REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 listopada 2020, 11:25 komentarzy 9

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MZA)

  Do stolicy dotarło już 100 autobusów elektrycznych. Ten setny - wyróżniający się oryginalnym malowaniem - również będzie jeździł na linii 503, a więc na Ursynów.

  Prezydent Rafał Trzaskowski pochwalił się setnym autobusem elektrycznym, który w ramach kontraktu z 2019 roku z firmą Solaris Bus&Coach, trafił do Warszawy. W sobotę pojazd wyjechał na ulicę. Został wcześniej wyjątkowo oznakowany - ma specjalne malowanie, promujące napęd zeroemisyjny. 

  - Do końca miesiąca liczba elektryków, które będą służyły warszawiakom, wzrośnie do 160. W stolicy stawiamy na ekoinwestycje, a w dziedzinie napędów zeroemisyjnych jesteśmy w europejskiej czołówce - mówi prezydent Rafał Trzaskowski.

  Jak informuje ratusz Warszawa utrzymuje się w europejskiej czołówce w dziedzinie napędów zeroemisyjnych -  więcej elektrobusów mają tylko Moskwa i Londyn.

  Setny elektryk będzie widywany na Ursynowie, na linii 503. Od wielu miesięcy na tej właśnie linii jeżdżą inne elektryczne Solarisy, zakupione w ramach kontraktu z 2019 roku. Mieszkańcy chwalą sobie je za ciszę.

  - Na początku w ogóle nie skojarzyłem, że jestem w elektrycznym autobusie, ale na trasie zdziwiło mnie to, że jest tak cicho w środku i sam autobus wydaje inne odgłosy przy hamowaniu - mówił nam Bartek, pasażer elektrycznego Solarisa.

  Autobusy są też wyraźnie cichsze dla tych, którzy są poza nim. - Rozpoznaję zawsze kiedy przyjeżdża elektryk. Prawie ich nie słychać, ale mają niepowtarzalny dźwięk podczas podjeżdżania do przystanku - mówi nam Sławek, który pod swoim blokiem ma przystanek linii 503.

  Autobusy elektryczne to jednak przede wszystkim zeroemisyjność w miejscu użytkowania. Pojazdy muszą być ładowane. Stąd miasto inwestuje w ładowarki na pętlach autobusowych. 

  W tej chwili w zajezdniach działa ponad 150 ładowarek wtyczkowych plug-in oraz trzy ładowarki dużej mocy zasilające pojazdy przez pantograf. Wspomagają je trzy ładowarki pantografowe na krańcach Spartańska i Konwiktorska. Na pętlach Szczęśliwice i Chomiczówka oraz na terenie MZA przy Włościańskiej gotowe już urządzenia czekają na włączenie do sieci elektrycznej. Z kolei do końca roku elektrobusy zaczną ładować się na pętlach Esperanto i Nowodwory – tam sieć przyłączeniowa już działa, a w najbliższym czasie wkroczą ekipy budowlane, które ustawią ładowarki

  - informuje stołeczny ratusz.

  Zaawansowane są prace w kolejnych lokalizacjach. - W pierwszym kwartale przyszłego roku zamierzamy oddać aż dziewięć ładowarek pantografowych (każda o mocy 400 kW) – jedną na Konwiktorskiej, dwie na Browarnej oraz aż sześć na pętli Wilanów - mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego urzędu miasta.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 28

  • 19
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Maksi 9 2 miesiące temuocena: 0% 

   Przestańcie marudzić i weście się za zbieranie śmieci!!!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeeeew 8 2 miesiące temuocena: 100% 

   ...Żeby nimi palić?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeeeew 7 2 miesiące temu

   ...weście???

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 6 2 miesiące temuocena: 100% 

   Zamiat CNG takie pseudoekologiczne wynalazki. Elektrownie przerabiane na biomase, czyli drewno z lasu. Lobby ekologiczne zadowolone ale z ochrona środowiska nie ma to nic wspólnego.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xmkrjtu385 5 2 miesiące temuocena: 13% 

   Autobus ekologiczny, ale co z tego, skoro na drogach tysiące samochodów, które nie spełniają absolutnie żadnych norm emisji.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 2 miesiące temuocena: 94% 

   A prąd dalej w 80% z kopalin. I jak każdej jesieni i zimy niska emisja robi swoje, bo już wzrósł poziom zanieczyszczenia powietrza.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Majster55 3 2 miesiące temuocena: 88% 

   Prąd to swoją drogą ale całe ogrzewanie w tych elektrycznych autobusach jest na ON :) więc niby eko ale nie eko tak do końca :)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 2 miesiące temuocena: 91% 

   Żaden pojazd zasilany z akumulatora, szczególnie w Polsce, nie jest ekologiczny.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Chochoł 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   Majster otworzyłeś mi oczy. Rzeczywiście ogrzewanie w elektrycznych autobusach jest na olej lub w lepszych wersjach na gaz. Dlatego mówienie o ekologiczności tych rozwiązań jest mocno dyskusyjne szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że prąd mamy z węgla, a potężne akumulatory nie są przyjazne środowisku, a ich produkcja i utylizacja wymaga olbrzymich ilości energii.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3471 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021