REKLAMAA1 BYŚ 01.09.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (czendo.wixsite.com)

  Jego postać od lat fascynuje i inspiruje fanów na całym świecie, jest bohaterem książek i filmów. O kim mowa? O najsłynniejszym detektywie świata - Sherlocku Holmesie. W najbliższy weekend na Ursynowie odbędzie się zlot jego fanów, będą warsztaty, escape-room i bingo.

  Kiedy jego nazwisko po raz pierwszy pojawiło się ponad 130 lat temu, od razu zyskał sobie rzesze wiernych fanów. Genialny detektyw jest bohaterem kilkunastu książek i filmów. Miłośnicy jego talentu na całym świecie spotykają się, aby przemierzać wspólnie wyimaginowany świat Holmesa.

  Jedną z takich inicjatyw jest „Sherlockon Polska” – konwent utworzony przez dwie pasjonatki, miłośniczki wielkiego detektywa, Maję Margasińską i Katarzynę Kowalską. Ubiegłoroczna, pierwsza edycja konwentu fanów Sherlocka Holmesa, zgromadziła setki osób z całej Polski.

  - W zeszłym roku konwent ściągnął prawie 700 osób. Mamy nadzieję, że w tym roku powtórzymy ten sukces. Przygotowujemy się na kilkaset osób – mówi Katarzyna Kowalska.

  Organizatorki szykują dla uczestników m.in. prelekcje, panele dyskusyjne, sprzedaż gadżetów związanych z Sherlockiem, konkursy, gra terenową opartą o nierozwiązaną sprawę Holmesa, grę w bingo, pokaz technik kryminalistycznych oraz liczne warsztaty.

  - Szykujemy po raz pierwszy "Strefę warsztatową", w ramach której będziecie mogli wziąć udział w warsztatach pisarskich, filmowych, językowych, a nawet... pszczelarskich! Bo u nas jest zawsze rok 1895 – zachęca Katarzyna.

  DOK, czyli Detektywi Organizują Konwent

  W sobotę, 30 czerwca w Dzielnicowym Ośrodku Kultury na Kajakowej odbędą się m.in. warsztaty pisarskie na temat wzbudzania emocji u czytelników, które poprowadzi autor kryminałów i ekspert od storytellingu, Michał Larek.

  Joanna Kotek, psycholog, przeprowadzi zajęcia z technik zapamiętywania, a czwórka rysowników podzieli się z uczestnikami panelu, poradami dotyczącymi technik rysowania, sposobów promocji swojej twórczości oraz sposobami na brak weny i inspiracjami.

  Również w sobotę będzie okazja, aby porozmawiać z ekspertami od kryminalistyki – wykładowcami Szkoły Policyjnej w Pile, którzy przygotują 1,5-godzinny pokaz.

  W niedzielę operatorzy TV Młodzieżowej pokażą, jak nagrywać ciekawe ujęcia i budować efektowne kadry, a aktor Oskar Hamerski przeprowadzi warsztaty z mowy ciała. Tego dnia uczestnicy konwentu będą mogli wziąć udział także w warsztatach z wymowy brytyjskiej i panelu z twórcami słuchowisk dla Audioteki, podczas którego będzie można zadawać pytania m.in. inżynierowi dźwięku.

  Na scenie widowiskowej odegra się na żywo słuchowisko Audioteki o Sherlocku Holmesie. Narratorowi towarzyszyć będzie 4-osobowy zespół (wiolonczela, kontrabas, altówka, skrzypce).

  W weekend na terenie przed ośrodkiem kultury będzie można dowiedzieć się czegoś o pszczelarstwie miejskim i samodzielnym budowaniu uli. Każdy uczestnik "Sherlockonu" po nabyciu biletu na konwent, będzie mieć swobodny dostęp do wszystkich warsztatów, prelekcji oraz atrakcji.

  ​Dla amatorów escape roomów ekipa "Team Exit" przygotuje specjalny sherlockowy pokój. Escape room to jedyna atrakcja, na którą trzeba będzie kupić dodatkowy bilet (w cenie 20 zł).

  Od fanów dla fanów

  Organizatorzy zachęcają uczestników do czynnego wzięcia udziału w tworzeniu konwentu. Mówią, że każdy może zostać twórcą punktu programu – wystarczy zgłosić temat związany z Sherlockiem Holmesem (książkami, filmami, serialami czy jego inną obecnością w kulturze). Ponieważ konwent odwiedzają osoby w różnym wieku – mile widziane są na atrakcje dla wszystkich grup wiekowych, także dla dzieci.

  Cały czas trwają jeszcze zapisy do udziału w konkursie cosplay, czyli na najlepsze tematyczne przebranie.

  - W konkursie cosplay startować mogą zarówno osoby w strojach ze świata Sherlocka Holmesa, jak i miłośnicy epoki wiktoriańskiej oraz fani seriali BBC, na przykład "Doctor Who" – mówi Kowalska. - Na wszystkich uczestników konkursów czekają nagrody m.in. książki, torby, gry, dlatego zachęcamy wszystkich do udziału.

  Dodaje, że nie ma czego się obawiać, bo atmosfera jest serdeczna i każda osoba w przebraniu budzi sympatię, a często entuzjazm otoczenia. W ubiegłym roku konwent odwiedziło grono Sherlocków i Johnów, pojawiło się też kilka Molly Hooper, a nawet upiorna panna młoda i Dziesiąty Doktor! Ciekawe kogo spotkamy w weekend na Kajakowej, a może raczej na Baker Street?

  „Sherlockon Polska” odbędzie w dniach 30 czerwca-1 lipca w DOK Ursynów ul. Kajakowa 12b. Pełny program dostępny jest na stronie organizatora. Wejście płatne 20 zł/jeden dzień, 30 zł/2 dni.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3791 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021