REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 maja 2019, 11:50 komentarzy 30

  (SK)

  Ciąg dalszy awantury o telefony służbowe burmistrzów Ursynowa. W kwietniu Projekt Ursynów wypomniał nowemu zastępcy burmistrza zakup iPhone'a za prawie 5 tys. złotych. Dziś urząd dzielnicy w odpowiedzi przypomina, że były wiceburmistrz z Projektu Ursynów do dziś nie oddał laptopa i aparatu. Okazuje się, że urzędnicy z Ursynowa mają problem z dbaniem o mienie publiczne!

  Najnowszy model iPhone'a, zakupiony przez dzielnicę dla nowego wiceburmistrza Klaudiusza Ostrowskiego za 4,8 tys. złotych, wzbudził zainteresowanie opozycjnych radnych z Projektu Ursynów. Na kwietniowej sesji rady dzielnicy wypominali burmistrzowi Robertowi Kempie, że "spełnia kosztowne zachcianki" swojego kolegi z zarządu.

  - Która z funkcji w iPhonie jest niezbędna dla wiceburmistrza? Rozpoznawanie twarzy? Wodoodporność? Może chodzicie po jakiś bagnach czy Jeziorze Zgorzała? - kpił Maciej Antosiuk z Projektu Ursynów, składając interpelację w tej sprawie. I porównywał zarobki nauczycieli do wydatku urzędu, stwierdzając, że w świetle ówczesnego strajku w oświacie, zakup niewątpliwie drogiego telefonu dla wiceburmistrza to skandal.

  Burmistrz: Wasi też mieli drogi sprzęt

  Urząd dzielnicy właśnie oficjalnie odpowiedział na interpelację radnego Antosiuka. Dlaczego nowy wiceburmistrz dostał tak drogi telefon?

  - Kryterium wyboru urządzenia (najnowszego iPhone'a XS - dop. redakcja) była jego wszechstronność, a przede wszystkim praca w jednym zintegrowanym środowisku (oprogramowanie Apple - dop. redakcja), płynność działania oraz polityka bezpieczeństwa - odpowiada Piotr Zalewski, wiceburmistrz Ursynowa.

  W odpowiedzi nie sposób nie zauważyć politycznego prztyczka w nos opozycji. Burmistrz Zalewski przypomina w niej, że drogie smartfony zakupione na koszt urzędu mieli również wiceburmistrzowie w poprzedniej kadencji, gdy Projektu Ursynów współrządził dzielnicą.

  - Wojciech Matyjasiak posiadał Samsung Galaxy S7 o wartości 3360 zł, a Antoni Pomianowski Huawei P20 o wartości 3489 zł - pisze wiceburmistrz.

  Przypomnijmy jednak, że w tamtym okresie regulamin dopuszczał zakup telefonów o wartości do 3,5 tys. złotych. Zmiana tego regulaminu w czerwcu 2018 roku zniosła (sic!) jakiekolwiek limity i umożliwiła urzędowi zakup iPhone'a dla nowego członka zarządu.

  Prawdziwa bomba znajduje się jednak na końcu odpowiedzi na interpelację. Były wiceburmistrz Łukasz Ciołko rekomendowany przez Projektu Ursynów miał w swojej dyspozycji aż trzy sprzęty służbowe o łącznej wartości 11,7 tys. złotych. Chodzi o dwa telefony: Huawei P8 i Samsung Galaxy S7 oraz laptop Lenovo Yoga 13.

  Wg informacji dzielnicy Ciołko do dziś nie zwrócił telefonu Huawei oraz komputera, i to "mimo wielokrotnych monitów". - Oznacza to, że przedstawiciel Projektu Ursynów przez 5 miesięcy wykorzystuje sprzęt kupiony przez urząd do celów osobistych i/lub związanych z działalnością PU - kwituje wiceburmistrz Zalewski.

  Wyjątkowo wyrozumiali urzędnicy

  - To nie do końca tak - mówi w rozmowie z Haloursynow.pl były wiceburmistrz Łukasz Ciołko. Kończąc kadencję, miał wystąpić do ratusza o wykup laptopa po cenie rynkowej. Urząd wycenił sprzęt na 1200 złotych (model nie był nowy, pochodził z 2013 roku), ale do dziś Ciołko nie otrzymał odpowiedzi w sprawie wykupu.

