REKLAMAA1 ZIELENIACZEK.PL 15.04.2021 - 15.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Asfaltowe pole na skrzyżowaniu Gandhi i Cynamonowej

  Asfaltowe pole na skrzyżowaniu Gandhi i Cynamonowej (AŁ)

  Zamiast asfaltowej pustyni - trawa, krzewy i drzewa. To najnowszy pomysł przebudowy okolic skrzyżowania ul. Gandhi z Cynamonową. W imieniu okolicznych mieszkańców do burmistrza w tej sprawie zaapelował jeden z ursynowskich radnych.

  Do skrzyżowania ulic Gandhi z Cynamonową prowadzą rozległe asfaltowe pola, które trudno uznać za chodniki. Szczególnie widać to po południowej stronie skrzyżowania, obok bloku przy Szolca Rogozińskiego 15 oraz wzdłuż płotu Ursynowskiego Fortepianu, przy przystanku autobusowym.

   - Jak ktoś nie wie jak wygląda asfaltowa pustynia, to zapraszamy do nas. To nie tylko brzydko wygląda, ale też bardzo się nagrzewa. Latem trudno tędy przejść, a czekanie na autobus w tym miejscu jest trudne do zniesienia - mówi pani Jadwiga.

  Na wniosek takich niezadowolonych mieszkańców radny Otwartego Ursynowa Paweł Lenarczyk zaapelował do burmistrza o zamianę niewykorzystanego komunikacyjnie asfaltu w zatoczki z nasadzeniami drzew i krzewów.

  - Oczywiście muszą być zachowane ciągi komunikacyjne. Najpierw trzeba zobaczyć którędy ludzie chodzą, a dopiero potem skuć asfalt, posiać trawę, posadzić krzewy i drzewa. Jak to może wyglądać jest do obejrzenia niepodal, przy ul. Cynamonowej, naprzeciw Tesco, gdzie spółdzielnia "Na Skraju" usunęła połacie asfaltu zastępując go zielenią - przekonuje radny Paweł Lenarczyk.

  Za dużo właścicieli

  Wiele wskazuje na to, że oczekiwania mieszkańców nie spełnią się szybko. I to nie przez brak funduszy. W odróżnieniu od zrewitalizowanej działki, o której wspominał radny, w całości należącej do spółdzielni mieszkaniowej, zaasfaltowany teren przy skrzyżowniu Cynamonowej i Gandhi ma kilku właścicieli. Dopiero ich wspólna zgoda może być początkiem planu przebudowy.

  - Tu sytuacja jest bardziej skomplikowana, ponieważ mamy do czynienia z terenem, gdzie krzyżuje się własność dzielnicy, Zarządu Dróg Miejskich i prywatna. Przyjrzymy się tej sprawie i zobaczymy co można zrobić, aby poprawić wygląd tego miejsca - mówi burmistrz Robert Kempa. 

  Mieszkańcy nie chcą czekać i gotowi są nawet wziąć sprawy w swoje ręce. - To niedorzeczne, aby utrzymywać taki stan rzeczy przez wiele lat. Może niech dzielnica da ogłoszenie i w czynie społecznym ludzie w weekend sami zrobią tu porządek? Jedni skują asfalt, ktoś przywiezie trochę ziemi, posieje się trawę i po kłopocie - proponuje pan Grzegorz.

  Na zdjęciu poniżej: zrewitalizowany skwerek przy u. Cynamonowej - tego samego chcą mieszkańcy okolic skrzyżowania Gandhi i Cynamonowej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 38

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  15Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Obserwator 15 11 miesięcy temuocena: 50% 

   W miejscu widocznym na zdjęciu była jeszcze nie tak dawno zatoka autobusowa.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 14 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Obecnie dzielnica zafundowała tam nam kolejny betonowy plac. Obok zielsko rośnie po pas zagłuszając resztki trawy, którą rozjeżdża firma opróżniająca kosze na śmieci. Estetyka i dbałość o zieleń to oksymoron w wykonaniu tych ludzi z Ratusza. Czym się zajmuje dzielnicowy ogrodnik, którego tak wychwalał w zeszłym roku "profesjonalista" dominiak?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~D. 13 11 miesięcy temuocena: 88% 

