REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 października 2014, 07:17 komentarzy 89
  Zeszyty dzieci z wulgarnym tekstem

  Zeszyty dzieci z wulgarnym tekstem (Sławek Kińczyk)

  To co się stało w szkole podstawowej nr 16 na Kabatach nie mieści się w głowie! Uczniowie I klasy dostali zadanie wykreślenia samogłosek i spółgłosek w bardzo wulgarnym tekście wyciętym z gazety. Wg rodziców dyrekcja szkoły udaje, że nie ma problemu.

  "Idź pierd... swoją matkę", "Cześć rasiści", "Pie..ol się Hitlerze" - to nie wulagrne napisy z ursynowskich bloków a fragmenty tekstów, które 7-letnie dzieci dostały swoich zeszytów w ramach ćwiczenia z nauki rozróżniania samogłosek i spółgłosek. Teksty wycięte z gazet lub książek przygotowała nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej - dodajmy - doświadczona, z wieloletnim stażem. Zdjęcia zeszytów dzieci z wklejonymi karteczkami publikujemy poniżej.

  Rodzice nie mogli uwierzyć w to co zobaczyli w ubiegłym tygodniu w zeszytach. - Jesteśmy w szoku. Jak można coś takiego przygotować dla 7-letnich dzieci - nie kryje oburzenia Dorota Pykiel, szefowa Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 16 im. T. Halika na Kabatach. Zdaniem rodziców nauczycielka złamała przepisy Karty Nauczyciela oraz ustawy o systemie oświaty. Rodzice zamierzają interweniować w urzędzie miejskim, dzielnicy oraz kuratorium.

  Z relacji rodziców dzieci oraz Rady Rodziców wynika, że dyrektorka szkoły nie zareagowała adekwatnie do sytuacji. Dyrektor Iwona Grelka miała jedynie przeprosić rodziców za fatalną pomyłkę i obiecać, że będzie obserwować dalsze poczynania nauczycielki, która dała dzieciom zadanie z wulgaryzmami. Nie udało nam się jeszcze uzyskać oficjalnego komentarza dyrektorki szkoły w tej sprawie.

  Rodzice alarmują, że tematem zupełnie nie przejęła się również wicedyrektorka i pedagog szkolny Ewa Stelmaszczyk. - Byłam u niej z problemem i chęcią przeniesienia syna po tym zdarzeniu do innej klasy. Kilka dni później oddzwoniła do mnie dyrektor Grelka z przeprosinami. Na moją prośbę o przeniesienie syna do innej klasy, odpowiedziała, że nie ma takiej możliwości - mówi matka jednego z uczniów.

  Skandalem w SP 16 nie są zdziwieni byli pracownicy szkoły: nauczyciele i pracownicy administracyjni. Nie chcą ujawniać nazwisk. Wspominają o fatalnej atmosferze w szkole, spowodowanej rzekomo trudnym charakterem dyrektorki. Rada rodziców jest na ścieżce wojennej ze szkołą, z powodu "zamiatania pod dywan" trudnych zdarzeń: ostatniego ciężkiego pobicia ucznia (pół roku temu), przenosin z klasy do klasy i odejść ze szkoły, skandalicznych zachowań nauczycieli (gubienie dzieci na wycieczkach czy brak nauczyciela dyżurnego na przerwach). 

  - Nauczyciele i dyrekcja nie radzą sobie z tą całą sytuacją. Jedynym rozwiązaniem, które proponują jest przeniesienie dziecka gdzie indziej - żali się jedna z matek, z którą rozmawialiśmy. Inna dodaje: - W tej szkole problemów się nie rozwiązuje, tylko zamiata pod dywan, byle w papierach było wszystko w porządku. I jest. Dlatego dzielnica nie ma uwag do pracy dyrekcji.

  Sytuację w szkole pogorszyły tylko ostatnie wybory do nowej Rady Rodziców. Wg nieoficjalnych, ale potwierdzonych w trzech niezależnych źródłach informacji, dyrektorka próbowała wpłynąć na wyniki wyborów, by zapewnić sobie przychylną radę. Nie udało się. Głos rodziców zwyciężył.

  O fatalnej atmosferze w szkole informowany był urząd dzielnicy. Interwencje nie przyniosły jednak skutku. Dzielnica twierdzi w oficjalnych pismach do rodziców, że nie ma możliwości ingerowania w sprawy personalne. To samo powtarza mazowiecki kurator oświaty.

  Na naszą prośbę o spotkanie w sprawie tego co dzieje się w szkole, dyrektor Iwona Grelka przez sekretarkę odpowiedziała, że nie będzie się spotykać - prosi o maila z pytaniami. Wysłaliśmy. Ponowimy też prośbę o rozmowę bezpośrednią. Do tego co dzieje się w szkole podstawowej nr 16 będziemy powracać. Kolejne relacje rodziców są zatrważające.

  ARTYKUŁY POWIĄZANE

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  89Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ola 89 ponad rok temu

   Znam sprawę od środka. Te dzieci przyniosły te teksty z domu.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~spooky thing 88 ponad rok temuocena: 50% 

   Od pewnego czasu można zaobserwować wojnę podjazdową, którą toczy RR względem dyrekcji. Wg mnie możliwe jest następujące wmanipulowanie nauczycielki: nauczycielka owszem przyniosła wycinki prasowe ale inne, jej wycinki zostały sprytnie podmienione przez rodziców i przekazane jak wyżej. Dla mnie to najbardziej prawdopodobny wariant. Należy to dobrze sprawdzić, ponieważ albo ta nauczycielka jest kozłem ofiarnym i trzeba jej bronić albo jeśli faktycznie to zrobiła to wywalić czym prędzej dyscyplinarnie. Ale trzeba mieć 10000 procent pewności, aby nie skrzywdzić niewinnego człowieka.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MATKA 87 ponad rok temuocena: 40% 

   Rudel i nauczyciel to też ta sama osoba . Czy w tej szkole to już plaga , że nauczyciele zachowują się jak podstępne żmije ?? Nauczycielom nie pasuje , że rodzice mają prawo współdecydować o własnych dzieciach w szkole ?? To szkoła jest dla uczniów a nie odwrotnie ! To nauczyciel jest dla ucznia . Ma być dla niego przykładem , wzorcem . A tu jak widzę same szuje . A potem się dziwić , że uczniowie im na głowę kosze wsadzają . Szanujcie nasze DZIECI . Mamy PRAWO żądać tego do tych , którzy uczą NASZE dzieci :( Każdy z nas ciężko pracuje . Nie tylko wy PANOWIE SZLACHTA . Poszliście chyba do szkolnictwa , bo nic lepszego wam do głowy nie przyszło ?? Pewnie zero pomysłów na życie co ?? Ale dzięki Bogu są jeszcze i dobrzy nauczyciele . Panie RUDEL wez się człowieku do pracy . Nie plotkuj , nie podjudzaj . NAUCZYCIELE KTO WAS NAUCZY KULTURY ?? Szkoła schodzi na psy . To nie te czasy gdzie nauczyciele mieli posłuch i szacunek oraz wiedzę , którą we wspaniały sposób umieli przekazać .

