REKLAMAA1-KLIWER-08-05----07-07-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 kwietnia 2017, 13:09 komentarzy 3

  (SK)

  Sezon plenerowych imprez na Ursynowie właśnie się rozpoczyna! Dzielnica zaplanowała mnóstwo ciekawych i co ważne - zupełnie darmowych - koncertów, pikników i aktywności sportowych. Co tego lata będzie się działo w naszej dzielnicy? To zdradził nam w rozmowie wiceburmistrz Łukasz Ciołko.

  Poznaliśmy już program trzydniowych Dni Ursynowa. Skąd taki, a nie inny dobór wykonawców?

  Tegoroczne Dni Ursynowa będą wyjątkowe, ponieważ uświetnią 40-lecie Ursynowa. Od początku byliśmy przekonani, że musimy wybrać takich wykonawców, którzy sprostają gustom i oczekiwaniom wszystkich mieszkańców. Od młodzieży, przez dorosłych, po seniorów. Oczywiście Bajm, który powstał w latach 80-tych ubiegłego wieku połączy wszystkie pokolenia.

  Jak będą wyglądały poszczególne dni tej największej na Ursynowie imprezy plenerowej?

  Rozpoczynamy już w piątek, 9 czerwca od godz. 18:00. Wtedy na scenie pojawią się artyści: Kortez, Bednarek i T. Love. Natomiast w sobotę wystąpi Bajm, Feel oraz Golden Life. 

  Podczas tych dwóch dni zobaczymy również zespoły supportujące te gwiazdy. Będą to m.in laureaci Ursynów Music Fest - grupy The Kroach, Riptide i The Rebound a także Ursynowski Chór Iuvenis. 

  Sobota przy Kopie Cwila będzie podobna do tego co działo się w ubiegłym roku, choć będzie znacznie więcej atrakcji i animacji, także tych nawiązujących do historii naszej dzielnicy. Będzie strefa gastronomiczna i wszystko to, co pomaga w dobrej zabawie podczas koncertów. Sobotni festyn będzie sięgał aż do Olkówka, na którym stanie druga scena przeznaczona na całodzienne występy ursynowskich juniorów.

  Trzeci dzień, niedziela 11 czerwca, będzie dniem piknikowym w pełni poświęconym dzieciom. Na scenie w parku przy Olkówku, będą kontynuowane występy zespołów dziecięcych ze szkół i przedszkoli.  Zaprosimy też gwiazdy piosenki dziecięcej, będą to bardzo znani wykonawcy z tego gatunku. 

  Patrząc na tegoroczne gwiazdy, można wysnuć wniosek, że w tym roku dzielnica wyda na Dni Ursynowa mnóstwo pieniędzy. Jakie są koszty przedsięwzięcia?

  Wydamy środki adekwatne do kosztów zakontraktowania gwiazd, które zaprosiliśmy i umożliwiające godne obchody wyjątkowego jubileuszu 40-lecia Ursynowa. Umowa z wykonawcą opiewa na kwotę prawie 550 tysięcy złotych. Z czego ponad 60% stanowią honoraria artystów.

  Mamy już ładną pogodę, powoli rusza sezon imprez plenerowych. Co się będzie działo na Ursynowie w tym roku?

  Rozpoczynamy od festynu „Ursynowskie kwiaty”, który odbędzie się 13 maja.

  W sobotę 20 maja po raz piąty organizujemy piknik historyczno-militarny, czyli Dzień Cichociemnych, poświęcony żołnierzom Armii Krajowej.

  Gdzie się odbędzie ta impreza? Tam gdzie w ubiegłych latach była scena, dziś jest zaplecze budowy POW…

  Teren imprezy będzie odrobinę mniejszy właśnie ze względu na powstałe w pobliżu parku zaplecze budowy. Jesteśmy w stałym kontakcie z wykonawcą tunelu (Astaldi) i ustaliliśmy, że prace nie rozpoczną się jeszcze w maju, dlatego impreza może odbyć się w Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK. Obok zaplecza budowy powstanie parking, docelowo służący mieszkańcom okolicy ul. Pileckiego a my będziemy mogli z niego korzystać w trakcie imprezy.

  Jakie atrakcje czekają nas na Dniu Cichociemnych? Czy clou programu - czyli skok jednostki GROM ze spadochronu - jest już pewny?

  Chcemy zaskoczyć mieszkańców nowymi formami przekazywania historii. Prowadzimy rozmowy z wieloma partnerami, którzy mogliby dołączyć do naszej imprezy. To czego można się już spodziewać to aktywności sportowe, strzelnice pneumatyczne, wystawy broni i umundurowania i - oczywiście - słynna wojskowa grochówka. Jeśli chodzi o udział żołnierzy, w tym skoki spadochronowe, jesteśmy na etapie ustalania tego z naszymi wojskowymi partnerami. Mamy nadzieję, że w tym roku nie zabraknie tego najbardziej widowiskowego elementu Dnia Cichociemnych. Mamy już potwierdzenie, że impreza została objęta patronatem honorowym prezydenta Andrzeja Dudy.

  Bardzo liczymy także na udział pana Aleksandra Tarnawskiego, ostatniego żyjącego Cichociemnego, który odwiedza nas co roku.

  20 maja odbędzie się Noc Muzeów czyli gratka dla poszukiwaczy ciekawostek i wrażeń na co dzień niedostępnych. W tym roku po raz pierwszy zaprosimy do zwiedzania katakumb kościoła św. Katarzyny. W programie znajdzie się mnóstwo atrakcji, wśród nich bardzo popularne wycieczki z burmistrzem Robertem Kempą, zwiedzenia stacji technicznej Metra czy Pałacyku Natolińskiego. 