   Zdecydowanie tak. Cały cywilizowany świat odchodzi o betonowiska (patrz np. Wiedeń), bo wszyscy już wiedzą, że to ślepy zaułek - podnosi temperaturę miast, obniża satysfakcję z mieszkania w nich i źle wpływa na zdrowie.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~skandal 12 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Cały świat odchodzi od betonowania , a burmistrzostwo Ursynowa zbudowało na ostatnim skrawku trawy na Imielinie, obok parkingu ratusza dzielnicy Ursynów (poszerzonego ) , PLAC MANEWROWY z wyjazdem na ścieżkę dojścia do stacji metra Imielin. Pojazdy mogą wjeżdżać na ludzi i wewnątrzosiedlowe ścieżki gęsto zastawione samochodami.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 11 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Nie będą nas uczyć jak nie betonować zieleni mamy- motto urysnowskiej władzy.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 10 11 miesięcy temuocena: 20% 

   Widać jak rewitalizacja działa: zasłupkowanie, zarurkowanie, zatrawnikowanie tak by zero miejsc do parkowania, totalnie tak, że śmieciarki, dostawczaki nijak nie podjadą, nie zaparkują bezpiecznie. To kamanda Burmistrza uwielbia. Może, pod wpływem klakierów, zamkną jedną z ulic?, hi, hi. I ta wycinka drzew plus niby sadzenie i kikuty zostają, hi, hi. Ale neurobiałki rozkochane do nieprzytomności, hi, hi, jak się ockną to będzie pozamiatane.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 9 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Wspomniany w tekście skwer? Proponuję przejść się i zobaczyć jak to wygląda... Trawnik przy kiosku rozjeżdżany przez firmę opróżniając kosze na śmieci.- Ratusz był o tym informowany i nic z tym nie zrobiono. Trawnik obok przystanku? Koleiny zrobione tuż po rewitalizacji - dominiak osobiście obiecywał, że naprawią to i zasieją trawe ... I co? NIC! Chwasty same wyrosły, trawy nie dosiali, kolein nie zniwelowali. I taki to "skwer" na miarę dominiaka. W ciągu Cynamonowej kilka drzew uschniętych od co najmniej 2 lat... Też nie dało rady czegoś z tym zrobić... Usunęli tylko JEDEN KIKUT z kilku. Taki to profesjonalista na stołku zasiada.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~memek 8 11 miesięcy temuocena: 33% 

   w tym miejscu parkuje sporo aut. jak tu zrobicie trawniczek, to efektem będzie nielegalne parkowanie bo juz nie ma gdzie tych aut upchnąć.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 7 11 miesięcy temuocena: 71% 

   W tym miejscu PARKOWAŁY samochody. Później jakiś bezmózg nawsadzał czarne słupki i mamy kawał asfaltu. Zaorać to i posadzić drzewa! Ale z myśleniem w ursynowskim Ratuszu to niezbyt teges...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 20 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 6 11 miesięcy temuocena: 67% 

   Nie mam gdzie parkować nie kupuję auta, proste jak budowa cepa.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 5 11 miesięcy temu

   Weź się do roboty, skrzyknij mieszkańców, wybierzcie do władz spółdzielni taki zarząd, który wam zbuduje parking piętrowy.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krakowski Urzędnik 4 11 miesięcy temuocena: 77% 

   Zablokujmy betonowanie tuż pod Lasem Kabackim. Pomiędzy Tesco a rezerwatem wyrasta kolejne betonowe osiedle. To najwyższy czas żeby takie budowy ograniczyć !

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 3 11 miesięcy temuocena: 28% 

   Kotku, kup te działki, a następnie przekaz je miastu z zaznaczeniem, ze tam ma być park. To takie proste.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 11 miesięcy temuocena: 29% 

   Jakim prawem chcesz ograniczać komuś prawo własności? Jesteś komunistą?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~basta 1 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Czy istnieje jakiś paragraf , który karałby decydentów ratusza za decyzje -pozwolenia na budowę , na obrzeżu lasu kabackiego ? Dziś urzędnik jest decydentem , jutro go nie ma . Nic go nie kosztuje zniszczenie życia pokoleniom ludzi i przyrody . A betonowy świat zostaje na wieki .

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3561 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021