REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Skóra trądzikowa wymaga szczególnej pielęgnacji. Należy ją regularnie oczyszczać, nawilżać i chronić przed czynnikami zewnętrznymi. Istotne jest także usuwanie przebarwień oraz zapobieganie powstawaniu blizn. Jakich kosmetyków używać, by kompleksowo zadbać o cerę trądzikową?

  Czym charakteryzuje się cera trądzikowa?

  Skórę z problemem trądziku cechuje nadreaktywność. Taka cera ma skłonność do podrażnień, produkcji nadmiarowej ilości sebum i jednocześnie – szczególnie przy nieprawidłowej pielęgnacji – przesuszania. Łatwo ulega stanom zapalnym wywoływanym przez martwe komórki naskórka, nadmiar łoju, oraz działanie bakterii.

  Charakterystyczne dla skóry trądzikowej są krostki, grudki, a przypadku trądziku różowatego także rumień.

  Cera trądzikowa – najważniejsze zasady pielęgnacji

  Mimo że skóra trądzikowa jest zazwyczaj tłusta, ma skłonność do przesuszania się i wymaga dodatkowego nawilżenia, a także stosowania kosmetyków o działaniu kojącym. W pielęgnacji skóry trądzikowej najbardziej istotne są:

  • Oczyszczanie i dezynfekcja – z powierzchni skóry należy usunąć bakterie, martwy naskórek oraz pozostałości po makijażu. Skórę nadreaktywną łatwo podrażnić, dlatego proces ten trzeba przeprowadzić bardzo delikatnie. Dotyczy to szczególnie peelingu (zaleca się peeling enzymatyczny).
  • Normalizacja, pobudzenie regeneracji – w tym przede wszystkim regulowanie pracy gruczołów łojowych oraz kontrolowanie mikrobiomu skóry. Najważniejsze na tym etapie jest ograniczenie keratynizacji, czyli nadmiernego rogowacenia naskórka, a także nawilżanie.
  • Usuwanie niedoskonałości – w tym także zapobieganie ich powstawaniu przez użycie odpowiednich kosmetyków. Szczególnie polecane są preparaty z kwasem azelainowym i azeloglicyną.

  Wszystkie kosmetyki do cery trądzikowej powinny mieć lekką konsystencję i szybko się wchłaniać, tak by nie przykrywać skóry dodatkową warstwą, utrudniającą swobodną wymianę gazów.

  Kwas azelainowy i azeloglicyna – najlepsze składniki dla cery trądzikowej

  Oba te składniki charakteryzują się bardzo silnym działaniem normalizującym, jednocześnie są delikatne i bezpieczne dla skóry nadreaktywnej.

  • Kwas azelainowy – to naturalna substancja występująca w niektórych roślinach, w tym także w zbożach (np. pszenicy). Ma właściwości oczyszczające, przeciwzapalne i rozjaśniające, dodatkowo neutralizuje wolne rodniki.
  • Azeloglicyna – jest syntetyczną pochodną kwasu azelainowego. Dzięki dodatkowi glicyny łatwiej się wchłania i skuteczniej nawilża skórę.

  Nowoczesne kosmetyki do cery trądzikowej nierzadko zawierają w składzie oba te składniki – przykładem jest krem z kwasem azelainowym ARKANA, w którym kwas oraz azeloglicyna zostały zestawione w odpowiednich proporcjach. Pozwala to osiągnąć efekt wygładzonej, delikatnie zmatowionej i rozświetlonej skóry.

  Polecane kosmetyki dla skóry z trądzikiem

  Oprócz wymienionych wyżej składników aktywnych, ukojenie skórze nadreaktywnej mogą przynieść kwiaty i zioła: rumianek, czystek, czarny bez, a także aloes oraz olejki – konopny czy z czarnuszki. W pielęgnacji cery trądzikowej warto zwrócić uwagę na dobroczynne kwasy. Dla przykładu krem z kwasem migdałowym ARKANA zawiera w swoim składzie (oprócz wspomnianego migdałowego), także kwasy: salicylowy i szikimowy. Takie połączenie gwarantuje delikatne złuszczanie martwych komórek naskórka oraz skuteczną normalizację cery. Dodatkowo łagodzi podrażnienia i zapobiega fotostarzeniu skóry.

  W kosmetyczce osoby zmagającej się z trądzikiem powinien znaleźć się także dobry krem na blizny potrądzikowe. Nowoczesne preparaty tego typu nie tylko zapobiegają powstawaniu niedoskonałości (poprzez zapobieganie stanom zapalnym), ale także niwelują już widoczne zmiany.

  Artykuł załadowany: 0.3618 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021