  VIDEO: Muzyczne Lato na Ursynowie 2015

  A tuż po tym czeka nas Bieg Ursynowa - ogromna impreza sportowa…

  Bieg Ursynowa odbędzie się 3 czerwca. W ramach biegu mają odbyć się również Mistrzostwa Polski Mastersów w biegu na 5 kilometrów Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki.

  W tym roku - wyjątkowo - po biegu organizujemy również paradę z okazji 40-lecia Ursynowa. Parada przejdzie aleją Komisji Edukacji Narodowej. Ma być formą wspólnego święta. Chcemy przejść w barwnym, roześmianym korowodzie, w którym wystąpią orkiestry, muzycy, artyści, animatorzy i mieszkańcy Ursynowa.  Będzie też przejazd zabytkowych samochodów i rowerów, wszelkich pojazdów. Już teraz zachęcamy wszystkich do udziału.

  Nie ukrywam, że marzy mi się parada, która nawiązywałaby do słynnych pochodów w miastach amerykańskich - Parada Kościuszki czy Parada Pułaskiego. Chcemy, aby to była taka manifestacja naszego lokalnego patriotyzmu i dumy z tego, że mieszkamy w wyjątkowej dzielnicy.

  Oprócz tego jeszcze mocniej stawiamy na potańcówki. Będziemy je organizować od czerwca do września w różnych punktach Ursynowa. Także poza tymi, które już znamy z ubiegłego roku - czyli Parkiem Przy Bażantarni i przy Jeziorze Zgorzała.

  W lipcu i w sierpniu zapraszamy na Muzyczne Lato na Ursynowie. Tegoroczne koncerty będą nawiązywały do naszej historii poprzez repertuar i wykonawców. Impreza odbędzie się tradycyjnie na parkingu za ratuszem. I to mimo budowy domu kultury, która rozpocznie się na wiosnę dosłownie obok. Cykl odbywać się będzie w niedzielę, mam nadzieję, że sceneria budowy nie przeszkodzi. Urzędnicy przypominają mi, że przez wiele lat koncerty odbywały się podczas budowy kościoła św. Tomasza, więc mamy na Ursynowie wprawę.

  Czy będą wycieczki po Parku Natolińskim, na które mieszkańcy czekają każdego roku?

  Przygotowujemy coroczne wycieczki, czyli możliwość niedzielnego, bezpłatnego zwiedzania Parku Natolińskiego wraz z przewodnikiem. Chcielibyśmy powtórzyć także koncerty muzyki klasycznej, które się tam odbywały. 

  Ale będą także spacery historyczne po Ursynowie oraz wycieczki rowerowe, które realizujemy w ramach projektu „Co łączy rycerza Andrzeja Ciołka z Julianem Ursynem Niemcewiczem” z ubiegłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego. 

  A rozpoczęte w zeszłym roku koncerty chopinowskie także na stałe zagoszczą na Kabatach. Zapowiada się bardzo interesujące lato na Ursynowie. 

  Dzielnica planuje również nawiązać do jubileuszu podczas seansów plenerowych na Kopie Cwila…

  Tuż po świętach zapytamy mieszkańców o dobór filmów. W związku z jubileuszem zaproponujemy filmy nawiązujące do czasów, w których Ursynów powstawał. Do wyboru będą filmy kojarzące się z tamtą epoką, chcemy, aby mieszkańcy ułożyli z nich cykl, który będziemy prezentować na wielkim ekranie. Wybierzemy 6-7 tytułów, które będą pokazywane przez całe lato pod Kopą Cwila. W tym roku seanse będą odbywać się w piątkowe wieczory. 

  Na przełomie sierpnia i września odbędzie się Wielka Ursynowska - czyli bieg na Torze Wyścigów Konnych połączony z piknikiem sportowym. We wrześniu odbędzie się Dzień Patrona przy kościele pw. Bł. Władysława z Gielniowa, czyli koncerty muzyki w klimacie starej Warszawy.

  Wymierną lekcją historii, którą przygotujemy dla mieszkańców będzie kolejny filmik, który przygotowuje dla nas znana z Youtube ekipa „Historia bez cenzury”. Warto przypomnieć, że poprzedni filmik o Cichociemnych obejrzało do tej pory ponad pół miliona widzów. 

  Zbliża się do końca procedura wyboru dyrektora nowego domu kultury przy Kajakowej. Kiedy ta placówka rozpocznie swoją działalność?

  W najbliższych tygodniach prezydent Warszawy rozstrzygnie konkurs. Zaczniemy też wyposażać obiekt. Planujemy, że działalność kulturalną dom kultury rozpocznie jesienią tego roku. Mam cichą nadzieję, że tegoroczna inauguracja roku kulturalnego nastąpi już przy Kajakowej. 

  Dziękuję za rozmowę.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Greg 3 ponad rok temu

   dzien Cichociemnych w końcu jest 20 maja (sobota) jak w artykule czy 21 maja w niedziele?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lolek 2 ponad rok temuocena: 38% 

   Wyższe wykształcenie wiceburmistrz Ciołko to już zdobył? Czy dalej jest tylko absolwentem szkoły średniej? Bo na początku kadencji w jakimś wywiadzie obiecywał, że podwyższy poziom swojego marnego jak na Ursynów wykształcenia.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trix 1 ponad rok temuocena: 44% 

   Ciołko to taki nasz ursynowski Misiewicz. Chłopak po liceum, z doświadczeniem sprzedawcy kredytów zajmuje się promowaniem Ursynowa. Prawdziwy Misiewicz dziś poleciał, kiedy poleci Ciołek?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2471 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO