REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 kwietnia 2020, 10:24 komentarzy 19

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Głośne remonty w mieszkaniach podczas domowej kwarantanny. To temat numer jeden w rozmowach między sąsiadami zmuszonymi do pracy i nauki w domu. W sobotę opublikowaliśmy apel pani Joanny o wstrzymanie głośnych prac. Dziś publikujemy głos mieszkańca, który mówi wprost: Cisza nocna jest od 22:00, a głośne dźwięki to domena blokowiska. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Piszcie do nas o tym, jak Wam się żyje podczas epidemii: redakcja@haloursynow.pl.

  Droga Redakcjo,

  Od godz. 6:00 do 22:00 można hałasować, bo nie ma ciszy nocnej. Tak samo upierdliwe jest wiercenie, kucie ściany, jak i wrzask kłócących się domowników, płacz małego dziecka czy głośna muzyka. Ale jesteśmy zamknięci w domu i musimy jakoś dawać sobie radę. Jeśli sąsiad wywiesza kartkę z datami remontu to, serio, wszystko da radę zaplanować. 

  Pracuję zdalnie, mam spotkania i daję radę. Przez kilka dni też było słychać różne remonty i... dobrze! Bo mieszkać trzeba przyjemnie. W szczególności teraz, kiedy spędzamy w mieszkaniu sporo czasu. Fajnie, że ludzie są kreatywni i coś im się chce, a nie mają paranoi, że "zaraz będzie koniec świata".

  W ciągu roku szkolnego mnóstwo jest dni kiedy młodzież szwęda się po podwórku, starsza gdzieś ukryta pije "piffko" itp. itd. A teraz nagle wszyscy tak potrzebują się uczyć? Śmieszne to! To jest właśnie patrzenie tylko na własny czubek nosa!

  Pani Joanna nakazałaby wszystkim siedzieć jak w świątyni i może nawet oddychanie byłoby dla niej za głośne. Wystarczy zakazów, cisza jest nocą, i to trzeba uszanować, ale pozostałe dźwięki (trzeba uprzedzić sąsiadów w przypadku remontu) są domeną blokowiska! Ktoś napisał, że jak Pani tak źle to niech kupi sobie domek jednorodzinny i wtedy będzie mogła nakazać domownikom, by wstrzymywali powietrze dla niej.

  A tak "Wolnoć Tomku w swoim domku!". I trochę szerszego spojrzenia, w szczególności teraz, kiedy wszyscy jesteśmy podenerwowani.

  Pozdrawiam Redakcję

  Ursynowianka, co blokowiska zna i rozumie

  ******************************************
  Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Śródtytuły pochodzą od redakcji. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale "Opinie" lub "List czytelnika" publikujemy stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: redakcja@haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 249

  • 34
   BARDZO PRZYDATNY
  • 12
   ZASKOCZONY
  • 14
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 10
   NIEPRZYDATNY
  • 88
   WKURZONY
  • 84
   BRAK SŁÓW

  19Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ziomek z Natolina 19 9 miesięcy temuocena: 33% 

   Zwykły fajfus można szybko nauczyć takiego pajaca kultury.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szczepan 18 9 miesięcy temu

   W dobie koronawirusa nie można uciec z mieszkania do rodziny.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mdo 17 9 miesięcy temuocena: 60% 

   Art. 144. kodeksu cywilnego: "Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych." x x x x Biorąc pod uwagę obecną sytuację tj. uziemienie w domach, przekierowanie do pracy i nauki zdalnej w oparciu o powszechnie obowiązujące przepisy, to sąsiedzi nękani przez całe dnie hałasami budowlanymi mają sporą szanse na odszkodowanie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mietek 16 9 miesięcy temuocena: 70% 

   ha, pisane na efekt który bardzo szybko nastąpił. Komentatorzy, dajecie się zmanipulować tak bardzo że gotowi jesteście skoczyć komuś do gardła. Wyluzujcie, mediom tylko o to chodzi aby nakręcać ludzi. Nic więcej. Dlaczego nikt nie drąży już sprawy Banasia? Dlaczego nikt nie drąży już spraw pokpionych przez władze naszej dzielnicy? Tyle tego było....

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maciek 15 9 miesięcy temuocena: 100% 

   A u nas na osiedlu mamy sąsiada, co sobie lubi w niedzielę przy ładnej pogodzie krajzegę włączyć i tak ze dwie godziny ciąć deski.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MS 14 9 miesięcy temuocena: 63% 

   Autorko, ale co można zaplanować, nawet jak wiesz z wyprzedzeniem, że będzie remont, w sytuacji, gdy nawet nie możesz wyjść z domu, żeby od niego uciec? Poza tym porównywanie hałasu z remontu do tego pochodzącego od bawiących się dzieci jest, delikatnie mówiąc, niepoważne. Jak ktoś obok czy na górze używa wiertarek udarowych i rozwala ściany, to własnych myśli nie słychać, porozumiewać z innymi domownikami można się tylko krzykiem, nawet stojąc obok siebie. Nerwy są szarpane, odporność siada, a nauka czy praca jest niemożliwa w takich warunkach.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ciśnieniomierz 13 9 miesięcy temuocena: 74% 

   "Poza tym porównywanie hałasu z remontu do tego pochodzącego od bawiących się dzieci jest, delikatnie mówiąc, niepoważne". Zapraszam pana/panią MS do mieszkania latem, gdy dziatwa bryka jak szalona, a pilnujące tejże dziatwy mateńki kretynki siedzą z nosami w swoich ajfońcikach albo przez nie nadają o pierdołach. I czynią to głośniej niż ich pociechy. Tak, tylko ICH POCIECHY, bo dla reszty świata to dopust. Już się nie dziwuję. Wszak "jaka mać..." Pisze to "pracownik domowy" z 30-letnim stażem, który przeżył niejeden remont sąsiadów i parę własnych, ale cudza progenitura potrafi nerwy poszarpać...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Man 12 9 miesięcy temuocena: 40% 

