REKLAMAA1-PrzedszkoleEDULICA-24-01----24-02-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 sierpnia 2019, 20:10

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Firmy skupujące mieszkania, zawsze mają swoich klientów zainteresowanych szybką sprzedażą nieruchomości. Niektórzy są przeciwni tego typu transakcjom, ale dla wielu osób jest to przysłowiowa ostatnia deska ratunku.

  Dla kogo?

  Ci, którzy chcą sprzedać mieszkanie za bardzo dobrą stawkę, częstą przekraczającą jego wartość, szukają nabywcy na własną rękę. Oczywiście dzieje się tak wtedy, gdy te osoby mają sporo czasu (nie potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki). Niestety, złowienie dobrego klienta jest często bardzo trudne, dlatego mieszkania z rynku wtórnego „schodzą” bardzo powoli. Jeśli nie ma się szczęścia i zdolności pertraktacyjnych, nieruchomość może zostać niesprzedana przez wiele lat. I co wtedy? W niektórych przypadkach, kiedy ludzie sprzedający mieszkanie nie odczuwają braku gotówki, po prostu cierpliwie czekają. Z kolei w większości takich sytuacji korzysta się z usług wyżej przedstawionych skupów mieszkań. Dobrym przykładem jest np. strona tej firmy: https://skupnieruchomosci-warszawa.pl/skup-nieruchomosci-warszawa-rembertow/.

  Kiedy udać się do skupu?:

  • Szybko potrzebujemy gotówki spowodowana zakupem nowego mieszkania
  • Szykuje się wyjazd za granicę czy gdziekolwiek indziej, ale na dłuższy czas i nie ma czasu na szukanie nabywcy
  • Mieszkanie jest w złym stanie, nieciekawy rozkład pomieszczeń, nie ma dobrej lokalizacji (zbyt duże oddalenie od centrum)
  • Nieruchomość jest obciążona hipoteką lub jej stan prawny jest nieuregulowany

  Jak przebiega proces skupu?

  Można zerknąć na stronę jednej z firm prowadzących tego typu usługi: https://skupnieruchomosci-warszawa.pl/skup-nieruchomosci-warszawa-wesola, aby zobaczyć, jak działają. Podany jest numer telefonu a na witrynie widnieje okienko służące do wysłania wiadomości mailowej. Pojawia się tam m.in. informacja, że wycena jest bezpłatna i firma oferuje pomoc w kompletowaniu dokumentacji.

  Cały proces skupu mieszkania nie jest długi, a można nawet powiedzieć, że wręcz ekspresowy. Zazwyczaj pierwszy kontakt z klientem następuje poprzez drogę mailową, bądź telefonicznie. Podczas krótkiej rozmowy omawiane są podstawowe zagadnienia związane z usługą, a następnie klient wypełnia wniosek on-line. Kolejny krok wiąże się z odwiedzinami pracownika firmy, który dokonuje wyceny mienia i dochodzi do zawarcia umowy wstępnej, jeśli obie strony dojdą do konsensusu. Zostaje jedynie wycieczka do notariusza, gdzie podpisywana jest umowa właściwa. Po tym fakcie klient czeka już na wpłatę gotówki przelanej przez firmę na jego konto. Nic więcej!. Żadnego czekania, pośredniczenia i strachu, że mieszkanie nie zostanie sprzedane na czas.

  Gdzie szukać firm skupujących nieruchomości?

  Jeśli znajdziemy w Internecie miasto, w którym działa konkretna firma, wtedy warto zerknąć na jej stronę, aby się dowiedzieć, czy i w naszej miejscowości prowadza taką działalność. Zazwyczaj duże firmy działają na szeroką skalę. Wystarczy wziąć za przykład wyżej podany skup mieszkań: https://skupnieruchomosci-warszawa.pl/skup-nieruchomosci-otwock , aby zobaczyć, że nie ograniczają się tylko i wyłącznie do kilku miejscowości.

  Czy to się opłaca?

  Wiadomo, że cena skupu będzie zawsze trochę niższa od optymalnej wartości mieszkania na rynku. Bardzo często jest to 80-90% kwoty właściwej. Plusem jest jednak to, że gotówkę mamy od ręki i nie trzeba się martwić o klienta. O wiele większą popularnością cieszą się mieszkania nowe, dlatego nie zawsze można liczyć na lukratywne transakcje, bo… można się przeliczyć.

  Firmy skupujące mieszkania zajmują się w wielu przypadkach także nabywaniem lokalów użytkowych, działek inwestycyjnych, budowlanych, rolnych, garażów i domów. Warto poczytać o ich działalności więcej, aby w razie potrzeby wiedzieć, gdzie się udać i czego można oczekiwać.

  Artykuł załadowany: 0.2045 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek-04-01----04-02-2020