REKLAMAA1-CUK-od-14-12-2017-do-14-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. promocyjne)

  REKLAMA

  Pozycjonowanie sklepów internetowych to inwestycja, która pozwala zwielokrotnić i pomnożyć zyski. Raz wypracowane wysokie pozycje słów kluczowych mogą przez dłuższy czas generować ruch, który konwertuje. Algorytmy Google zmieniają się dynamicznie, dlatego należy nadążać za trendami i wytycznymi giganta. Dzisiaj pokażę 12 cennych porad, jakie należy wykonać, aby zrobić dobre i skuteczne SEO e-commerce. Czego należy unikać prowadząc sklep internetowy, aby uniknąć spadków widoczności witryny? Jakie czynności należy podjąć, aby uzyskać wzrosty ruchu i konwersji?

  Porada 1 - Określenie celów

  Wyznaczenie celów jest szczególnie istotnym krokiem, aby skutecznie pozycjonować sklep internetowy. W zależności od wieku domeny i wielkości sklepu celem może być umocnienie pozycji lidera na rynku, budowanie marki i rozpoznawalności brandu, zwiększenie pozycji najważniejszych słów kluczowych, które zwiększą ruch i konwersję.

  Porada 2 - Wybór nazwy domeny internetowej

  Fraza kluczowa w nazwie domeny internetowej może pozytywnie wpłynąć na pozycjonowanie tego słowa w SERP. Wystarczy pomyśleć kreatywnie... Na pewno istnieją nazwy domen internetowych, które są wolne i zawierają cenne słowo kluczowe.

  Porada 3 - Dobry serwer

  Szybkość ładowania strony jest istotna z punktu widzenia SEO i pozycjonowania stron. Google rekomenduje, aby każdy właściciel strony zadbał o szybkość ładowania swojej witryny. Dobrze zrobiona optymalizacja strony w połączeniu z linkowaniem może przynieść mizerne efekty, gdy strona będzie wczytywała się kilkanaście sekund. Zwiększy to współczynnik wyjść ze strony i pomniejszy wartość sklepu w oczach potencjalnych klientów.

  Porada 4 - Protokół https

  Protokół SSL według oficjalnych zapowiedzi Google jest czynnikiem rankingowym. Https zapewnia bezpieczeństwo i szyfruje połączenie użytkowników ze stroną. Przeglądarki internetowe ostrzegają internautów przed stronami, które nie posiadają wdrożonego protokołu SSL.

  Porada 5 - Wybór platformy sklepowej

  Wybór odpowiedniej platformy sklepowej jest niezwykle ważne z punktu widzenia SEO.

  Rekomendowane platformy sklepowe pod kątem pozycjonowania:

  • Shopway
  • Shoper
  • IAI Shop

  Porada 6 - Instalacja narzędzi SEO

  Instalacja podstawowych narzędzi SEO pozwoli monitorować rzeczywisty stan witryny, poznać dobre słowa kluczowe do pozycjonowania sklepu, analizować optymalizację serwisu i wykonywać czynności analityczne.

  Dwa darmowe narzędzia Google, które warto zainstalować w kodzie sklepu:

  • Google Search Console - narzędzie pomocne w optymalizacji sklepów, kombajn informujący o rzeczywistym stanie witryny.
  • Google Analytics - rozbudowane narzędzie do analityki internetowej sklepu i monitorowania konwersji.

  Zobacz wideo poradnik

  Instalacja Google Search Console.

  Zobacz wideo poradnik

  Instalacja Google Analytics.

  Materiał wideo pochodzi z kanału YouTube Agencji Projekt Marketing, która specjalizuje się w pozycjonowaniu sklepów internetowych w wyszukiwarce Google.

  Porada 7 - Dobre słowa kluczowe

  Wybór odpowiednich słów kluczowych precyzuje strategię pozycjonowania sklepu. Osoba niedoświadczona w temacie pozycjonowania może wybrać frazy zbyt ogólne lub słowa zbyt trudne do pozycjonowania. W tym celu analizuje się wiek domeny i dotychczasowe pozycje słów kluczowych na które rankuje sklep w wynikach wyszukiwania. Pomocnym narzędziem do monitorowania widoczności słów kluczowych i wskazówką do wyszukiwania dobrych fraz jest analityka wyszukiwania Google Search Console.

  Zobacz wideo poradnik

  Jak wykryć dobre słowa kluczowe do pozycjonowania sklepu?

  Porada 8 - Optymalizacja sklepu

  Optymalizacja to zakres działań wykonywanych bezpośrednio na stronie internetowej. W jej skład wchodzi m.inn. poprawne ustawienie najważniejszych meta tagów (tytuł, h1 i meta description) na każdym adresie URL. Zakładając, że sklep zawiera 1000 adresów URL optymalizację meta tagów należało by przeprowadzić dla wszystkich podstron w sklepie. Widoczność sklepu można wyraźnie zwiększyć poprzez wdrożenie tekstów na kategorie i podkategorie sklepu. Teksty powinny zawierać nasycone słowa kluczowe, które zostały wybrane do pozycjonowania. To sztuka warta tysiące złotych dla Twojego sklepu.

  Porada 9 - Uruchomienie bloga

  Większość właścicieli sklepu narzeka na brak czasu w zarządzaniu i administrowaniu sklepem internetowym, dlatego warto nawiązać współpracę z dobrą agencją SEO / SEM. Profesjonalna firma pozycjonerska powinna wiedzieć, że blog to narzędzie marketingowe pozwalające zwiększyć świadomość marki i podkręcić widoczność słów kluczowych. Wykorzystując linkowanie wewnętrzne można uzyskać spektakularne efekty, które potrafią zaskoczyć właściciela sklepu.

  Porada 10 - Problem duplikacji treści

  Duplikowanie treści jest karane przez algorytm Panda. Wielu właścicieli stron kopiuje opisy produktów ze stron producentów. Google jest wyszukiwarką tekstową. Panda napotykając treści skopiowane z innej strony obniża ranking strony i pozycje słów kluczowych. Właściciele sklepów tłumaczą ten fakt brakiem czasu, dlatego warto pomyśleć o outsourcingu (zlecaniu prac dla firm zewnętrznych).

  Porada 11 - Usuwanie podstron wyprzedanych produktów

  Usuwanie podstron wyprzedanych produktów powoduje powstawanie stron z kodem błędu 404. To negatywne zjawisko, które powoduje utratę ruchu, spadek widoczności słów kluczowych w wyszukiwarce oraz spadek naturalnych linków prowadzących z zewnętrznych stron internetowych. Dobrym rozwiązaniem jest usunięcie koszyka lub zaproponowanie podobnych produktów do kupienia.

  Porada 12 - Canonical

  Kanoniczne adresy URL pozwalają uniknąć problemu związanego z duplikacją stron na stronach paginacji i stronach sortowania. Wdrożenie poprawnego canonical może podnieść pozycje wielu słów kluczowych.

  Artykuł opracował Marek Duda z bloga PracaBezSzefa.pl
  Współwłaściciel Agencji Projekt Marketing.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1171 sekundy
  REKLAMAA2-NEONOWKA-3tygodnie-od-08-01-do-28-01-2018