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ktoś 86 ponad rok temuocena: 100% 

   no Ty to i kultury i tolerancji i szacunku nauczysz tylko brać przykład!!!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MATKA 85 ponad rok temuocena: 47% 

   Do ~nauczycielka : jesteś żałosna Twoje wpisy pod nickami : lafirynda , ~1, ~nauczyciel z tej szkoły . Gdyby mój syn trafił na takie < ciało pedagogiczne > pożal się Panie Boże , głosowałabym za zamknięciem szkoły . Tacy ludzie jak ty NIE MAJĄ PRAWA UCZYĆ . Jesteś zarazą . Nie znam tej szkoły , nie mieszkam w W-awie , ale jak czytam TAKIE wpisy nauczyciela to mi się nóż w kieszeni otwiera . Idz kobieto do fabryki śrubki przykręcać . Nauczyciel ma być przygotowany do lekcji . Nie ma wymówki , że nie zauważył tekstu . Każdy ma się do swojej pracy przygotować jak należy . Może zaczniesz uczyć GENDER ?? Bo to przecież nic takiego LOL . To My rodzice mamy prawo decydować o naszych dzieciach . A ty kobieto jak nie masz w sobie empatii to co robisz w szkole ?? Uważasz , .ze obrażanie rodziców i dzieci pasuje nauczycielowi ?? Pod innymi nickami umiesz być jak żmija , a jak piszesz pod nickiem nauczycielka to liżesz tyłek innym. JESTEŚ ŻAŁOSNA

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ona 84 ponad rok temuocena: 67% 

   do gosi-na pewno o TWOJĄ

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nauczycielka... 83 ponad rok temuocena: 58% 

   A ja też jestem z tej słynnej szkoły i powiem, że mam cudowne Dzieci i cudownych Rodziców. I wydaje mi się, że to naprawdę było przeoczenie ze strony tej nauczycielki.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek 82 ponad rok temuocena: 80% 

   Dyrekcja przeprosiła rodziców za zaistniały incydent, nauczycielka została zawieszona do wyjaśnienia a w między czasie dyrekcja zorganizowała pomoc prawną. Wzorowe działanie dyrekcji w sytuacji kryzysowej. Teraz tylko pytanie czy sprawcy zamieszania mają na tyle odwagi i przyzwoitości aby zakończyć tę aferę w sposób cywilizowany czy zostaną uruchomione stosowne służby, które wyjaśnią kto i dlaczego podrzucił dzieciom faszystowskie teksty. Na koniec pragnę dodać, że głównymi poszkodowanymi w tej sytuacji pozostają dzieci !!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jarek 81 ponad rok temuocena: 71% 

   Popieram w całości, do dymisji powinna podać się Rada Rodziców jako organ, który nie dostrzegając w swoich działaniach dobra dzieci, jątrzy, intryguje w myśl własnych chyba niezaspokojonych ambicji. Zadaniem RR jest współpraca i kreowanie dobrej atmosfery w szkole, a nie agresja i niszczenie wszystkiego co stoi na drodze wyimaginowanej kariery. Pani Dyrektor - papierami i życzymy wytrwałości w konfrontacji z wichrzycielami, pomożemy

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 27 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Henio 80 ponad rok temuocena: 45% 

   "Kolejne relacje rodziców są zatrważające." A gdzie one są? To manipulacja z rodzaju "wiem, a nie powiem". "Rodzice nie mogli uwierzyć"? Niech zajrzą w swoje grajdoły i zrobią rachunek sumienia! Przeproszono za pomyłkę? Przeproszono! Rządza krwi i nienawiść, byle się pokazać, byle zaszkodzić, byle zbesztać ... bliźniego! To dopiero "nie mieści się w głowie"!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~poszukiwacz 79 ponad rok temuocena: 58% 

   cytat z onetu: TO KŁAMSTWO CO TO JEST NAPISANE. MIESZKAM NA KABATACH DZIECI MOICH SĄSIADÓW CHODZĄ DO SZKOŁY IM. T. HALIKA I WIEM JAK TO BYŁO. TEKSTY DO NAUKI GŁOSEK DZIECI MIAŁY PRZYNIEŚĆ Z DOMU I PRZYNIOSŁY TO CO DALI IM RODZICE. LUB OPIEKUNOWIE MOŻE TEŻ DZIECI SAME WZIĘŁY TO CO BYŁO POD RĘKĄ. TAKIE TEKSTY CZYTAJĄ MIESZKAŃCY KABAT, MŁODZI WYKSZTAŁCENI Z DROGIEJ DZIELNICY WARSZAWY. WSTYD !!!.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rodzic 78 ponad rok temuocena: 67% 

   Teksty dała nauczycielka dzieci nic nie przynosiły na te zajęcia. Sprawa została załatwiona bardzo dobrze jedyne co w całej sytuacji jest złe to to, że ktoś podał tą informację do mediów.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~poszukująca prawdy 77 ponad rok temuocena: 50% 

   czy można w końcu ustalić jedną najważniejszą rzecz? czy te teksty przyniosła nauczycielka czy dzieci miały za zadanie przynieść wycięte teksty ze swoich domów? bo jeśli dzieci przyniosły te teksty z domu to sprawa jasna, że to jest jasna prowokacja mająca na celu wywołanie skandalu i zaszkodzenia nauczycielce i szkole. w tym przypadku powinno się ścigać raczej rodziców którzy CELOWO jak mniemam podsuneli dziecoom te wycinki aby wybuch skandal. i w tej sytuacji nauczycielka jest kozłem ofiarnym. i należy jej bronić!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rodzic 76 ponad rok temuocena: 86% 

   Teksty dała nauczycielka, dzieci nic nie przynosiły.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nowy 75 ponad rok temuocena: 83% 