   Ursynowianka niech sie najpierw douczy, ze w prawie polskim nie ma czegos takiego jak cisza nocna, a jej prawo do halasu konczy sie w jej czterech scianach. I zycze duzo wyrozumialosci podczas kwarantanny z wsciekla wiertarka u sasiada,

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dr 11 9 miesięcy temuocena: 37% 

   Ludzie mają prawo przeprowadzać w ciągu dnia remonty we własnych mieszkaniach.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Domator 10 9 miesięcy temuocena: 67% 

   Zawsze powtarzam dom tylko dom .

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 9 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Chyba, że pół roku po zbudowaniu/kupieniu wymarzonego domu zauważysz, że w odległości 140 m od ciebie sąsiad zakłada fermę kurzą, zakład wulkanizacji opon, dom weselny albo inną tego typu atrakcję. Wolnoć Tomku w swoim domku...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tomek Atomek 8 9 miesięcy temuocena: 89% 

   Właśnie w swoim SWOIM! Jeżeli ta wolność wychodzi na zewnątrz to ja mogę do Ciebie wejść i wyłączyć tą wiertarkę.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obiektywnie 7 9 miesięcy temuocena: 100% 

   zdarzają się niestety sąsiedzi którzy i w nocy wiecznie coś remontują, włączają urządzenia czy słuchają głośno mediów :( - brak słów

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xyz 6 9 miesięcy temuocena: 92% 

   "A teraz nagle wszyscy tak potrzebują się uczyć?" To odpowiem pytaniem na pytanie: A ty teraz nagle tak potrzebujesz remont robić?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick 5 9 miesięcy temuocena: 52% 

   Tak, teraz jest dla mnie najlepszy czas. Jestem zmuszony do siedzenia w domu i mam teraz czas żeby zając się tym na co wcześniej nie miałem czasu albo musiał bym brać specjalnie urlop żeby to zrobić. Czas dobry na remont jak każdy inny. Zawsze komuś będzie remont przeszkadzał, zawsze ktoś gdzieś będzie w domu. Łączę konieczne (zostanie w domu) z pożytecznym (remontem/naprawą mieszkania).

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 4 9 miesięcy temuocena: 89% 

   do ~nick Słowo klucz w twojej wypowiedzi: SIEDZENIE w domu. Wiele osób jest zmuszonych nie do siedzenia, tylko do pracy czy nauki w domu. Zdalne nauczanie czy zdalna praca została nam narzucona przez sytuację i przez 'górę' (szefów, rząd...). My nie siedzimy, my mamy zajęcia, które musimy wykonać. I takie remonty naprawdę utrudniają życie. Oczywiście ten, kto remontuje też ma do tego prawo, ale może robić to jakoś z głową, raz a dobrze, a nie przez miesiąc, codziennie, nieregularnie wiercić, stukać, szorować i remontować 40 m. kw. mieszkania. No i miło by było jednak uprzedzić sąsiadów, żeby przynajmniej wiedzieli, że planujesz, że remont będzie trwał tydzień. Zawsze to trochę lepiej, jak człowiek wie, ile czasu będzie się męczył.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Empatia 3 9 miesięcy temuocena: 90% 

   List poraża egoizmem i brakiem empatii oraz zrozumieniem zasad współżycia społecznego. Czy autorka nie zdaje sobie sprawy np. z tego, że ludzie pracują także w nocy i w dzień muszą się wyspać by znowu pójść pracować w nocy? A slogan " wolność Tomku" to jak wiemy był używany przez osobę która urządzała w domku " najdziksze swawole", ryby łowiła itp. Czy autorka będzie zadowolona jak Tomek piętro wyżej ją zaleje bo zrobi sobie w mieszkaniu jeziorko? A właśnie taki Tomek mówił "wolność Tomku....".

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 43 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wawa 2 9 miesięcy temuocena: 60% 

   Poza tym ludzie mają różne problemy... A jeżeli za ścianą jest sąsiad, który akurat jest w trakcie leczenia onkologicznego, leży i "dogorywa", a zza ściany słyszy odgłos młota... Jak myślisz? Czy takie warunki sprzyjają powrotowi do zdrowia? Ludzie, myślcie... Czy to takie trudne postawić się w sytuacji innej osoby...?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynNiemcewicz 1 9 miesięcy temuocena: 90% 

   Wręcz przeciwnie. Mieszkając w bloku należy liczyć się z sąsiadami i przestrzegać jakichś zasad funkcjonowania sąsiedzkiego. I nie jest prawdą, że nie ma ciszy nocnej. Głośnych remontów nie można dokonywać już po godzinie 20:00. Jeżeli autor listu mieszka w bloku (a nie w domku), to nie "wolnoć Tomku". Dom to dom, wolnostojący budynek, z którego wydostające się dźwięki są za pewne mniej słyszalne w okolicy. Jeśli autor listu zamieszkał w bloku, bo nie było go stać na domek to należy się liczyc z pewnymi zasadami. Oczywiście jeden głośniejszy remont problemu nie stanowi. Gorzej jak pół bloku się nudzi i ludzie zaczynają wiercenie. Bo przecież kiedy Polak robi remont? Jak ma wolne. W tym roku może w lipcu i sierpniu będzie ciszej bo remonty będą już wykonane. Jakąś nadzieję zawsze warto mieć.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 46 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3479 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021