REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 września 2020, 07:43 komentarzy 22
  Tutaj miałby powstać skatepark

  Tutaj miałby powstać skatepark (Tomasz Szediwy)

  Pod wiaduktem, który połączy ulicę Branickiego z ulicą Płaskowickiej mieszkańcy Wilanowa chcą zbudować skatepark, z którego korzystałaby też ursynowska młodzież. Czy tak się stanie zależy od zarządcy terenu. Problem w tym, że jeszcze nie wiadomo, kto nim będzie. 

  Idea zbudowania miejsca aktywności dla nastolatków na granicy Ursynowa i Wilanowa zrodziła się sześć lat temu. Wówczas jednak było jeszcze za wcześnie, aby urzeczywistnić ten pomysł, ze względu na planowaną budowę Południowej Obwodnicy Warszawy. Teraz, kiedy inwestycja jest zaawansowana, społecznicy z Wilanowa wskazali konkretne miejsce.

  To teren przy węźle Ursynów Wschód - pod wiaduktem, który połączy ul. Branickiego na Wilanowie z ul. Płaskowickiej na Ursynowie.

  - Teraz Wilanów i Ursynów to jak dwie galaktyki, po zakończeniu budowy będą wreszcie prawdziwymi sąsiadami. Ze skateparku mogłaby bez przeszkód korzystać młodzież z obu dzielnic. Nikomu nie przeszkadzałby hałas rowerów, desek, hulajnóg czy głośno puszczanej muzyki. Wybetonowane miejsce pod dachem dawałoby możliwość całorocznego korzystania. Można założyć monitoring dla większego bezpieczeństwa - mówi jeden z pomysłodawców skateparku Jerzy Fulara.

  Pod wiaduktem obok skateparku miałoby też powstać boisko do koszykówki oraz miejsce na graffiti.

  Pomysłodawcy zdają sobie sprawę z tego, że lokalizacja miejsca aktywności fizycznej w bardzo bliskiej odległości od dróg, którymi będą przejeżdżać tysiące samochodów, nie do końca jest fortunna, ale i na to znaleźli rozwiązanie.

  - Można postawić ekrany tłumiące hałas aut oraz zainstalować specjalne filtry oczyszczające powietrze. Niestety pomimo, że długo szukaliśmy nie znaleźliśmy na całym Wilanowie innego dogodnego terenu - wyjaśnia Jerzy Fulara.

  Czyj będzie wiadukt?

  Problem w tym, że grunt pod planowany skatepark nie należy do dzielnicy. W tej chwili zarządza nim Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, inwestor POW. Mieszkańcy Wilanowa mają nadzieję, że GDDKiA w ich przypadku postąpi tak samo, jak z terenem nad tunelem POW na Ursynowie. Ma on zostać przekazany Ursynowowi pod budowę parku linearnego, w którym zaplanowana m.in. wrotkowisko. Jak się jednak dowiadujemy dyrekcja ma zupełnie inne plany.

  - Wiadukt po zrealizowaniu inwestycji znajdzie się w kompetencji miasta czyli Zarządu Dróg Miejskich, zgodnie z projektem podziału kompetencji - informuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka stołecznego oddziału GDDKiA.

  Takie rozwiązanie umożliwiłoby sfinansowanie skateparku z Budżetu Obywatelskiego, którego projekty mogą być realizowane tylko na miejskich gruntach. Ale droga do tego jest bardzo długa i niepewna, zwłaszcza że ZDM o zamierzeniach GDDKiA nic nie wie.

  - Na ten moment żadne informacje na ten temat do nas nie dotarły. Dotychczasowa praktyka była taka, że jeśli jest skrzyżowanie dwóch dróg, to teren jest w zarządzie właściciela ważniejszej trasy. W tym przypadku obwodnicy, a zatem nie nas, a GDDKiA - mówi Jakub Dybalski z ZDM.

  Dopóki ostatecznie nie zapadnie decyzja do kogo po zakończeniu inwestycji będzie należał grunt pod wiaduktem, dopóty skatepark pozostanie jedynie w sferze marzeń. Ustalenie tego może nastąpić dopiero w przyszłym roku.