   Nauczyciele wszystkich miast łączcie się! Brońcie koleżanki! Dyrektorzy wszystkich szkół łączcie się! Brońcie koleżanki! Rodzice nie dajcie się!!!!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~- zygi 74 ponad rok temuocena: 79% 

   Dyrektorka już dawno powinna wylecieć, to jeden z wielu przykładów na jej tuszowanie spraw. Do tego typu zdarzeń dochodzi niemal codziennie. A broniący jej tutaj to jej DWÓR,albo ludzie którzy jej coś zawdzięczają, komu coś załatwiła, rzyjeła dziecko spoza rejonu, przymknęła oko na różne sprawy, które powinna ujawnić....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zatroskany 73 ponad rok temuocena: 52% 

   Człowiek wykorzystujący własne dziecko do organizowania takich prowokacji, to proszę mi wybaczyć, ale wyjątkowy prymityw. Dyrekcji szkoły sugerowałbym aby zgłosiła sprawę na policję. Być może rodzinie powinna przyjrzeć się opieka społeczna?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ola 72 ponad rok temuocena: 50% 

   Widać, źe sprawa ukartowana i ustawiona. Ktoś chce dyrektorce dokopać bo wcześniej się nie udało jej wywalić. Czyżby pani z rady rodziców chciała obsadzićkogoś na to sstanowisko? Nauczycielka popełniła błąd ale przeprosiła i dyrektorka przeprosiła to co mają jeszcze zrobić?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~inny 71 ponad rok temuocena: 60% 

   Każdy sądzi swoją miarą:))))

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~laluna 70 ponad rok temuocena: 80% 

   a w ogóle która to gazeta drukuje takie straszne teksty???

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zażenowana 69 ponad rok temuocena: 55% 

   O co chodzi? o to żeby zniszczyć życie nauczycielki z 34 letnim stażem, czy pozbyć się Pani Dyrektor? Ludzie idziecie po trupach- nie pasuje Wam dyrektor to skupcie się na tym, a nie szukacie sensacji... Dzieci miały przynieść gazety na lekcję czy rodzice nie widzą jakie gazety dają swoim pociechom ??? Rodzice, którzy nad wyraz są zbulwersowani o co Wam chodzi? Czy przeprosiny za niedopatrzenie co to dziecko wkleiło do zeszytu to za mało??? Czy potrzebny Wam jest aż taki lincz? Są inne problemy, którymi trzeba byłoby się zająć np. dlaczego w klasie, gdzie uczniem jest dziecko z udokumentowanym Aspargerem, nie ma pomocy w postaci nauczyciela wspomagającego? Brak pieniędzy z gminy czy pozostawienie nauczyciela na zasadzie "jakoś to będzie"??? Ludzie opamiętajcie się bo dziecku nic się nie stało a nauczycielowi rujnujecie życie!! Aż tyle w Was jadu??

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zażenowana 68 ponad rok temuocena: 56% 

   O co tu w ogóle chodzi? Rodzicom przeszkadza nauczyciel ( z wieloletnim stażem, doświadczony) czy Pani Dyrektor? Jestem w szoku, że obwinia się nauczyciela, za wklejony fragment gazety, które de facto dzieciaki otrzymały od rodziców. Nauczyciel przeprosił za niedopatrzenie wynikające, że nie przejrzał w zeszycie każdego dziecka jaki fragment sobie wkleiło. Panie redaktorze i rodzice zbulwersowani może jednak warto zwrócić uwagę na inne problemy. Zastanawiające jest to dlaczego nauczyciel pozostaje sam bez nauczyciela wspomagającego z dzieckiem u którego orzeczone jest zaburzenie Asparger?? Brak funduszy gminy czy niechęć dyrektora placówki? Linczujecie nauczyciela bo tak jest najłatwiej nie zastanawiając się co jest prawdziwą przyczyną być może liczebność klasy, baa "darmowe podręczniki" do których nie ma materiałów czy zaburzenie lub niepełnosprawność u ucznia. Opamiętajcie się ludzie czy lincz i nagonka jaką robicie na nauczyciela to nie jest już przesada

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ona 67 ponad rok temuocena: 46% 

   niestety rada rodziców z przewodniczącą na czele posunie się do wszystkich fortelów,byle by usunąć obecną dyrektor i obsadzić na stanowisku koleżankę,szkoda tylko ,że zakłóca to działalność szkoły.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gosia 66 ponad rok temuocena: 60% 

   A o którą koleżankę chodzi też wiesz spiskowcu?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • biniek1987 65 ponad rok temuocena: 78% 

   Jak widać nawet nauczycielom odbija ale ze do takiego stopnia uważam że powinna zostać wezwana do prokuratury powinno się jej przedstawić zarzut propagowania faszyzmu !

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • mama Stasia 64 ponad rok temuocena: 55% 

   Nauczycielka została zawieszona, sprawa została oddana do rzecznika odpowiedzialności dyscyplinarnej, rodzice zostali przeproszeni. W mojej ocenie sprawa została załatwiona modelowo.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nauczyciel z tej szkoły 63 ponad rok temuocena: 39% 

   Czytam te Wasze bzdury i powiem jedno: Najlepiej jak każdy rodzic zacznie Wychowywać swoje dziecko. A nie tylko wymagać od innych. Nauczyciele w tej szkole wychodzą z siebie żeby dogodzić rodzicom i nauczyć dzieci jak najlepiej wszystkiego, tyle tylko że w domu nic się z dziećmi nie robi. A nauczyciel też jest człowiekiem i też ma swoją rodzinę i cudzych dzieciarów wychowywać nie musi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Iwo 62 ponad rok temuocena: 63% 

   Proponuję się nauczycielu zwolnić i pójść do normalnej roboty, jak tak nienawidzisz uczyć cudzych dzieciarów. Wolałbym, żeby moje dziecko nie trafiło na ciebie. Skoro wybrałeś ten zawód to znaczy, że nie miałeś pomysłu na siebie, a teraz proszę frustracja...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rodzice 61 ponad rok temuocena: 65% 