  - Jeśli ktoś twierdzi, że urząd wielokrotnie monitował o zwrot, to nie mówi prawdy - twierdzi były wiceburmistrz.

  Jak ustaliliśmy nieoficjalnie w urzędzie dzielnicy, urzędnicy - owszem - monitowali, ale... nie zadbali o pisemną formę powiadomienia. Poinformowali Ciołko o konieczności zwrotu telefonicznie. I teraz nie mają żadnych dowodów. To ewidentne złamanie zarządzenia prezydenta Warszawy, które nakazuje podjęcie: "wszelkich przewidzianych prawem czynności mających na celu odzyskanie mienia będącego własnością m. st. Warszawy".

  A co z telefonami? Były wiceburmistrz rzeczywiście używał dwa służbowe aparaty.

  - Jeden się zepsuł, dostałem drugi na czas naprawy. Później używałem tylko tego zastępczego telefonu. Naprawiony model nie był używany i został zwrócony urzędowi, a ten z którego korzystałem miałem zwrócić przy okazji zamknięcia sprawy laptopa. Kiedy dowiedziałem się o problemach z wykupem laptopa, także ten drugi telefon zwróciłem. Ostatnio w kwestii wykupu laptopa burmistrz Kempa kazał czekać na pismo. Mam wrażenie, że jest zła wola, a urząd, przygotowując taką zgryźliwą odpowiedź na interpelację gra nie fair - komentuje Łukasz Ciolko.

  Wczoraj Ciołko postanowił, że nie będzie ubiegał się o wykup laptopa i zadeklarował jego zwrot do urzędu. Choć przypomnijmy, powinien to zrobić od razu po ustąpieniu ze stanowiska, a urzędnicy od razu powinni zadbać o mienie publiczne. Czym sobie zasłużył na tak łagodne potraktowanie? Być może tym, że naczelnik wydziału, który za to odpowiada, został szefem za sprawą... wiceburmistrza Łukasza Ciołko.

  Stan na dziś jest taki, że urząd nie odzyskał komputera. To podobna sytuacja do tej z 2015 roku, gdy ustępujący burmistrz Piotr Guział zwlekał z oddaniem laptopa i iPada. Ostatecznie ten pierwszy wrócił do ratusza (ale bez dysku), a tablet został wykupiony.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 40

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 20
   BRAK SŁÓW

  30Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Alberto Konduktor 30 6 miesięcy temuocena: 82% 

   Iphon gate! Albo afera Ostrowskiego. Wstyd i hańba dla niego. Łapserdaka z Kurpiowskiej wsi przyslanego. Kurpie wstydzą się za niego. Ursynowskiej kulturze zadał śmiertelny cios. Ale i jego powalić może donos. W tej grze jest kurtki i cienki. Lepiej niech uważa co bierze do ręki. Upadnie nisko, chamsciwe chłopisko.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fat joe 29 6 miesięcy temuocena: 29% 

   KURTKI JEST? to co on na bazarze u karszeskiego dorabia?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fat joe 28 6 miesięcy temuocena: 100% 

   kruki i wrony

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 27 6 miesięcy temuocena: 67% 

   A ja uważam, że winą za zaistniałą sytuację należy obciążyć nie byłego burmistrza Ciołko ale obecny zarząd i osoby odpowiedzialne za rozliczenie się z powierzonego mienia. Nie zrobili nic aby to mienie wróciło z powrotem na stan urzędu. Ustne wezwanie do zwrotu majątku? Ludzie, przecież to jest śmieszne i żenujące. W prywatnej firmie tacy ludzie zostaliby zwolnieni w trybie natychmiastowym, dyscyplinarnym i obciążeni za straty jakie poniosła firma w związku z utraconym majątkiem.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 26 6 miesięcy temuocena: 100% 

