REKLAMAA1-AUTO WIMAR (rekrutacja) 08.07.2021 - 07.08.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 lipca 2021, 07:20 komentarzy 22

  (Fundacja Animal Rescue Poland)

  Głodził, kopał i znęcał się nad psem. Tak bardzo, że małej Kropce wyszła z powieki gałka oczna. Pies dochodzi do siebie w domu tymczasowym, a jej właściciel siedzi już w policyjnym areszcie. Grozi mu do 2 lat więzienia.

  W ubiegły czwartek ursynowscy policjanci dostali informację, że przy ul. Koncertowej 9 mężczyzna znęca się nad swoim psem. Malutka, kilkukilogramowa sunia nie raz oberwała plastikową rurą po głowie. Tym razem dostała tak mocno, że wypadło jej oko.

  O sytuacji poinformowała mundurowych sąsiadka 42-letniego Pawła L. podejrzanego o znęcanie się nad czworonogiem. Przyszła pod pretekstem drobnej sąsiedzkiej pomocy. Na podłodze zauważyła wychudzone i wystraszone zwierzę.

  - Prawdopodobnie była kopana i duszona - mówią mieszkańcy budynku przy ul. Koncertowej 9.

  Zwyrodnialec zasłania się alkoholem

  Około 20 na miejsce przyjechali policjanci. Od razu poinformowali Fundację Animal Rescue Poland. Pracownicy organizacji zabrali poturbowanego psa na obdukcję. Okazało się, że mała Kropka ma poważny uraz oka. Pies trafił do kliniki weterynaryjnej na Bemowie.

  W tym czasie mundurowi poszli zatrzymać właściciela psa. Jednak chwilę po wizycie sąsiadki mężczuzna uciekł przez balkon, aby uniknąć konsekwencji. Policjanci odnaleźli go dopiero na Bemowie w jednym z parków.

  - Zatrzymany miał około 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie składania zeznań twierdził, że nie pamięta tego, aby znęcał się nad psem, ponieważ jest w ciągu alkoholowym - mówi podkom. Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy policji.

  fot. KRP II Warszawa Mokotów

  Co dalej z Kropką?

  Pobity pies przebywa w domu tymczasowym. Minie jeszcze dużo czasu nim dojdzie do siebie i jeszcze więcej nim ponownie zaufa człowiekowi.

  - Czeka ją jeszcze leczenie, antybiotyki, zdjęcie szwów. Ale najważniejsze, żeby posklejać jej złamane serduszko - informuje Fundacja Animal Rescue Poland.

  Kropce wrócił już apetyt i czuje się dużo lepiej. Nie wiadomo jednak czy uda się uratować oko suni. Okaże się to dopiero przy zdjęciu szwów. Losy pieska można śledzić na Instagramie fundacji.

  Prezesem Fundacji Animal Rescue Poland jest biegły sądowy, który zebrał bardzo dokładnie materiał dowodowy z miejsca zajścia przy ul. Koncertowej. Prokurator na razie zastosował wobec Pawła L. środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Sprawca niebawem stanie przed sądem, który może go skazać nawet na 2 lata więzienia.

  fot. Fundacja Animal Rescue Poland

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 64

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 19
   WKURZONY
  • 41
   BRAK SŁÓW

  22Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Marty 22 5 dni temu

   Takie rzeczy nie mogą uchodzić bezkarnie,nie jest żadnym usprawiedliwieniem że był pijany,wręcz przeciwnie kara za znęcanie się nad małym bezbronnym psem powinna być wtedy podwójna i dać takiemu zwyrodnialcowi zakaz posiadania jakiegokolwiek zwierzęcia do końca życia. Takie rzeczy powinny być surowo karane,ogłaszane i piętnowane tak,żeby wszyscy mogli zobaczyć zwyrodnialca co na miano człowieka nie zasługuje,trzeba pokazywać twarze takich ludzi żeby wszyscy widzieli ich dokładnie.

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marty 21 5 dni temu

   Takie rzeczy nie mogą uchodzić bezkarnie,nie jest żadnym usprawiedliwieniem że był pijany,wręcz przeciwnie kara za znęcanie się nad małym bezbronny psem powinna być wtedy podwójna i dać takiemu zwyrodnialcowi zakaz posiadania jakiegokolwiek zwierzęcia do końca życia. Takie rzeczy powinny być surowo karane,ogłaszane i piętnowane tak,żeby wszyscy mogli zobaczyć zwyrodnialca co na miano człowieka nie zasługuje,trzeba pokazywać twarze takich ludzi żeby wszyscy widzieli ich dokładnie.

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~R12 20 5 dni temuocena: 100% 

   Do Tworek na odwyk i dalej zakaz picia wszelkiego alkoholu plus roboty publiczne dla tego pana.

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~toja 19 5 dni temu

   Następny chętny do fizycznej egzekucji: proponuję aby zaproponowaną przez siebie karę osobiście wymierzył R12 pospołu PiesełSprawiedliwy , i to publicznie a dopingować będą zgadzający się z promowaniem przemocy

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zeus 18 5 dni temuocena: 50% 

   wymierzyć temu panu adekwatną karę do tego co zrobił pieskowi, niech mu gałka wypadnie, parę solidnych razów metalową rurką byłoby najsprawiedliwszym wyrokiem, niestety nasze prawo zabrania a szkoda

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Asia 17 6 dni temuocena: 67% 

   Na koncertowej sama patologia mieszka

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Okoń 16 6 dni temuocena: 50% 

   Jest to krzywdzące ogólne stwierdzenie. Ja mieszkam na Koncertwej i nieuważam sie za patologie jak równierz setki osób które tam mieszkaja. Nie ma na tym osiedlu libacji nocnego darcia mordy. Ale fakt ten typ co to zrobil jest totalnym zjebem tak jak jego towarzystwo. Jest to jeden przypadek na setki.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 15 5 dni temu

   NASTĘPNY DEBIL,choć mówi w słusznej sprawie

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hohoł 14 7 dni temuocena: 56% 

   Dać takiemu gnojowi 5 lat odsiadki, 50 kawałków do zapłaty na cele charytatywne i tego typu idioci 10 razy zastanowią się w przyszłości, czy warto chociaż krzyknąć na zwierzka.