   Będąc rodzicami 2 dzieci z "tej szkoły " jesteśmy oburzeni zamieszczonym powyżej komentarzem sugerującym zaniedbania ze strony rodziców wobec dzieci. Myślę też że obrażliwe nazywanie naszych dzieci "dzieciarami" sugeruje jednoznacznie, że osoba która zamięściła ten komentarz nie nadaje się do wykonywania zawodu nauczyciela i powinna dobrze się nad tym zastanowić. Informuję,że sprawę przedstawię dyrekcji szkoły podstawowej nr.!6 na Wilczym Dole żądając wyjaśnienia sprawy i ujawnienia nazwiska nauczyciela.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~swój 60 ponad rok temuocena: 44% 

   to skandal - powinno się odtajnić takie wpisy nauczycieli z tej szkoły i dać do prokuratury. Wygnać takich jak ten tu nauczyciel z tej szkoły niech nie psuje opinii temu zawodowi i swoim kolegom po fachu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Katarzyna B. 59 ponad rok temuocena: 44% 

   Brawo dla tych co błędów nie popełniają. Mój syn uczęszcza do tej szkoły i mogę się tylko wypowiadać w samych superlatywach o tej placówce, Dyrekcji i o nauczycielach. Ta sytuacja jest w mojej ocenie jest ustawiona.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kolo 58 ponad rok temuocena: 65% 

   Hahahahah moja kochana szkoła , żeby dawać 1 klasie takie pisma. Powiem tak żałuje, że chodziłem do tej szkoły bo jest tam beznadziejnie . Wszystko dla pieniędzy a uczniów mają w dupie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jaro 57 ponad rok temuocena: 100% 

   Gazeta Wyborcza i red. Suchecka mnie przerażają. Napisali, że to rodzice ze stowarzyszenia nagłośnili tą sprawę a przecież to haloursynow.pl/ https://www.facebook.com/wybor... W co oni grają!?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mamcia 56 ponad rok temuocena: 47% 

   oj Kinia Kinia, pracuję jako nauczycielka właśnie i wcale nie jest tak kolorowo, 18 godzin mówisz? a wyobraź sobie, że ja np.mam środy takie że wstaję przed 5, jadę na 7, pracuję do 17 a czasami mam jeszcze radę do 20 i w domu jestem po 21. no po prostu bosko. albo muszę z dzieckiem do lekarza iść albo na jakieś jego przedstawienie i co? no fajnie mam wakacje wolne ale za to żadnych możliwości brania wolnego w ciągu roku oprócz dwóch dni na dziecko. żadnych. i dyrektorki nie interesuje że ma się dziecko. nie jest tak kolorowo jak wam się wydaje, dużo naprawdę roboty a kasa malutka jak nie jesteś pupilkiem dyrekcji...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mamcia 55 ponad rok temuocena: 78% 

   ech a składałam tam CV, żeby pracować z dziećmi sprawiającymi problemy wychowawcze. chciałam pomóc, ale nikt się nie odezwał. taki uczeń z problemami nie ma prawa zostawać na przerwie sam, musi być pod stałą superwizją jakiegoś nauczyciela! jakby wydłubał jakiemuś dziecku oko to już by sprawa poszła wyżej i wyżej. a co dyżurów nauczycieli na przerwach to niestety to jest problem. pracuję w innej szkole i na 50 nauczycieli z 10 jest sumiennych i na te dyżury chodzi. a dzieci się bawią na placu zaraz obok otwartej bramy. no niestety nie ma kasy na nauczycieli wspierających działających na zasadach nauczyciela a nie pomocy z gminy za 500 zł miesięcznie to tak jest.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 54 ponad rok temuocena: 43% 

   Jak to dobrze, że moje dziecko nie chodzi do jednych z tych elytarnych szkół, tylko do takie zwykłej, bo w "naszej" jest naprawdę normalnie i bez jakichś wstrząsów i skandali. Jak to jest, że im wyżej w rankingach jest dana szkoła/przedszkole to tym większa jest tam patologia? Ja już o tych placówką ę ą to nie mówię.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 53 ponad rok temuocena: 30% 

   Sprawa wygląda na ustawioną, chociaż pewnie nauczycielka "się podstawiła". Obiło mi się o uszy - znaczy, że "na mieście gadają" - że ta pani z rady rodziców jest w jakimś ambicjonalnym konflikcie z dyrektorką i każdy drobiazg rozdmuchuje, żeby jakaś jej znajoma przejęła stanowisko a ona mogła teraz coś w tej szkole zarobić.. coś takiego... w kolejce do kasy zasłyszane... ale widać, że problem nabrzmiał...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudel 52 ponad rok temuocena: 25% 

   Też słyszałam podobne plotki . Nauczyciele żalili się, że nie mogą normalnie pracować, że Pani z Rady Rodziców tylko czekała na tego typu sensacje ! Chodzenie rodziców z komórkami po przerwach żeby tylko coś lub ktoś POLECIAŁ. Tu ewidentnie chodzi o tę Dyrektorkę, musiała się im narazić jak nic. Dla mnie to i tak kobieta z JAJAMI bo wytrzymać z takimi rodzicami to chyba trzeba mieć nerwy ze stali.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jano 51 ponad rok temuocena: 84% 

   Drodzy nauczyciele piszący tu na forum - rada rodziców reprezentuje Rodziców i chroni własne dzieci przed takimi osobami jak WY

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WInek 50 ponad rok temuocena: 94% 

   Drogi Panie Polaku. Każdy swoją miarą sadzi!!!! To Pani Dyrektor zarabia na tej Szkole, dzieci chodzą do Szkoły do wieczora niemalże, bo Pani Dyrektor musi zapewnić rano w ciągu lekcji firmom komercyjnym miejsca do prowadzenia zajęć i sal brakuje na zwykłe lekcje, a nauczyciele - oczywiście tylko ulubieńcy Pani Dyrektor nie mogą wstawać rano bo lubią pospać inni mogą pracować tylko do jakiejś godziny bo pracują gdzie indziej, A dzieci muszą się podporządkować potrzebom Pani Dyrektor i wybranych nauczycieli

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rodzic byłego ucznia 49 ponad rok temuocena: 71% 

   Jaki skandal? To codzienność u Pani Dyrektor. 6 lat kryła chorego psychicznie ucznia, dla jego dobra. To, że ponad 20 uczniów było psychicznie i fizycznie dręczonych dla Pani Dyrektor nie miało znaczenia. Zwodziła rodziców latami, że jic się nie da zrobić, dopiero działania Policji doprowadziły do jakichś działań szkoły. Przy czym postawa pedagogów szkolnych była wstrząsająca. Dzieci szukające pomocy u pedagogów szkolnych były niszczone, że chłopczyk jest chory, a dzieci (dzieci) mają się wspiąć na wyżyny tolerancji i dać się bić, nie prowokować itp. Ta szkoła, pedagodzy a w szczególności Pani Dyrektor to kpina z oświaty.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~matka 48 ponad rok temuocena: 35% 