   A może jednak każdy sam z siebie powinien być na tyle uczciwy, żeby oddać wszystko i rozliczyć się do zera, gdy odchodzi się z pracy? OK, jeśli facet nie jest uczciwy i sam na taki pomysł zwrotu nie wpadnie, to urząd (firma) musi go ścigać, ale wydaje mi się, że uczciwość to ważna cecha jest.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Keeneez 25 5 miesięcy temu

   uczciwość to ważna cecha jest... NIE W POLITYCE. Akurat tam, to przeszkodą jest.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SENIOR 24 6 miesięcy temuocena: 76% 

   Panowie z zarządu dzielnicy rozgrywają swoje gierki, aby uciszyć i zdeprecjonować radnych z opozycji (tu: pan Antosiuk) a komentujący (Otwarty Ursynów i jego pożal się Boże zwolennicy) robią gównoburzę na forum i na fb. Wycena laptopa sprzed sześciu lat to Kosmos. Nikt normalny nie uwierzy, że były wice chciał przywłaszczyć starego lapka nie płacąc za niego. Problemem dla wice pewnie była mało rynkowa wycena (nie chodzi o kasę ale o wartość kilkuletniego używanego sprzętu). Pozostaje kwestia rozliczenia abonamentu telefonicznego za okres używania telefonu po ustaniu zatrudnienia (pewnie sprawa jest załatwiona, bo byłoby o tym głośno). Nieuczciwi wszędzie widzą swoich pobratymców. A tak swoją drogą czy zauważyli Państwo fakt, że odkąd karierowicze z Otwartego Ursynowa dorwali się do żłoba z netu zniknął ordynarny hejt i wszystko, co robi Dzielnica jest CACY - a opozycja jest BE? Wnioski o autorstwo hejtu nasuwają się same! Panowie, którzy kradną - kradną miliony a nie elektrośmieci.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fat joe 23 6 miesięcy temuocena: 35% 

   ja tam wierze. skoro ty nie dzidku, to chyba nie widziałeś tego byłego wice w życiu. ps a hejt nie znikno, tylko teraz nakręca go kto inny mondralo

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SENIOR 22 6 miesięcy temuocena: 67% 

   do ~fat joe ... pisząc, że TERAZ KTOŚ INNY nakręca hejt - tylko przyznajesz mi rację, że to Otwarty Ursynów (następca: Naszego Ursynowa). To miłe. Tak a propos - poznałem pana wice i mam o nim swoje zdanie. Co więcej nawet, jeżeli nie miałbym możliwości Go poznać, na pewno nie odważyłbym oceniać człowieka po opisanym zdarzeniu (tu: nie znając faktów i opisanej sytuacji ... a ta nie jest na tyle jednoznaczna, aby oceniać przedmiotowy czyn, lub zdarzenie a tym bardziej oceniać, lub deprecjonować drugiego człowieka albo jego czyny).

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fat joe 21 6 miesięcy temuocena: 20% 

   dziadu kochany, nie przyznaje ci racji, tylko stwierdzam faqty. Profesjonalnie to się nazywa negatywna kampania, a nie żaden hejt profesorze Żubertowicz. I tak, wcześniej Ci co byli w opozycji jom robili, a teraz rolę się zamieniły i ekskoale nakręcajo jak to fachowo nazywasz uniwersyteckim językiem 'hejt'. Jak poznałeś pana Łukiego i jesteś jego fanę, to albo nie masz za grosz RIGCZU albo jesteś CZŁONKIEM projektu lublyn. innych opcji nie widzę, a wzrok mam jak sowa x 3000.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Auswajsenmachen 20 6 miesięcy temuocena: 38% 

   Ciołko wypływa gdy szambo wzbiera. Jego naczelnik Sitterle odwołany w atmosferze skandalu mógłby być źródłem informacji ciekawych. Ciekawe kiedy on wypłynie? Ile kasy włożono w dzudzy kierman? Wstyd i hańba kolesiom z Projektu Ursynów. W mojej opinii to ludzie pełni zła i chciwość. Gdyby odemnie zależał i ich los spotkałaby ich dola pracowników Dalstroju.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Antoine 19 6 miesięcy temuocena: 56% 

   Projekt Ursynów - trzymajcie się z dala od tych ludzi. To są prawicowi populiści.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumcajs 18 6 miesięcy temuocena: 33% 

