REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Marta i Filip Dominik testują siłownię plenerową

  Marta i Filip Dominik testują siłownię plenerową (KTT)

  REKLAMA

  Ursynów ma już pierwszą siłownię plenerową dla par. Na łące u zbiegu Rosoła i Migdałowej udostępniono mieszkańcom 10 sprzętów, które mają służyć wspólnym ćwiczeniom. Czy pomysł działa w praktyce? Do testów zaprosiliśmy parę, która żyje sportem, a ich spostrzeżenia będą cenne dla wszystkich, którzy mają ochotę na gimnastykę w duecie.

  Od początku listopada u zbiegu Rosoła i Migdałowej można korzystać z plenerowej siłowni dla par. Choć nie da się ćwiczyć na wszystkim - jeden ze sprzętów wciąż jest owinięty taśmą ochronną - to reszta czeka na tych, którzy chcą wspólnie spędzić aktywny czas na powietrzu. Projekt siłowni powstał w ramach budżetu partycypacyjnego, a jego realizacja kosztowała ok. 120 tys. złotych.

  Pora na przetestowanie sprzętu. Do testów zaprosiliśmy zapalonych ćwiczących - Martę i Filipa, którzy są parą. Pierwsze uwagi pojawiają się już po kilku minutach spędzonych na siłowni.

  - Pomysł jest świetny, ale realizacja gorsza. Trudno znaleźć balans, przez co ćwiczenia robi się w niewłaściwy sposób. Na jednej z maszyn nie jestem w stanie przyjąć poprawnej pozycji, bo nie wyprostuję się na tyle, żeby złapać za poręcz. Rozstaw bioder jest skonstruowany chyba dla potężnie zbudowanych osób - mówi Marta Dominik, instruktorka zumby i uczestniczka biegów z przeszkodami.

  Według Marty i Filipa, testerów siłowni, sam pomysł jest znakomity. Parze najbardziej spodobała się ławeczka połączona z rowerkami.

  - Ławeczka jest przezabawna, można wspólnie pojechać i przy okazji potrzymać się za ręce - dodaje Marta. 

  Testujący docenili też jakość i solidne wykonanie sprzętów. Stwierdzili, że będą służyć latami - wyglądają na mocne. Największym minusem jest jednak niepraktyczność urządzeń. 

  - Są tu rozstawy, które nie są uniwersalne i nie każdy da radę ćwiczyć. Brakuje dodatkowych obciążeń przy rowerkach, więc jeśli ktoś chciałby utrudnić sobie ćwiczenie, to nie ma takiej możliwości - zauważa Filip, który regularnie startuje w biegach przełajowych z przeszkodami.

  Ostatecznie testerzy dają plusa, bo sam ruch jest najważniejszy. Liczą jednak, że niedoskonałości da się jeszcze skorygować. 

  VIDEO: TESTUJEMY SIŁOWNIĘ PLENEROWĄ DLA PAR!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Bożena 4 3 miesiące temuocena: 33% 

   Świetny filmik, brawo Kuba.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Elo 3 3 miesiące temuocena: 0% 

   Hej tam, jest dobrze, a może będzie jeszcze lepiej.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 2 3 miesiące temuocena: 25% 

   Ludziska musza się przyzwyczaić do wszystkiego co nowe.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 1 3 miesiące temuocena: 100% 

   Przechodziłem dziś koło siłowni. Odnoszę wrażenie, że najbardziej okupowanym sprzętem są 2 ławki przy siłowni. Stojący obok kosz (za mały) zapełniony był pozostałościami po libacjach; śmieci rozsypują się po okolicy. Tam konieczne jest codzienne sprzątanie, które przydałoby się również między ścieżka pieszo-rowerową a płotem domków jednorodzinnych na wysokości siłowni.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1281 sekundy
  REKLAMA