   Żle się stało. Nauczycielka popełniła błąd. Jak czytam artykuł o tej sprawia, to mam wrażenie, że to ciąg dalszy serialu opowiadającego o potworze - dyrektorze. Mam wrażenie, że komuś bardzo zależy, aby wywalić dyrektora. Biedny dyrektor - odpowiada za każdego ucznia ( a ilu ich ma 700?, 800?) , za każdego nauczyciela ( 80?), każdego pracownika, każdego rodzica. On jeden, a ludzi go oceniających mnóstwo. Miałam 2 dzieci w tej szkole . Dzieci lubiły szkołę, a ja też byłam z niej zadowolona. Znam rodziców, którym się Pani dyrektor nie podoba, ale znam też takich, którzy ją cenią. Każdemu nie dogodzisz. Może tak wykorzystać tą trudną sytuację do przepracowania z dziećmi, nauczycielami, rodzicami kwestii: co zrobić, kiedy popełni się błąd? Pomyłki, błędy zdarzają się każdemu. Dzieciom i dorosłym, w życiu osobistym i zawodowym. Sztuka przyznać się do błędu i nie popełniać tego samego błędu w przyszłości. Nauczyciel przyznał się do błędu, dyrektor przeprosił. Czego jeszcze trzeba?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~1 47 ponad rok temuocena: 41% 

   Dziękuję za takie głosy. Pracuję w tej szkole i wiem, że nauczycielka nie zrobiła tego specjalnie. Wstyd, że dzieci takich właśnie rodziców musimy uczyć.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rodzic 46 ponad rok temuocena: 67% 

   ~1 proponuję się zwolnić skoro nie widzisz naruszenia prawa i obowiązków nauczyciela. Jak widać Twoja wiedza sprowadza się do Twoich praw zawartych w Karcie Nauczyciela, a obowiązki Cię nie interesują. I tacy właśnie nauczyciele w tej i innych szkołach pracują za nasze podatki!!! Strach pomyśleć, czego uczą nasze dzieci, skoro kolejny nauczyciel nie widzi problemu w takich tekstach. Przecież oni nienawidzą naszych dzieci i nas. Rodzice brońmy własnych dzieci przed takimi nauczycielami!!!! Oni są dla naszych dzieci, a nie odwrotnie

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mama ze szkoły 45 ponad rok temuocena: 87% 

   Szanowna Pani, nadchodzi taki moment, w którym po latach doświadczeń, szkoła potrzebuje nowego dyrektora. W szkole sa wspaniałe dzieci I wielu wspaniałych nauczycieli. Faktycznie jest nam potrzebny dyrektor, ktory bedzie kochał dzieci i szukał ciekawych I efektywnych rozwiązań dobrych dla dzieci I szkoły.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rodzic 44 ponad rok temuocena: 100% 

   Czy możemy poznać nazwisko nauczyciela któremu wstyd jest uczyć nasze dzieci ? Może najwyższy czas zmienić zawód?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nowy 43 ponad rok temuocena: 43% 

   Moja córka chodzi do 2 klasy w tej szkole i jestem bardzo zadowolony z atmosfery i poziomu nauczania. Jestem w tej komfortowej sytuacji, że mam porównanie - mój syn chodził do dwóch innych szkół na Ursynowie. Różnica na korzyść szkoły na Wilczym dole jest ewidentna. A że nie jest idealnie... O problemach w tych dwóch innych szkołach mógłbym napisać książkę, przy których opisane problemy do pikuś. Pan Pikuś.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lafirynda 42 ponad rok temuocena: 33% 

   Tylko mogę współczuć takich rodziców. Mamuśka która rozdmuchała tą aferę to wredna i zazdrosna baba. Na rozpoczęciu roku nauczycielka jej się nie spodobała, bo zadbana, szczupła, elegancka....i mężulek łypną okiem. Więc cóż miała zrobić? Tylko czyhała na moment wbicia szpileczki....Sroka jedna. A jak bachory rozwydrzone do szkoły przychodzą i drą mordy na korytarzu, i wyzywają się od najgorszych to mamuśka uszy po sobie kuli. Babsko jedno....Tylko mogę współczuć wszystkim nauczycielom....Uciekajcie z tych Kabat, bo tam same słoiki i wiocha!!!!!!!!!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~su 41 ponad rok temuocena: 57% 

   ..ładnie się wypowiadasz... o sobie chyba sądząc po nicku..

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~warsiawiak 40 ponad rok temuocena: 14% 

   W stolycy to normalna polszczyzna. O co chodzi ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Trzeźwy 39 ponad rok temuocena: 80% 

   Jakoś w innych szkołach jest normalnie. To działanie z PREMEDYTACJĄ i nikt mi nie wmówi, że tak nie jest. Może lekcje zaczną prowadzić po łacinie nie długo... kuchennej. Gratulacje dla p. "nauczycielki" - stanowisko w MEN zapewnione.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~janka 38 ponad rok temuocena: 13% 

   W tej szkole też jest NORMALNIE, tylko akurat o NORMALNOŚCI mniej się pisze. Łatwiej rozdmuchiwać afery.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gorol 37 ponad rok temuocena: 80% 

   Nauczyciele ze wszystkich miast łączcie się. Brońcie Stolycy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NAUCZYCIEL ! 36 ponad rok temuocena: 42% 

   Kinia - jaka Ty jesteś rewelacyjnie poinformowana w tej sprawie ... SZOK ! Nawet liczebność dzieci przytoczyłaś ... Mi tu coś cuchnie ! Od jakiegoś czasu zauważam dziwną nagonkę na nauczycieli itd ... Media coś próbują wykreować ! Wczoraj w "Na Wspólnej" również poruszono temat o szkolnictwie ... Ludzie opamiętajcie się ! Toż to jawna prowokacja a ciemny naród idzie ślepo jak te BARANY ... absolutnie nie baranki ale BARANY na rzeź ... Dajcie kobicie żyć, poślizgnęła jej się noga a wy już ukamienowanie jej zadajecie ... KTO BEZ WINY NIECHAJ PIERWSZY RZUCI KAMIENIEM !

