REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 marca 2020, 15:42 komentarzy 5

  (SK)

  Ponad 2,5 tys. osób odwiedziło Szkołę Podstawową nr 340 przy Lokajskiego na Wielkim Finale akcji "Ursynów Gra dla Julka Wróbla". Mieszkańcy dzielnicy pokazali, że mają dobre serca i są gotowi nieść pomoc potrzebującym. Ostro licytowali i chętnie wrzucali banknoty do puszek!

  9-letniego Julka Wróbla - ucznia podstawówki przy Kopcińskiego - znają już chyba wszyscy na Ursynowie. Tysiące osób wspiera go w postępującej chorobie. Chłopiec ma nieoperacyjnego guza mózgu, który rozwinął się w zaledwie sześć miesięcy. Rodzice i przyjaciele chcą skorzystać z eksperymentalnej terapii w ośrodku w Niemczech. Koszty leczenia są tak wysokie, że rodzina Julka nie jest w stanie jej sfinansować.

  I tu wkraczają ludzie dobrych serc, których na Ursynowie nie brakuje. Natychmiast ruszyły internetowe zbiórki i akcje charytatywne. W wielki finał "Ursynów gra dla JulkaWróbla" zaangażowały się społeczności szkolne i przedszkolne z całego Ursynowa.

  "To przerosło nasze najśmielsze oczekiwania"

  W niedzielę Szkoła Podstawowa nr 340 przy Lokajskiego zamieniła się w centrum niesienia pomocy Julkowi. Przez cały dzień zbierano pieniądze do ok. 100 puszek. Wolontariusze ze szkół zachęcali do wrzucania datków.

  - Chciałyśmy pomóc, bo warto pomagać - mówią Amelka i Lena z podstawówki przy Małcużyńskiego. - Wrzucają bardzo dużo, mało jest drobniaków, dużo banknotów. Ludzie wrzucają po kilka razy, kupują rzeczy na licytacji, aby pomóc chłopcu - dodają dziewczyny.

  Przed szkołą dzieci mogły sobie zrobić zdjęcia w wozie ursynowskich strażaków i w karetce oraz pojeździć na konikach z Hipoterapii na Zielonym Ursynowie. Na boiskach rozegrano mini turniej piłkarski z udziałem drużyn: dziennikarzy Przeglądu Sportowego, TVP i rodziców kolegów Julka. - Najważniejszy cel - zagraliśmy dla Julka - mówili uczestnicy meczów.

  W największej w dzielnicy sali gimnastycznej trwały występy. Grały i śpiewały zespoły z ursynowskich szkół i przedszkoli, tańczył zespół folklorystyczny Promni z SGGW, na skrzypcach zagrała Kamila Malik, uczestniczka programu "Mam Talent", a rapował Wujek Samo Zło.

  Przy scenie trwał wielki kiermasz, na których rzeczy kupowało się w zamian za datki. - Lubimy pomagać! Proszę zobaczyć - pełne puszki! Mamy w przedszkolu wiele akcji charytatywnych, dlatego włączamy się też do innych. Dzisiejsza impreza jest świetnie zorganizowana, z pewnością zbierzemy dużo pieniędzy - mówią wolontariuszki z puszkami Małgorzata Zawadzka i Magdalena Andura z Przedszkola nr 401.

  W jadalni szkolnej można było - również za datek - spróbować pyszności przygotowanych przez kuchnie szkolne i przedszkolne oraz rodziców. W salach na parterze i piętrze odbywały się warsztaty m.in. teatralne, Klanza, Kodowanie na dywanie, balonowe, origami czy z witrażu. Straż Miejska zorganizowała quiz wiedzy z przepisów o ruchu drogowym.

  - Jestem zaskoczony odzewem i liczbą osób. To przerosło najśmielsze oczekiwania - cieszył się Robert Wojciechowski z Komitetu Społecznego "Ursynów gra dla..." złożonego z przedstawicieli społeczności szkolnych Ursynowa.

  - Z całego serca bardzo dziękuję! Brakuje mi słów, by wyrazić wielką wdzięczność, i że to wszystko dla Juleczka - mówiła wzruszona mama Julka. Sam Julek również pojawił się na scenie, by przybić "piątkę" z Wujkiem Samo Zło. Z kolei burmistrz Robert Kempa dziękował organizatorom - dyrekcji i społeczności Szkoły Podstawowej nr 340 oraz pomocnikom z placówek oświatowych za to, że Ursynów okazuje Julkowi wielkie serce.

  Rekordowe licytacje i wzruszające żurawie

  Dużo pozytywnych emocji wzbudziły licytacje. - Koszulka Messiego poszła za 2 tys. złotych, biżuteria od pary prezydenckiej za kilkaset złotych, dużą popularnością  cieszyły się plakaty z autografami Cleo - za 370 i 350 złotych. Sportowy zestaw od radnego z Białołęki poszedł za 2 tys. - mówi pani Katarzyna, nadzorująca licytacje.

  Na aukcjach pojawiły się też spinki od ministra Ziobro, mnóstwo obrazów, skrzypce, dwie koszulki z autografami Roberta Lewandowskiego (jedna z nich poszła za 1,5 tys.), koszulka z podpisami zawodników Legii. Kilka przedmiotów wystawił burmistrz, m.in. pióro oraz pamiątkowy dyplom "40-lecie Ursynowa" z podpisami gwiazd Dni Ursynowa - m.in. Beaty Kozidrak czy Piotra Kupichy.

  Cała sala sportowa była ozdobiona tysiącami papierowych żurawi składanych przez dzieci z Ursynowa i będących wzruzającym dowodem na zaangażowanie społeczności w pomoc choremu Julkowi.

  - Zgodnie z japońską tradycją, ktoś kto jest chory, składa żurawie i odlicza do tysiąca, aż choroba przejdzie. My mamy 3460 żurawi złożonych przez dzieci z ursynowskich szkół w intencji zdrowia Julka - tłumaczy Robert Wojciechowski, współorganizator imprezy.

  To nie koniec imprez charytatywnych dla chorego Julka Wróbla. Kolejna odbędzie się już 14 marca w Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy ul. Kajakowej 14b. Będą koncerty, także rockowe. O szczegółach napiszemy już wkrótce. Patronem medialnym imprez dla Julka jest portal Haloursynow.pl.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z NIEDZIELNEJ IMPREZY:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 44

  • 29
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~M. C. 5 6 miesięcy temu

   Zafiksowana z nienawiści głowo. Pomyśl gdzie umieszczasz te wypociny. Temat pokazał, że można zrobić coś razem, bez dzielenia na obozy polityczne i efekt jest WSPANIAŁY. Widzę kilka innych artykułów, gdzie takich tekstów jest więcej. Polecam się tam wypowiedzieć, a tu nie śmiecić!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M. C. 4 6 miesięcy temuocena: 75% 

   Szkoda, że i tu polityka bierze udział. Grała też reprezentacja TVP. Czy taka informacja była niewygodna dla autora, czy pisał o imprezie, na której nie był?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antyTVP 3 6 miesięcy temuocena: 20% 

   A co tu ma polityka do rzeczy? Pracownicy tak s….wiałej instytucji jak TVP powinni się wstydzić wystepowac pod takim szyldem. Zmieńcie pracę, jeśli Wam resztki godności pozostały.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~911 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Brawo My! :D a pan R.W. to czasem powinien zamilknąć, bo coś wie, ale coś dopowie, a tak powstają plotki i fałszywe informacje.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Była jeszcze druga część licytacji, po 14.00, gdzie m. in. jedna z koszulek Lewandowskiego została sprzedana za ponad 4000 zł...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4516 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020