani swojej pasji do wspólnych podróży.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~A. 4 miesiąc temuocena: 67% 

   Piękne zdjęcie i inicjatywa, zazdrośnikom zawsze wszystko w oczy kole. Póki co dobrze, że świadomy umysł potrafi zachować dystans od głupoty komentatorów, brawo wyjątkowi uczniowie i nauczyciele!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~????? 3 miesiąc temuocena: 55% 

   Super ale czy taka impreza jest zgodna z prawem? Puki co nie można organizować imprez i zgromadzeń w pomieszczeniach. Co na to służby sanitarne. Czy jak zwykle w 16 nie przestrzega się przepisów. Pani Dzikowska otoczona tłumem bez masek dystans?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~????? - marsz do szkoły, tej lub innej! 2 miesiąc temuocena: 38% 

   Puki, puki - najpierw do szkoły, ortografię powtórz. Nikt się taj bardziej nie ośmiesza, jak ten kto zarzucając komuś coś, sam robi podstawowe błędy.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Do-???? - marsz do szkoły, tej lub innej!  1 22 dni temu

   Zastosuj do siebie!!!!!!!

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3932 sekundy
  REKLAMAA2-AUTO WIMAR (rekrutacja) 08.07.2021 - 07.08.2021