   Prawicowy = rozsadny. Nie mylic z lewicowym pisem.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fat joe 17 6 miesięcy temuocena: 78% 

   w czym som lepsze prawicowe populisty od lewicowych populistuf i vicewersa?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaÕ 16 6 miesięcy temuocena: 27% 

   A czy „super burmistrz nad burmistrze” Piotr Guzial za ten dysk zapłacił? Czy już w swojej znakomitości mu umknęło? Oddał tak naprawdę niesprawny sprzęt wiec powinien być obciążony kosztami zakupu nie tylko nowego urządzenia ale i innymi jak np. montaż. Swoją droga co na tym dysku musiało być ze tak bal się go oddać. Dane można przegrać wiec chodziło tu o to by mieć gwarancje iż nikt nie wejdzie w ich posiadanie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 15 6 miesięcy temuocena: 79% 

   A gdzie honor?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 14 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Ten model Huawei-a? ;-)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaÖ 13 6 miesięcy temuocena: 93% 

   Eh, każdy interpretuje rzeczywistość jak mu wygodnie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sebek 12 6 miesięcy temuocena: 93% 

   Radny Antosiuk rozpętał g.burzę a po głowie dostał Ciolko. Ładnie się w tym Projekcie bawią. Kiedyś załatwili Zientarę, teraz Ciołko. Warto trzymać się od nich z daleka

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fat joe 11 6 miesięcy temuocena: 86% 

   Jak jom załatwili, skoro dalej na utrzymaniu podatników?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fat joe 10 6 miesięcy temuocena: 90% 

   Wszyscy siebie warci, tylko nażreć się i nachlać za państwowe pieniądze.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marysia 9 6 miesięcy temuocena: 67% 

   No nie wierze, ten nasz burmistrz to jest komiczny człowiek :)))) daje się tak wciągać w taki słabe gierki. .. inteligentny człowiek odpowiedział by z klasą na głupia interpelację. Przecież to oczywiściete ze jeden burmistrz potrzebuje dobrego sprzętu do pracy a drugi czeka na wykup ale nie trzeba zrobić skandal i aferę. Kto rządzi w naszym ratuszu wstyd! Skandal to jest ze ten cały naczelnik przez 5 miesięcy nie był w stanie dokumentów przygotować. ..

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aptekarz 8 6 miesięcy temuocena: 64% 

   Naczelniczunio zaczopował przepływ informacji koledze Lukasowi bo może liczył na zaproszenie na ślub. Jak on daje rade leczyć te hemoroidy członków zarządu....

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fat joe 7 6 miesięcy temuocena: 33% 

   Śluby osób tej samej płci są nielegalne w PL.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiktor 6 6 miesięcy temuocena: 86% 

   rzeczywiście skandal! ale ze strony urzędników skoro były wiceburmistrz zgłosił że chce wykupić sprzęt, dostał wycenę to dlaczego urzednicy nie wystawili papierów? i czego dotyczyły monity skoro facet czekał na papiery? Naczelnik monitował pracowników żeby przygotowali wykup? :) kolejna gównoburza, chociaż ciekawe ile jeszcze takich sprzętów się rozeszło przez niedopilnowanie urzedników...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiktor 5 6 miesięcy temuocena: 92% 

   A tak swoją drogą to nie znam urzędu, który nie wysyła monitów na papierze...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaÖ 4 6 miesięcy temuocena: 39% 

   Gdybym sama wzięła taki telefon i chciała go wykupić to raczej dopytywalabym kilka razy sama czy już są papiery w tej sprawie by temat zamknąć. A tak to takie czekanie na zasadzie „może się uda i będzie gratis”

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiktor 3 6 miesięcy temuocena: 73% 

   EwaO nie wiemy czy nie dopytywał... jakby chciał żeby się udało to by nie wyceniał, a skoro Burmistrz kazał czekać na pismo a później ukazuje się taki artykuł to hmmm kto tu ma zle intencje?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fat joe 2 6 miesięcy temuocena: 94% 

   wszyscy.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~merytorycznie o Ursynowie 1 6 miesięcy temuocena: 90% 

   Klasyczna gównoburza. Niech Pan merytoryczny Antosiuk zajmie się ważnymi rzeczami.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2843 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO