REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2022 - 31.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Świateł na skrzyżowaniu Puławskiej i Romera jednak nie będzie? Po naszym artykule władze Ursynowa przycisnęły drogowców, a ci obiecali rezygnację z inwestycji. Nie oznacza to, że nic się tam w przyszłości nie zmieni.

  Pomysł budowy sygnalizacji na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Romera nie przypadł do gustu mieszkańcom. Kierowcom do szczęścia nie jest potrzebna, podobnie rowerzystom i pieszym. Po naszym ostatnim artykule na temat tej inwestycji rozpętała się burza. Mieszkańcy i radni jednym chórem sprzeciwili się niepotrzebnym światłom.

  W kwietniu drogowcy ogłosili przetarg na zaprojektowanie sygnalizacji na tym niepełnym skrzyżowaniu. Jedyna złożona oferta okazała się zbyt droga, więc konkurs unieważniono, ale zaplanowano powtórkę. Burmistrz Ursynowa, po rozmowie z dyrekcją ZDM, oświadczył jednak, że plany budowy niechcianej sygnalizacji zostały zastopowane. Z powodu negatywnego odbioru społecznego.

  - Sygnalizacja na skrzyżowaniu Puławskiej i Romera? Jednak nie! Z informacji uzyskanych od dyrektora Zarządu Dróg Miejskich Warszawa wynika, że nierozstrzygnięty przetarg nie będzie powtarzany. I dobrze, bo to nie był najlepszy pomysł… - przekazał na Facebooku Robert Kempa.

  Dzielnicy - podobnie jak mieszkańcom - nie podobało się to, że światła miały posłużyć tylko do spowolnienia ruchu. Plany drogowców nie uwzględniały postulowanej od dawna przebudowy skrzyżowania. Chodzi o uruchomienie na nim wszystkich relacji, czyli wprowadzenia krzyżówki typu "T". 

  - Skoro ZDM ma pieniądze na instalację świateł w miejscu, gdzie nie ma wielkiego problemu z bezpieczeństwem ruchu, to może warto przerzucić je na światła na ul. Płaskowickiej przy Hirszfelda, gdzie są bardzo potrzebne? - słyszymy w lokalnym ratuszu.

  Pospieszyli się

  Dziś ZDM zapowiada, że do koncepcji świateł bez przebudowy skrzyżowania nie powróci. Nieudany przetarg to okazja do zrewidowania planów z udziałem dzielnicy. Przetarg - wbrew informacjom burmistrza - zostanie jednak powtórzony.

  - Ustalenie co można zrobić, a czego nie, wymaga rozmów i z dzielnicą i z odpowiednimi jednostkami w ratuszu, choćby z Biurem Zarządzania Ruchem Drogowym. Jesteśmy w trakcie i chcemy najpierw porozumieć się z nimi, co tam można zrobić, a siłą rzeczy dopiero potem mówić o tym, co tam będzie - tak rzecznik Jakub Dybalski odpowiada na nasze pytania o wycofanie się ze świateł.

  Drogowcy zrobią więc to, co powinni na samym początku - najpierw analizy i konsultacje, później ewentualny przetarg.

  Dzielnicowa radna Olga Górna, która pomysły drogowców na poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Puławskiej i Romera krytykowała, ma inny pomysł na wykorzystanie pieniędzy zaangażowanych w zmiany przy Romera.

  - Wolałabym, aby zostały one przeznaczone na "stuningowanie" skrzyżowania Poleczki z Puławskiej, gdzie są ogromne problemy ze skrętem z Poleczki w kierunku centrum. Brakuje tam pasa do lewoskrętu - mówi radna.

  To ogromne skrzyżowanie znajduje się zaledwie 250 metrów od małej krzyżówki, na której drogowcy chcieli stawiać światła.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 41

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 11
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 12
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Grymp 8 2 dni temu 14:54

   A może najlepszym rozwiązaniem było by rondo, tak modne ostatnio. Zero sygnalizacji, spowolnienie gwarantowane, no i wreszcie wyjazd z Ursynowa w lewo byłby możliwy.

   Edytowany: 2 dni temu 17:49

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ uwielbiam_gumowe_gacie 7 16 dni temuocena: 64% 

   Przypomnijmy" rzecznik Dybalski do tej pory nie zrobił prawa jazdy......

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stb 6 16 dni temuocena: 59% 

   Cyt. "może światła na ul. Płaskowickiej przy Hirszfelda? - słyszymy w lokalnym ratuszu." Nie, bo już przez światła na Płaskowickiej przy Rosoła setki aut z Wilanowa stoją po kilka minut i dymią spalinami w okna. Kolejne światła całkowicie zakorkują ul. Płaskowickiej i zwiększą zanieczyszczenie powietrza. Przede wszystkim trzeba połączyć Belgradzką z Pileckiego, aby upłynnić wyjazd z płd. Ursynowa do skrzyżowania Puławska/Poleczki.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~werf 5 16 dni temuocena: 41% 

   Ta odpowiedz jest niespójna. Poza tym Stryjeńskich spokojnie dojedziesz do skrzyżowania o którym mowa i nie potrzeba robić autostrady pomiędzy Belgradzką a Pileckiego. Zresztą gdie wyobrażasz sobie tą ulicę? Kosztem parkingów pod Kazurką, dymiąc ludziom pod oknami ? To że ktoś spaprał sprawę z POW i nie uwzględnił wjazdu do POW od strony Wilanowa bliżej Ursynowa to nie powód żeby teraz asfltować cały Ursynów.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 9 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 4 16 dni temuocena: 80% 

   Zasypać i zasadzić drzewa w pasie zieleni. Został by tylko wyjazd z Romera w stronę centrum + wjazd od Piaseczna. Wjazd zrobić od Pileckiego w Herbsta. Poprawa bezpieczeństwa 99% Na Puławskiej nic nie będzie przecinało trzech pasów w poprzek, a na Pileckiego i Herbsta są światła jest fotoradar, tylko brak skrętu w lewo. Mała modyfikacja, a tak bardzo wymagane bezpieczeństwo poprawi się bardziej niż by to zrobił leżący policjant! Proste! Proste i tu jest właśnie problem, na takiej małej poprawce drogowej, Szwagier Misia nie zarobi!

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qfr 3 16 dni temuocena: 80% 

   Tam i tak powinno być skrzyżowanie, bo już pobudowano osiedla i wyjazd z nich do centrum to konieczność zawrotki przy Onkologii.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Smaruj_sie_opodeldokiem 2 16 dni temuocena: 82% 

   @ Korbol Zgadzam sie z takim pomyslem: "normalne" skrzyzowanie Herbsta z Pileckiego. Swiatla tam juz sa i tak. Od siebie dodam montaz zielonej strzalki dla samochodow skrecajacych w prawo z Herbsta w Pileckiego. Znacznie poprawiloby to przepustowosc skrzyzowania.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Monia1 1 16 dni temuocena: 83% 

   i udrożnić Zięby , żeby można było jechać prosto na Herbsta i w lewo do P:uławskiej . Bardzo potrzebne mieszkańcom i pracownikom biur.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3787 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022