  Pomysłodawcy chcą ten czas wykorzystać na promowanie swojej idei wśród mieszkańców, lokalnych aktywistów i samorządowców. Będą przekonywać, że skateparki pod estakadami to sprawdzone rozwiązanie. Korzysta z nich młodzież m.in. w Holandii, Norwegii i Kanadzie. Jest też przykład z Polski. Taki skatepark znajduje się już w Toruniu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 380

  • 121
   BARDZO PRZYDATNY
  • 30
   ZASKOCZONY
  • 34
   PRZYDATNY
  • 44
   OBOJĘTNY
  • 59
   NIEPRZYDATNY
  • 44
   WKURZONY
  • 48
   BRAK SŁÓW

  22Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kry 22 26 dni temuocena: 100% 

   Inwestycje tylko pod warunkiem zakonczenia podlaczania ursynowa pod arterie i inne dzielnice bez sprzeciwu ani spowlniania ze strony mieszkancow, Ursynowa jako dzielnicy, oraz reprezentujacych ich stowarzyszen.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~R. 21 27 dni temuocena: 67% 

   Na całym Wilanowie, na całej Warszawie, na całej Polsce

   Edytowany: 27 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robi 20 27 dni temuocena: 50% 

   Obie formy są poprawne "na Wilanowie" i "w Wilanowie"

   Edytowany: 27 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wykopek 19 28 dni temuocena: 45% 

   I to byłaby rewelacja! Brawo dla pomysłodawców.

   Edytowany: 28 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asd 18 28 dni temuocena: 37% 

   Bardzo dobry pomysł - mam nadzieję, że nie zostanie zablokowany przez ludzi, którzy nie mają pojęcia co blokują. Tak samo blokuje się LGBT w Kraśniku - radni nawet nie wiedzą przeciwko czemu głosują, a potem taki kraśnik to pośmiewisko na cały kraj. Na Kabatach jest skatepark i dojeżdża na niego młodzież z połowy Ursynowa. Takie miejsce było by idealne - pod dachem, daleko od okien. Jak nie, młodzież na deskach i BMXach będzie skakać po murkach budynków pod oknami i je przy okazji niszczyć.

   Edytowany: 28 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Komendant 17 29 dni temuocena: 26% 

   @profeor68, te patologie o których piszesz to niestety zdarzają się głównie w kościele/na zakrystii - niestety zobacz o ilu przypadkach seksu z nieletnimi można było przeczytać w mediach lokalnych i ogólnopolskich (a nikt jakoś kościołów nie zamyka).

   Edytowany: 23 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~profesor68 16 29 dni temuocena: 85% 

   Co ma piernik do wiatraka? Ja nie lubię być zaczepiany, łazić po potłuczonym szkle i wymiocinach. Jak pan wie coś o przestępstwach w pańskiej parafii proszę powiadomić policję.

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 22 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~R. 15 27 dni temuocena: 17% 

   Taka prawda. Najwięcej przestępsw seksualnych jest w kościele. Ludzie udają że tego nie ma dopóki nie skrzywdzą ich dziecka. Hipokryzja kościoła i ich obrońców nie zna granic.

   Edytowany: 23 dni temu

   oceń komentarz 2 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bella2 14 29 dni temuocena: 41% 

   Te dwie dzielnice dzieli wszystko, to są dwa różne światy i o wspólnym placu nie może być mowy. Bo będzie jak w powieści "Chłopcy z Placu Broni".

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~profesor68 13 miesiąc temuocena: 66% 

   Tak zwane Skateparki to takie miejsca gdzie małolaty biorą narkotyki, piją wódkę, biją się, uprawiają sex, śmiecą i niejednokrotni napadają naćpani i nawaleni przechodniów. Dziękuję. Wole żeby tam nic nie było niż żeby młodzież tam chodziła. Młodzież to niech idzie do roboty jak ma za dużo czasu.

