REKLAMAA1-VISTULA-07-05----06-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (sport.ursynow.pl)

  Ursynowski skład ze Szkoły Podstawowej nr 323 mistrzem Warszawy w mini siatkówce! W finałowym spotkaniu rozgrywek Warszawskiej Olimpiady Młodzieży dziewczyny z Hirszfelda pokonały drużynę ze Śródmieścia.

  Siatkarska rywalizacja w najmłodszej kategorii wiekowej 52. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży dobiegła końca. Choć kategoria „dzieci" obejmuje najmłodszą grupę sportowców (roczniki 2006 i młodsze), o dziewczętach z Hirszfelda śmało można pisać „doświadczone zawodniczki". Wszechstronnie wysportowane, próbujące swoich sił w różnych dyscyplinach, w mini siatkówce nie mają sobie równych w całej Warszawie. Po ubiegłorocznym, srebrnym sukcesie SP 323, drużyna Macieja Renkiewicza sięgnęła tym razem po najważniejsze trofeum turnieju.

  Podobnie jak podczas eliminacji na poziomie dzielnicy, również podczas rozgrywek ogólnomiejskich żółto-zielone koszulki SP 323 szybko wyrosły na faworyta stołecznej olimpiady. Kolejne wygrane przychodziły dziewczętom łatwo aż do półfinałów, w których zmierzyły się one z dwoma innymi, mocnymi zespołami: Wolą i Śródmieściem. Trenujące w KS Metro dziewczęta z Ursynowa musiały pokonać drużyny grające na co dzień w MOS oraz MKS-MDK, co zaowocowało dwoma zaciętymi spotkaniami. Po straconym, drugim secie w meczu o I miejsce, dziewczęta wygrały w tie-breaku 15:6.

  - Siatkówka to sport trudny technicznie i w tak młodym wieku, w jakim są dziewczyny, zawodnicy grają głównie emocjami. Psychicznie okazaliśmy się w tym roku silniejsi niż nasi rywale, graliśmy konsekwentnie i nie daliśmy się złamać seryjnym zagrywkom swoich przeciwników – tak sukces SP 323 podsumowuje Maciej Renkiewicz, selekcjoner.

  Drużyna z Hirszfelda od wielu już lat występuje w stołecznych finałach Warszaskiej Olimpiady Młodzieży. Dziewczęta przywiozły stamtąd srebrny medal w ubiegłym roku. Obecnie zaś mogą cieszyć się złotem i piątym miejscem w unihokeju, który w ursynowskiej szkole również stoi na bardzo dobrym poziomie.

  - Zwycięstwo dało nam awans do mistrzostw Mazowsza, które odbędą się w Płocku między 15 a 17 maja. Tam zmierzymy się nie tylko ze stołeczną, ale również z wojewódzką czołówką: najlepszymi składami trenującymi w SOS-ach, Ateną Warszawa czy Nadarzynem. Żaden z tych zespołów nie jest jednak poza naszym zasięgiem – dodaje Tomasz Żukowski, trener.

  Drużynę, która zdobyła w tym roku siatkarskie złoto dla naszej dzielnicy tworzą: Dominika Żukowska (kapitan), Julia Osadnik, Wiktoria Wielgosz, Alicja Subda, Jagoda Kubacka (pierwszy skład), Hanna Radwańska, Aleksandra Bigos, Zofia Piekutin, Oliwia Zdzymira oraz Maja Wiśniewska (drugi skład).

  Więcej o sporcie szkolnym na Ursynowie codziennie na www.sport.ursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3151 sekundy
  REKLAMAA2-TOSIA.pl--06-05----05-06-2019