Zamknij

Skompletowanie narzędzi do warsztatu domowego – kilka porad

21:14, 27.09.2018 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 21:18, 27.09.2018
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Usterki i rozmaite awarie mają to do siebie, że spotykają nas w najmniej oczekiwanych momentach. Właśnie dlatego dobrze jest mieć pod ręką podstawowy zestaw narzędzi – prędzej, czy później przydadzą się one w każdym domu.

Duża zawartość podręcznego warsztatu sprawia, że z większością prostych usterek poradzimy sobie bezproblemowo i szybko, zaś w przypadku poważnych awarii możemy z powodzeniem poprawić krytyczną sytuację przed odwiedzinami fachowca. W dzisiejszym artykule zaprezentujemy najważniejsze narzędzia, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego domowego warsztatu. Zapraszamy do lektury!

Zakup elektronarzędzi to doskonały przykład inwestycji długoterminowej, bowiem większość z nich posłuży nam przez co najmniej kilka najbliższych lat. Banalne czynności takie jak naprawa kranu, przywieszenie obrazu, czy skręcenie szafki nocnej może wykonać praktycznie każdy z nas. Poziom naszych umiejętności ma oczywiście związek ze stopniem zaawansowanie kompletu narzędzi, dlatego warto dokonywać zakupów stopniowo. W tym miejscu rodzi się pytanie – dlaczego warto dokonywać napraw własnymi rękami? Przyczyn jest wiele, a do najważniejszych zaliczamy fakt, iż samodzielna naprawa jest ekonomiczna, praktyczna oraz rozwijająca.

Przede wszystkim możemy sporo zaoszczędzić – pomoc fachowców, zwłaszcza w obecnej sytuacji rynkowej nie należy do najtańszych. Często jest to ostateczność, zwłaszcza w dobie Internetu w którym możemy znaleźć mnóstwo poradników oraz filmów instruktażowych pozwalających nam rozwijać własne umiejętności. Samodzielna naprawa – o ile jest skuteczna daje mnóstwo satysfakcji. A zatem narzędzia dla majsterkowicza, które warto posiadać już na samym starcie to przede wszystkim przedmioty umożliwiające usunięcie drobnych usterek oraz awarii. Do wbijania oraz podważania nieoceniony będzie młotek np gumowy: https://www.ebmia.pl/mlotki-siekiery-gumowe-c-1805_4641_4684_4686.html – najlepiej jeśli posiadamy go w dwóch wariantach – mały oraz średni. Do kolejnych niezbędnych przedmiotów zaliczamy wkrętak (śrubokręt) – również w dwóch wersjach, płaski oraz krzyżowy. Dobrą opcją jest wybór modeli z wymienną końcówką, a także wkrętak instalacyjny stanowiący próbnik instalacji elektrycznych.

Ciąg dalszy kompletowania…

Do narzędzi dodatkowych na naszej liście należy dopisać szczypce wielofunkcyjne. Są one bardzo proste w obsłudze i znajdują szerokie zastosowanie m.in. w cięciu, podtrzymywaniu, a nawet odkręcaniu i dokręcaniu. Podobną funkcją charakteryzują się tzw. obcęgi umożliwiające łatwe i szybkie podważanie oraz wyjmowanie poszczególnych elementów.

W podstawowym warsztacie pasjonata majsterkowania zabraknąć nie może latarki – najlepiej w wariancie czołowym oraz miarki razem z poziomicą – to dotyczy zwłaszcza prostych prac budowlanych oraz wykończeniowych, a także domowych takich jak przywieszenie obrazów. Nie może zabraknąć ponadto kluczy – płasko-oczkowych, najlepiej w kilku podstawowych rozmiarach – 10, 13, 17, 19 dostępne w sklepie EBMiA.pl pod adresem: https://www.ebmia.pl/narzedzia-reczne-klucze-nasadki-c-1805_4641_4642.html Wracając jeszcze na moment do prac domowych, warto pamiętać o nożu introligatorskim przydatnym m.in. do cięcia materiałów, kartonów, tapet, papierów etc.

Tyle jeśli chodzi o podstawy. Nie możemy zapominać także o zakupie elementów drobnych – kołków, śrubek oraz gwoździ. W przypadku osób nieco bardziej ambitnych nie obejdzie się także bez elektronarzędzi takich jak wiertarka, wkrętarka, zestaw wierteł, a nawet szlifierka. Oczywiście ich rodzaj zależy od poziomu naszych umiejętności, dlatego warto poszerzać swój domowy warsztat stopniowo.

Narzędzia ręczne, skrawające, pomiarowe, elektronarzędzia bądź narzędzia pneumatyczne znajdą Państwo w sklepie techniczno-narzędziowym EBMiA.pl - https://www.ebmia.pl/pneumatyka-hydraulika-narzedzia-pneumatyczne-c-1452_3519.html

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%