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~toja 13 7 dni temuocena: 50% 

   Nie pierwszy i nie ostatni raz przypadek znęcania się po alkoholu ale podtytuł "Zwyrodnialec zasłania się alkoholem" ma nakręcać emocje i wyłączać myślenie? Autor tego tekstu nie słyszał o urojeniach poalkoholowych? Nie wiem jak było w tym wypadku- powinno wykazać to dochodzenie. Na fotce pies nie wygląda na wychudzonego a jedyny widoczny uraz to uraz oka. Więc jak było? koloryzujecie fakty? Po co ? Przecież to oko to wystarczający dowód przeciw sprawcy. I skąd wiadomo że narzędziem była plastikowa rurka? Był tam ktoś z medycyny sądowej? I nie rozśmieszajcie mnie z tym biegłym sądowym: wszak każdy może sprawdzić jakie warunki brzegowe ma taki biegły spełniać (podpowiadam żadne z wyjątkiem doświadczenia), czy i jaka jest definicja dobrostanu zwierzęcia domowego. Kto w praktyce zostaje takim biegłym: czy nie jest to aby konflikt interesów

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ka. 12 6 dni temuocena: 55% 

   To jest sama prawda co w artykule !! Byłam przy tym sama więc nie pierdol że nie debilu ! Pies w stanie tragicznym pojechał z fundacją

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~toja 11 6 dni temuocena: 50% 

   do Ka: takim wpisem możesz przekonać osobników o zbliżonym IQ oraz poziomie kultury osobistej ( a więc jej braku) do swojego własnego. "Byłam przy tym sama " co to za argument ? Jak to można sprawdzić? Każdy natomiast może obejrzeć zamieszczone zdjęcie psiaka i ocenić czy jest np wychudzony .

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytek 10 7 dni temuocena: 50% 

   płakać się chce...Chore państwo z kartonu toleruje taką patologię.

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~swój 9 7 dni temuocena: 60% 

   Powino zakazać spożycia alkoholu czy posiadania psów żeby skońćzyć z patologią?

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytek 8 6 dni temuocena: 100% 

   do swój; może jedno i drugie? Ale raczej zakazy to nie jest dobry kierunek. Sadzę, że człowiek powinien ponosić ostre konsekwencje swoich działań a czy funkcjonuje na trzeźwo czy upojony nie ma żadnego znaczenia. Inaczej ciągle będziemy współczuć osieroconemu dziecku ze Stalowej Woli, rodzinie z Sokratesa czy jak tutaj pieskowi.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Unicorn 7 7 dni temuocena: 92% 

   Alkohol nie powoduje takich zachowań, alkohol sprawia że ludziom puszczają hamulce i pokazują co naprawdę im w duszy gra. Nie bez powodu część ludzi upija się na wesoło i jest do rany przyłóż, a z części wychodzi bestia. Dlatego alkohol nigdy nie powinien być usprawiedliwieniem czy "okolicznością łagodzącą". Na trzeźwo czy po paru głębszych to ta sama osoba, tylko czasem mniej boi się konsekwencji swoich czynów.

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alkohol pity z umiarem 6 7 dni temuocena: 91% 

   Najwyższa pora żeby w naszym kraju na masową skale rozpocząć akcję zero tolerancji dla pijaństwa. Jest zdecydowanie za dużo pobłażania dla takich typów. W krajach obywatelskich, dbających o standardy, to do podobnej sytuacji nie doszłoby, bo ta menda byłaby na cenzurowanym i po pierwszym pijackim incydencie pies zostałby mu zabrany, a sam dostałby dozór.

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ds 5 7 dni temuocena: 17% 

   nie jest łatwo z alkoholem, znaczy się nie jest łatwo go pokonać jak się jest uzależnionym.

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alkohol pity z umiarem 4 7 dni temuocena: 100% 

   @ds - nie o tym jest ten komentarz! Czy łatwo, czy niełatwo jest pokonać uzależnienie, to jest temat na inną dyskusję i sprawa dla specjalistów i osób chcących wyjść z nałogu. Dla takich patoli, jak opisany w artykule, nie ma usprawiedliwienia, ani taryfy ulgowej.

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rozsądny 3 7 dni temuocena: 40% 

   Dozór po pierwszym incydencie to w kraju policyjnym a nie obywatelskim chyba?

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PiesełSprawiedliwy 2 7 dni temuocena: 81% 

   Wymierzyć mu taką karę by wypadła mu gałka oczna, niech pozna co to ból tak okropny, że nie jest w stanie stać się na łapach! ku#wisyn za#rany!

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~toja 1 7 dni temuocena: 50% 

   proponuję aby zaproponowaną przez siebie karę osobiście wymierzył PiesełSprawiedliwy , i to publicznie a publiczność w postaci stawiaczy zielonych łapek pod ta wypowiedzią , będzie piszczało z zachwytu

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3599 sekundy
  REKLAMAA2-AUTO WIMAR (rekrutacja) 08.07.2021 - 07.08.2021