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 55 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~al 12 miesiąc temuocena: 33% 

   Dokładnie to samo jest na placach zabaw! Seks, wódka i heroina w piaskownicy czy na huśtawkach!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 18 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~durex 11 miesiąc temuocena: 29% 

   Najglrsze sa jednak domy starosci. Tam to dopiero harce...

   Edytowany: 27 dni temu

   oceń komentarz 15 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W(BJS) 10 29 dni temuocena: 50% 

   Durex , no po prostu Sodomia i Gomoria

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robi 9 miesiąc temuocena: 41% 

   Albo zrobią tam skatelark albo będzie kolejne niewykorzystane miejsce, takie jak pod wiaduktem POW przy Puławskiej. Wybetonowny hektar i stoi pusty. Popieram pomysł.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 44 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Art 8 miesiąc temuocena: 50% 

   Lepsze takie miejsce niż żadne. Wilanów nie ma ani jednego skateparku!!! To jest żenada, żeby w dzielnicy gdzie 38% wszystkich mieszkańców to dzieci i młodzież nie było do tej pory nic dla nich!!!

   Edytowany: 27 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 51 50 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 7 28 dni temuocena: 50% 

   Ursynów też nie ma porządnego skateparku, na poziomie tego z Piaseczna. Przy Bażantarni jest ok, ale jednak daleko mu tego z Piaseczna.

   Edytowany: 28 dni temu

   oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jimmy 6 miesiąc temuocena: 53% 

   Co społecznicy robią w kwestii brakujących 117m między Płaskowickiej a Branieckiego? Na jakim etapie są ustalenia? Jak można "zapomnieć" o projekcie i realizacji takiego mikro odcinka?!

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 69 61 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Też Jimmy 5 miesiąc temuocena: 55% 

   Też Jimmy: Tearaz mają parcie , aby nam pod oknami Natpolu zrobili syfiasty bazarek, a reszta radnych wiadomo albo działanie - swoje foty na FB albo szczucie jeden na drugiego na forach, który to niby lepszy, albo atakowanie byłych pracowników ratusza, że coś zchrzanili. Lepiej panowie do roboty się weżcie w końcu za coś bierzecie ci miesiąc te 2 koła- nie?!?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 72 59 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeszcze więcej samochodów 4 miesiąc temuocena: 48% 

   Ale jak to? To samochody produkują jakiś hałas i spaliny? Budować skatepark pod autostradą w środku miasta, niech młodzież wdycha spaliny, samo zdrowia. A ekrany powinny być wzdłuż całej tej drogi. Filtry też.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 85 91 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeszcze wincyj drętwych pił 3 miesiąc temuocena: 56% 

   Srodek miasta???? Ja prdl, co za zrzęda. Ale ktos cie zmusza do przychodzenia? A siedz sobie przed tym kompem na tyłku, niech cię żółć zalewa. Skończy sie udarem i tez bedziesz na samochody zrzucał. Jak chcieli zrobic pod kopą cwila to ich takie denne trolle tez pedziły, bo hałas niby, nic wam pierdziele nie pasuje. Zajmij sie nudziarzu swoim zyciem. Dla nas miejsce jest ok.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 96 76 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xxx 2 miesiąc temuocena: 49% 

   To nie jest głos przeciwko skateparkowi, matołku, tylko przeciwko budowaniu autostrad przez środek miasta bez filtrów i ekranów. Jeśli ktoś chce tam uprawiać sport, to na zdrowie. Ciekawe, kto pierwszy dostanie udaru.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 38 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeszcze wincyj drętwych pił 1 16 dni temuocena: 100% 

   Środek miasta, buahahahahahaha. Zalozymy sie, ze ten udae to ty, twoja stara i ta zrzęda powyżej? Kolejny przyjezdny? Jak nie wiesz gdzie jesteś to odpal sobie google maps i poszukaj tego środka miasta. Autostrada biegnie dokladnie tu gdzie powinna, czyli skrajem miasta. A jak nie pasuje, to wracaj na ojcowiznę, tam wsrod zapachu gnoju odzyskasz utracony spokój i unikniesz udaru.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 34 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5482 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020