SGGW remisuje po zaciętym boju z AZS AWF

12:45, 05.01.2020 Rafał Majchrzak Aktualizacja: 12:58, 05.01.2020
Skomentuj Rafał Majchrzak Rafał Majchrzak

Drużyna futsalu AZS SGGW podejmowała przy ul. Ciszewskiego KS AZS AWF Warszawa w meczu 6. kolejki grupy północnej Ekstraligi kobiet. W zaciętym derbowym starciu podopieczne trenera Roberta Kraski zremisowały 3:3.

Derby Warszawy, derby AZS – haseł reklamujących to spotkanie było naprawdę sporo. Jednocześnie trener Kraska traktował to spotkanie jako rewanż. To właśnie z AZS AWF zmierzyły się ursynowianki w pierwszej kolejce tego sezonu. W hali w Brwinowie AWF pokonał wówczas SGGW aż 9:1 i dał porządną lekcję gry w piłkę. Do meczu przy Ciszewskiego przystępował jako lider grupy północnej.

W porównaniu z ostatnim meczem z drużyną z Poznania, to spotkanie wyglądało znacznie spokojniej. SGGW starało się konsekwentnie budować swoje ataki, a AWF nie atakował zbyt agresywnie rywalek, w pierwszej połowie czyhał na błędy rywalek. Jeden z nich przyczynił się do zdobycia gola na 1:0. SGGW umiało jednak odpowiedzieć kolejnymi strzałami. Akcje gospodarzy napędzała głównie Emilia Wiaderna, po raz kolejny jedna z najlepszych na boisku. Wynik 1:0 dla AWF utrzymał się do końca pierwszej połowy. To co najlepsze, miało nastąpić dopiero później...

Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. Wynik 3:3 był odzwierciedleniem bardzo wyrównanego spotkania. Obie drużyny tworzyły podobną liczbę sytuacji bramkowych. Przede wszystkim jednak odkryły się nieco bardziej i obejrzeliśmy naprawdę ciekawe, ofensywne 20 minut. Dla AZS SGGW jest to o tyle dobra wiadomość, że udało się urwać punkt liderowi.

Sytuacja w tabeli grupy północnej Ekstraligi kobiet wygląda obecnie następująco: po sześciu meczach AZS SGGW nadal pozostaje na trzecim miejscu w lidze. Ma na swoim koncie 10 punktów. Następne spotkanie rozegra 18 stycznia w Gdańsku, z AZS Uniwersytet Gdański. Kolejne emocje przy ul. Ciszewskiego czekają nas dopiero w lutym – 1 lutego o godzinie 17:00 AZS SGGW zagra z Włókniarzem Białystok.

Kadry obu drużyn:

AZS SGGW: Patrycja Rola (bramkarka) – Marta Witoń, Weronika Zasowska, Agata Kucharska, Emilia Wiaderna (kapitan); rezerwowe: Natalia Betlińska, Paulina Piątkowska, Marta Krukowska, Aleksandra Godlewska, Justyna Borawska, Agata Pochroń

AZS-AWF: Klaudia Kowalska (bramkarka) – Anna Kowalczyk (kapitan), Anna Furmaniak, Wiktoria Malinowska, Natalia Olszowska; rezerwowe: Wiktoria Wisnowska, Daria Waszczuk, Aleksandra Zubrzycka, Justyna Tomczyk, Natalia Frączek, Klaudia Felczak, Katarzyna Mauryc