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kinia 35 ponad rok temuocena: 64% 

   Rozumiem, że metody nauczania czerpiesz z serialu.... Współczuję uczniom. Szkoła ma uczyć właściwych postaw. Nauczyciele weźcie się do roboty! Normalny człowiek pracuje 40h, a nie 18, nie ma 2 miesięcv wakacji, ferii zimowych, świątecznych i innych dni wolnych i zagwarantowanej pracy do emeryturki niezależnie od tego co robi i jak robi. I nie ponosi żadnej odpowiedzialności, nawet jak zrobi coś takiego. Inne zawody pociągane są do odpowiedzialności, chętnie szargamy np. lekarzy jak popełnią błąd,a tu proszę nic się nie stało... Skończyć wreszcie z uprzywilejowaniem tej grupy!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NAUCZYCIEL ! 34 ponad rok temuocena: 33% 

   Kinia pierdyknij się w głowę "Inne zawody pociągane są do odpowiedzialności, chętnie szargamy np. lekarzy" Ilu lekarzy niby przez przypadek (czytaj NIEWIEDZE !) pozbawiło życia niejednego człowieka, chcesz porównywać te dwie kwestie? Gratulacje !

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ania 33 ponad rok temuocena: 50% 

   A ja Kiniu myślę, że zamiast tak zazdrościć nauczycielom wolnego i nic nie robienia zaciągnij się do szkoły do pracy:) Ja jakbym widziała, ze mnie tak źle, a komuś dobrze, to bym wszyyyystko zrobiła, żeby mnie też się poprawiło. A przy tym pokarzesz wszystkim nierobom jak się pracuje!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ona 32 ponad rok temuocena: 44% 

   Nauczycielka ukarana - bo mamie nie chciało się przeygotować fragmentu z gazety. W klasie, przy 25 siedmiolatkach, które pracują nożyczkami nie ma czasu na przeglądanie i czytanie gazet. Nauczycielka nie chciała aby dzieci siedzialy bezczynnie i teraz zostanie ukamienowana? Dzieci w tej szkole pracują z darmowym podręcznikiem, do którego dzieci nie mają ćwiczeń ani kart pracy. Wszystkie materiały przygotowuje nauczyciel. Po całej tej aferze wniosek nasuwa się jeden - książka, zeszyt i ołówek to jedyne i sprawdzone metody nauczania. Takiego nauczania oczekujemy?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kinia 31 ponad rok temuocena: 50% 

   Biedna nauczycielka. Ma 18 uczniów i nie daje rady... Pracuje wszak tylko 18 godzin, wolne wakacje, ferie, przerwy świąteczne, i inne dni szczególne... dlatego też uczniowie z tej klasy uciekali i w tym roku i w latach poprzednich. .. Każdy kto ją znał i był mądrzejszy już dawno przeniósł je do innej klasy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~toja 30 ponad rok temuocena: 44% 

   Brawo Ona, wreszcie ktoś wyraził Sedno, w takiej sytuacji można było popełnić błąd. Opamiętajcie się rodzice, po co Wam ta tania sensacja, czy to poprawi atmosferę w szkole. Współczuję dzieciakom z tej klasy, które zamiast się cieszyć z faktu rozpoczęcia nauki, muszą przeżywać takie sytuacje.Nie wystarczy, że nie mają porządnych podręczników ?Komu ma służyć ta rozdmuchana afera ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~toja 29 ponad rok temuocena: 29% 

   Brawo Ona, wreszcie ktoś wyraził Sedno, w takiej sytuacji można było popełnić błąd. Opamiętajcie się rodzice, po co Wam ta tania sensacja, czy to poprawi atmosferę w szkole. Współczuję dzieciakom z tej klasy, które zamiast się cieszyć z faktu rozpoczęcia nauki, muszą przeżywać takie sytuacje.Nie wystarczy, że nie mają porządnych podręczników ?Komu ma służyć ta rozdmuchana afera ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~toja 28 ponad rok temuocena: 31% 

   Brawo Ona, wreszcie ktoś wyraził Sedno, w takiej sytuacji można było popełnić błąd. Opamiętajcie się rodzice, po co Wam ta tania sensacja, czy to poprawi atmosferę w szkole. Współczuję dzieciakom z tej klasy, które zamiast się cieszyć z faktu rozpoczęcia nauki, muszą przeżywać takie sytuacje.Nie wystarczy, że nie mają porządnych podręczników ?Komu ma służyć ta rozdmuchana afera ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~toja 27 ponad rok temuocena: 31% 

   Brawo Ona, wreszcie ktoś wyraził Sedno, w takiej sytuacji można było popełnić błąd. Opamiętajcie się rodzice, po co Wam ta tania sensacja, czy to poprawi atmosferę w szkole. Współczuję dzieciakom z tej klasy, które zamiast się cieszyć z faktu rozpoczęcia nauki, muszą przeżywać takie sytuacje.Nie wystarczy, że nie mają porządnych podręczników ?Komu ma służyć ta rozdmuchana afera ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~toja 26 ponad rok temuocena: 38% 

   Brawo Ona, wreszcie ktoś wyraził Sedno, w takiej sytuacji można było popełnić błąd. Opamiętajcie się rodzice, po co Wam ta tania sensacja, czy to poprawi atmosferę w szkole. Współczuję dzieciakom z tej klasy, które zamiast się cieszyć z faktu rozpoczęcia nauki, muszą przeżywać takie sytuacje.Nie wystarczy, że nie mają porządnych podręczników ?Komu ma służyć ta rozdmuchana afera ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~On 25 ponad rok temuocena: 88% 

   Niee. Oczywiście postępowa nauczycielka uczy ich tego co każdy 7-latek wiedzieć powinien. Wiadomo, że po takich lekcjach będą elokwentni i o ile bogatsi w nowe słownictwo. No i będą mieli czym zaimponować dookoła. Brawo. Nauczycielka o ile nie zostanie kuratorem oświaty to na pewno celebrytką.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Katarzyna B. 24 ponad rok temuocena: 50% 

   Kinia ty to z jednym pewnie nie dajesz rady

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kinia 23 ponad rok temuocena: 69% 

   Miałam 3 dzieci w tej Szkole i przeżywałam gehennę z dyrektorką, która jest osobą pozbawioną empatii, liczy się tylko jej interes. Dzieci nie są dla niej ważne, może dlatego że ich nie ma. Dzieci chodzą do szkoły do 17 bo firmy prywatne muszą mieć rano zajęcia. Słynie z zamiatania trudnych spraw pod dywan, wyciszać łagodzić, urabiać to jej dewiza.... Sukcesy tej Szkoły to sukcesy rodziców, którzy ładują pieniądze w dodatkowe zajęcia dla dzieci, żeby je rozwijać. Laury spływają na Dyrektora.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fk 22 ponad rok temuocena: 35% 

