REKLAMAA1_FortSłużew-12-07----22-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (nadesłane przez czytelnika)

  REKLAMA

  Sezon grzybowy trwa w najlepsze. Pogoda sprzyja, grzybiarze nie próżnują, a koszyki pękają w szwach. Nie wszystkie sklepy były na to przygotowane, w niektórych zabrakło... octu!

  Czego, jak czego, ale octu w naszych sklepach nigdy nie brakowało. Życie potrafi jednak zaskoczyć. W tym roku wysyp prawdziwków i kozaków, ściągnął do lasów połowę mieszkańców Ursynowa.

  - Kolejne udane grzybobranie! Wynik: 118 prawdziwków (rekord: w jednym miejscu 14 sztuk) i wiele... wiele innych! - chwalą się mieszkańcy i przesyłają imponujące zdjęcia zbiorów.

  W związku z prawdziwym wyspem grzybów po deszczu, doszło do naprawdę zaskakującej sytuacji. W jednym z ursynowskich hipermarketów półki z ocetem świeciły pustkami.

  Podobnie sprawa ma się z suszarkami do grzybów. Są nieosiągalne!

  - Gdy zadzwoniłam do RTV EURO AGD, żeby zarezerwować sobie suszarkę, okazało się, że jest jedna i to na Kasprzaka – mówi pani Basia, która w ten weekend liczy na powtórkę grzybobrania z zeszłego tygdonia.

  Podobne sygnały trafiają do nas od czytelników. Z powodu braku suszarek, biorą się za igłę z nitką i suszą grzyby tak jak robiły to nasze babcie. Reszta trafia do słoików.

  Dobrze, że chociaż zaczęli grzać, będzie jak suszyć - pisze pan Andrzej. - Lepszy rydz niż nic!

  Warto pamiętać, że na grzybobranie wybieramy się raczej poza teren Warszawy.

  - W weekendy obserwujemy naprawdę duży ruch w lasach miejskich. Przypominamy jednak, że ich znaczny obszar to tereny chronione i rezerwaty przyrody. Polecamy grzybobranie, ale fotograficzne. Zbieranie grzybów jest zabronione – mówi Damian Całka z Lasów Miejskich Warszawy.

  A Lesie Kabackim możemy sfotografować kilkadziesiąt różnych gatunków grzybów, trafimy nie tylko na tradycyjne kapeluszniki na trzonkach, ale np. na „kozie brody”.

  - Wyjątkowo wysypało w tym roku, a sezon grzybowy nadal trwa. Znalezione na Kabatach okazy naprawdę mogą zaskoczyć róznorodnymi kolorami i formami – dodaje Całka i zachęca do wizyt w ursynowskim lesie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1344 sekundy
  REKLAMA