REKLAMAA1_Auchan_od-01-01-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KS METRO)

  REKLAMA

  W weekend hala UCSiR przy Dereniowej była areną II Międzynarodowego Turnieju Młodziczek o Puchar Przechodni ursynowskiego klubu Metro. W turnieju rywalizowało 16 drużyn dziewcząt z rocznika 2003 i młodsi. 

  W piątek rozegrano trzy grupy eliminacyjne - systemem każdy z każdym po jednym secie do 25 pkt. Eliminacje pozwoliły na rozstawienie zespołów do drugiej fazy turnieju, którą w sobotę rozgrywano, podobnie jak tydzień wcześniej w turnieju chłopców, w formie turnieju „wędrownego”. Wygrywając mecz zespół awansował na boisko wyższe, przegrywając spadał na niższe. Było dużo wyrównanych spotkań, sporo tie-breaków.

  W niedzielę zapadły ostateczne rozstrzygnięcia. Zawiedzione wypadnięciem ze strefy medalowej były zespoły Impelu Wrocław (10. miejsce) i Dwójki Krynica Zdrój (5. miejsce). Bardzo ciekawe były półfinały, w których emocje były ogromne, grano tie-breaki.

  - W pewnym momencie zanosiło na metrowski finał, ale niestety METRO II (rocznik młodszy 2004) uległo MOSM Tychy, a METRO I nie dało rady ambitnej ekipie MOS Wola - mówi trener i organizator Wojciech Szczucki.

  Finał był niezwykle ciekawym widowiskiem. Początkowo MOSM Tychy zdobył przewagę i wydawało się, że wygra, ale w siatkówce nie ma bezpiecznych przewag. MOS Wola w pierwszym secie wyratował się z kłopotów i wygrał, a w drugim secie po wyrównanej grze po prostu był lepszy. Puchar Przechodni zostaje zatem na rok w Warszawie, ale nie na Ursynowie tylko na Woli. 

  Mecz o brązowy medal rozegrały zespoły Metro I i II. Po tie-breaku lepsze okazały się starsze koleżanki z METRO I i to one odtańczyły taniec radości. Zmęczone i zapłakane zawodniczki METRO II musiały pocieszyć się pucharem za 4. miejsce i oczywiście nadzieją, że za rok w turnieju dla rocznika 2004 uda im się wygrać. 

  METRO III (team utworzony awaryjnie w ostatniej chwili tuż przed turniejem) zagrał mieszanym składem 2004/2003 i w pierwszych dniach turnieju zaprezentował się zaskakująco dobrze. Ósme miejsce w turnieju to na pewno dobry wynik. Zapowiedzi Klubu METRO, że pragnie tym turniejem zaznaczyć swoją obecność na siatkarskiej dziewczęcej mapie Polski zostały spełnione.

  - Liczymy na to, że METRO po ponad dwudziestoletniej bogatej w sukcesy historii szkolenia w kategorii chłopców, postara się o podobne wyniki wśród dziewcząt. Pierwszy krok został na pewno zrobiony - komentuje trener klubowy - Wojciech Szczucki.

  W turnieju startowała zaproszona przez KS METRO drużyna Volleyteam Berlin. Zawodniczki ze stolicy Niemiec podczas pobytu w Warszawie mieszkały w domach zawodniczek KS METRO I. Razem spędzały czas, w wolnych chwilach zwiedzały Warszawę. Siatkarskie przyjaźnie, także w wydaniu międzynarodowym, to bardzo ciekawe doświadczenie.

  Każdy dzień turnieju gromadził spore zastępy kibiców-rodziców. Finał obserwowała Ada Adamek, zawodniczka Orlenligowej drużyny Legionovii, mistrzyni Polski juniorek, reprezentantka Polski, która początki swojej siatkarskiej przygody spędziła w szkółce siatkarskiej, trenując pod okiem trenera Metro Dariusza Kopaniaka i swoją postawą na treningach i późniejszym rozwojem kariery niejako zainspirowała do założenia sekcji dziewcząt KS METRO. 

  Tradycją turniejów o Puchar Przechodni KS Metro jest rozegranie po zakończeniu turnieju konkursu na celność odbicia siatkarskiego o maxi-maskotkę. Nagrodą w tym roku był słoń Binio i podobnie jak Puchar Przechodni został w Warszawie, stając się własnością jednej z zawodniczek MOS Wola Warszawa.

  Kolejność końcowa II Turnieju o Puchar Przechodni KS METRO 2017:

  1. MOS Wola Warszawa

  2. MOSM Tychy

  3. Metro I W-wa 2003

  4. Metro II W-wa 2004

  5. UKS Dwójka Krynica-Zdrój

  6. Aleksandria Aleksandrów Kujawski

  7. UKS Piątka Turek

  8. Metro III  W-wa 2003/2004

  9. SMS-EDU Sport BKS STAL Bielsko-Biała

  10. Impel Wrocław

  11. Plas Warszawa

  12. BAS Białystok

  13. Klub Sportowy SIATKARZ Koło

  14. TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski

  15. Volleyteam Berlin

  16. UMKS MIKRO Ełk

  (źródło: KS Metro)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2187 sekundy
  REKLAMA