   No, cóż. Skoro już w podstawówce musisz fundować dziecku korepetycje, to pytanie brzmi - gdzie jesteś rodzicu, podczas gdy należałoby popracować z własnym dzieckiem. Przecież to Twoje dziecko, więc Ty powinieneś je rozwijać.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NAUCZYCIEL ! 21 ponad rok temuocena: 38% 

   Cytuję "Znęcania się nad naszymi dziećmi" ? Krew mnie zalewa jak słyszę takie oszczerstwa ! Swoją drogą Drodzy rodzice zastanówcie się nad sobą .... Nie macie dla swych dzieci czasu, dzieci często przychodzą zaniedbane, brudne, głodne bez pracy domowej. Czasem to my nauczyciele jesteśmy ich jedynymi przyjaciółmi z którymi mogą porozmawiać o swoich radościach, smutkach ! Od dziś proponuję składać DRODZY NAUCZYCIELE pozew na KAŻDEGO RODZICA, który swoje dziecko choćby w najmniejszym stopniu zaniedba ! IDEALNI RODZICE .... POCZYTAJCIE IM DZIŚ KSIĄŻKĘ A NIE SIEDZICIE TU NA FORUM I WYLEWACIE SWOJĄ ŻÓŁĆ ....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ojciec trójki dzieci 20 ponad rok temuocena: 69% 

   Podobnie jak autochton sugeruję , aby następnym razem oprzeć się na taśmach "Wprost" , może na tych nieujawnionych . Będzie ciekawiej . A i problemu nie będzie , bo kto ośmieli się krytykować rząd ? Przecież może stracić pracę ! Autor artykułu pełnego także niestety ogólników i insynuacji myślami jest już chyba przy wyborach samorządowych. A poważnie mówiąc , dajcie swoim dzieciom możliwość nauki w przyjaznej , spokojnej atmosferze . Nie psujcie jej tylko dlatego , ze ktoś wmówił wam , ze jesteście idealni i nieomylni . Życie skoryguje wasze poglądy jeszcze nie raz , zwłaszcza kiedy dzieci dorosną i popatrzycie na własne błędy wychowawcze .

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ic 19 ponad rok temuocena: 45% 

   Rzeczywistosc jest taka ze dzieci mialy przyniesc fragmenty gazet do zaznaczania literek i ja jako rodzic taka gazeta szukalem w domu i zastanawialem sie czy moze byc anglojezyczna czy raczej polska. Te dzieci nie potrafia czytac - dopiero poznawaly literke A.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~???? 18 ponad rok temuocena: 73% 

   Siedmiolatki nie potrafią czytać? Dopiero poznają literkę A? Mnóstwo dzieci w tym wieku zna wszystkie litery, są i takie, które czytają. Mój syn zaczął czytać w wieku 5. lat, a jako szesciolatek robi to płynnie...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maurycy 17 ponad rok temuocena: 70% 

   Panie/Pani "????" - mój syn nauczył się i umiał płynnie czytać w wieku 4 lat. Czego to dowodzi? Prawda jest taka, że wiele dzieci w wieku 7 lat jednak jeszcze czytać nie umie. Akurat dziecko osoby, pod której komentarzem się wypowiedziałeś/aś może jeszcze nie umieć. A uwaga o wyszukiwaniu gazet słuszna. Czy rzeczywiście to nauczycielka wybrała fragment? Może uczeń znalazł. Albo rodzice wybrali?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mama ze szkoły 16 ponad rok temuocena: 100% 

   Proszę Państwa, rzeczywiście to nauczycielka wybrała I przekazała dzieciom urywki z gazet; bardzo niefortunna sytaucja; coś wycięła, nie przeczytawszy, przekazała dzieciom do zeszytów. Nie byłoby całej afery, gdyby dyrekcja zareagowała od razu w sposób odpowiedni, modelowy dla takiej sytuacji. Kłopot w tym, że rzeczywiście Pani Dyrektor chętnie "zamiata pod dywan", a rodzice w szkole oczekują działań adekwatnych do sytuacji, szybkich reakcji, przeciwdziałania, jeśli dzieje coś złego. To wspaniała szkoła I nie można tego zmarnować.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obiektywna 44 15 ponad rok temuocena: 48% 

   Kończąc powyższe myśli podkreślę jeszcze raz, że przeprosiny i wyjaśnienia dzieciom, że niektórzy dorośli ( niestety) używają tego typu słów- tak mówią i tak piszą ( czego dowodem jest ta gazeta)...wystarczą...Nie bądźmy tacy zakłamani i świętoszkowaci, że taki oto incydent zepsuje nasze dzieci...Poświęcajmy im jak najwięcej uwagi, miłości i rozmawiajmy o wszystkim.Ale niech nie słyszą narzekania na panią, z którą spotykają się na co dzień. Więcej życzliwości i zdrowego rozsądku Dajmy szansę człowiekowi, który popełnił tego typu błąd...każdy zasługuje na drugą szansę .

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~J. 14 ponad rok temuocena: 52% 

   Szanowni Państwo ! To chyba oczywiste , że nauczycielka tekstu wcześniej dokładnie nie przeczytała . I za to należą się rodzicom przeprosiny. No , może jeszcze za to , że sięgnęła do Newseek'a . Ja z wielu powodów tego czasopisma nie czytam. Ale żądanie krwi za tego typu przewinienie to jednak gruba przesada . Ciekawe jak idealni na co dzień w domu i w pracy są ci , którzy tak lekko pozbawiliby kogoś pracy , nie zastanawiając się nad jego rodziną , źródłem utrzymania etc.etc. szczególnie w dzisiejszych , kumoterskich czasach. Nie jesteśmy cyborgami , każdy może mieć chwilę niedyspozycji w życiu . Kto na co dzień nie pracuje z dziećmi , nie wie jak trudna i wymagająca jest ta praca . Nie sądzę , żeby artykuły w znacznym stopniu zaszkodziły dzieciom. Nie udawajmy aniołów. Współczesne życie jest tak pełne wulgaryzmów / na ulicy , podwórku , w telewizji , grach komputerowych etc.etc, / , że nie bardzo wierzę , że dzieci w wieku 7 lat nie zetknęły się z nimi .

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 13 ponad rok temuocena: 31% 

   W końcu jakaś rozsądna wypowiedź. Ciekaw jestem, ile razy tym rodzicom przy dzieciach "się wymsknęło" albo jadąc samochodem, też z tymi dziećmi, pokazali wkurzeni na innych fakę. Nie mówię, żeby dzieci z tym oswajać, ale nie jestem też za tym, by od razu tę nauczycielkę, no... nie wiem co. Nie będę pisał, bo tak się stać może i będę odpowiadał za podżeganie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obiektywna 44 12 ponad rok temuocena: 41% 

   Nie twierdzę, ze nie ma sprawy...ale ludzie, miejcie trochę zdrowego rozsądku...Winą nauczycielki jest to, że nie sprawdziła dokładnie tekstu...ale niektórzy z komentujących robią z tego " przestępstwo" ...A może tak każdy spojrzy na siebie...Oto parę obiektywnych uwag - jak najbardziej należą się dzieciom i rodzicom wyjaśnienia i przeprosiny...co dyrektorka ponoć uczyniła - trudno, żeby z takiego powodu zwalniała z pracy, skoro nie zwalnia się lekarzy winnych śmierci pacjentów -dzieci zewsząd słyszą wulgaryzmy...w domu...w telewizji...trzeba im uświadamiać, że są to słowa nieprzyzwoite...itp....ale nie da rady uchronić ich przed spotkaniem z takimi słowami w życiu -jeżeli tego typu zdarzenie powtórzyłoby się, ewentualnie byłyby inne zarzuty wobec nauczyciela, to byłby powód do innej interwencji... - łatwo zniszczyć komuś życie...myślę, że ta nauczycielka teraz przeżywa katorgi...atakowana ze wszystkich stron

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 11 ponad rok temuocena: 71% 

   A przecież Pani mogła dać uczniom stenogramy z taśm "Wprost". I byłoby PO problemie. Od razu dzieci dowiedziałyby się też, jak się wysławiają ci panowie, których pokazują w telewizorze.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lc 10 ponad rok temuocena: 32% 

   Cały ten tekst jest najpewniej wyssany z palca... mam dziecko w tej szkole... wiem skąd się te teksty biorą. Nie ma to nic współnego z rzeczywistością a motorem tego typu artykułów i podobnych działań są jakieś przerośnięte ambicje.. chyba wiem czyje, ale nie będę po nazwisku wskazywałł

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Odp 9 ponad rok temuocena: 76% 

   Ambicje to ma szanowna pani dyrektor, ktora realizuje tylko swoje cele i jest w nieustajacym konflikcie z rodzicami a nie wiadomo z jakich powodow wladze dzielnicy kryja jej sznowne plecy. Info o braku reakcji na przypadki pobicia, klotnie z rodzicami, ochrona leniwych i nieprofesjonalnych pedagogow szkolnych (nie mylic z nauczycielami, ktorzy w duzej czesci sa swietni).

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Zofia 8 ponad rok temuocena: 20% 

   I mam wrażenie że do sedna sprawy dochodzimy. Może jednak nazwisko lub nazwiska trzeba podać bo obrażanie Dyrekcji i kadry pedagogicznej z tej szkoły jest imienne.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~w. 7 ponad rok temuocena: 38% 

   Ja myślę, że to po prostu fatalna pomyłka. Nauczycielka pocięła gazetę nie czytając tekstu. Nigdy nie uwierzę, że to było zamierzone i na pewno nie świadczy, że właśnie przez to całą szkołę trzeba zrównać z ziemią. Uważam, że przeprosiny są wystarczające. Czego chcą rodzice - wyrzucić ją z pracy, zlinczować???

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Go 6 ponad rok temuocena: 45% 

   Bzdury, co to znaczy, że nie czytała tekstu...a od czego ona jest?! Tak i owszem ja bym taką panią wywaliła z pracy na zbity pysk. Dosyć znęcania się nad naszymi dziećmi! Przeprosiny niech sobie w buty wsadzi...zwichniętej psychiki dziecka nie naprawi się jednym sł owem!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~~bulwers 5 ponad rok temuocena: 50% 

   Przecież każdy z rodziców może nie tylko 'interweniować' ale każdy z osobna powinien złożyć pozew cywilny na Panią, która przekazała dzieciom tekst. Jeśli musiała by kilkadziesiąt razy w miesiącu (tyle ilu jest uczniów) do każdej sprawy jeździć osobno. Nie chodzi nawet o wygraną a o nauczkę. Nie składać pozwu zbiorowego, ale każdy z osobna.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 4 ponad rok temuocena: 32% 

   Może to zabrzmi nieco złośliwie. Ale ile się słyszy, że współczesna szkoła nie przygotowuje do życia? W tych zdaniach jest samo życie. I ile to tego bełkotu, że szkoła ma uczyć zamiast wychowywać? Jak był wściekły opór przeciwko mundurkom i wprowadzaniu dyscypliny, to widać luzik zaczyna się udzielać również nauczycielom, wychowawcom. Z innej strony na to patrząc, to może jak dziecko wchłonie takie słownictwo, to szybciej zrobi karierę ministra spraw wewnętrznych, ministra spraw zagranicznych, prezesa NBP? Ilu rodziców, tam z Kabat, zbulwersowały dialogi przy ośmiorniczkach?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anka 3 ponad rok temuocena: 86% 

   Szkoła ma być bliżej życia w zupełnie innym sensie. Ma uczyć rzeczy, które przydadzą się dzieciom i młodzieży w życiu. przede wszystkim ma uczyć myślenia, zarażać pasją do rozwoju, pokazywać pozytywne strony edukacji. Jeśli tego nie rozumiesz, to współczuję. Dawanie dziecku tekstu z wulgaryzmami w klasie I, II, czy III pokazuje dziecku, że szkoła (czyli instytucja mająca być autorytetem) daje przyzwolenie na używanie takiego słownictwa. To chore. Kogo zatrudnia szkoła? Jak dla mnie ludzi pozbawionych mózgu i tyle.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mój nick 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Nie trać czasu na pier***. Idź pierd*** swoją matkę.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 1 ponad rok temuocena: 0% 

   @Anka W szkole uczą rozróżnienia pomiędzy takimi formami wypowiedzi, jak sarkazm i ironia a poważną afirmacją* jakiegoś zachowania, działania, postępowania lub postawy. "Jeśli tego nie rozumiesz, to współczuję." widać, że na tej lekcji wagarowałaś. Gdzie w moim komentarzu było to drugie? * afirmacja - potwierdzenie, zgoda, uznanie, aprobata - od łac. affirmatio, 'potwierdzenie' i affirmativus, 'potwierdzający' od affirmare, 'potwierdzać'.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4303 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021