REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Zepsute latarnie na skwerku nie działają od kwietnia

  Zepsute latarnie na skwerku nie działają od kwietnia (SK)

  Od połowy kwietnia nie świecą latarnie na skwerku przy ul. Cybisa. - Interweniujemy, dzwonimy, prosimy... Dalej ciemno, głucho, beznadziejnie - alarmują mieszkańcy. Urząd szuka firmy, która zajmnie się konserwacją lamp, nie wiadomo jak długo jeszcze miejsce to będzie tonąć w ciemnościach. To kolejny już problem w tym miejscu.

  W 2016 roku pisaliśmy o nim "najładniejszy skwerek na Ursynowie", bo taki wówczas był. Powstał w ramach projektu do budżetu partycypacyjnego, na który zagłosowało ponad 1000 osób. Powstały alejki, nowe drzewa, ławki i ogrodzenie z żywopłotu i futurystyczne latarnie, które... od kilku tygodni nie świecą.

  Latarnie nie działają, czarno jak w d.... , a ruch jak na Marszałkowskiej, zwłaszcza jak zajęcia na sali gimnastycznej się kończą

  - narzekają mieszkańcy.

  Awaria została zgłoszona 12 kwietnia na miejski numer interwencyjny 19115, przekazano ją do ursynowskiego wydziału infrastruktury.

  - Zajmujemy się tą sprawą, jesteśmy na etapie wyłaniania wykonawcy. Trudno w tej chwili powiedzić jak długo to jeszcze potrwa - dowiadujemy się  w ratuszu.

  Danuta Frączek, autorka pomysłu utworzenia skwerku przy Cybisa, nie kryje słów krytyki pod adresem urzędników. Przypomina inne problemy, które wiążą się z tym miejscem. 

  - To niebywałe, że my mieszkańcy przegrywamy z powodu braku konserwacji. To jest miejsce gdzie spotykają się trzy pokolenia i które jest bardzo potrzebne, a niestety wciąż są problemy. Począwszy od braku odpowiedniej dbałości o rośliny, a skończywszy na nadaniu nazwy Grzegorza Nawrockiego - mówi Danuta Frączek. 

  Przypomnijmy, Grzegorz Nawrocki, dramaturg, prozaik, dziennikarz i opozycjonista z lat 80. ubiegłego wieku mieszkał w bloku przy Cybisa 3, tuż obok skwerku. W tym roku mija 21 lat od jego śmierci. Dwa lata temu sąsiedzi Nawrockiego przekonali radnych dzielnicy, by jego imieniem nazwać skwerek przy Cybisa. Sprawa jednak utknęła w Radzie Warszawy.

  W Noc Muzeów 18 maja w Ursynotece przy ul. Barwnej 8 o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie „Grzegorz Nawrocki – dramaturg z Ursynowa”.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 29

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 16
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~MieszkaniecXXx 3 ponad rok temuocena: 100% 

   A co tu konserwować? Wystarczyłyby lampy solarne i nawet nie trzeba by prądu podłączać.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jol-Ka 2 ponad rok temuocena: 92% 

   Rada Dzielnicy Ursynów jednogłośnie przyjęła przed dwoma laty nazwę dla skweru przy Cybisa im. G Nawrockiego, ale do tej pory ursynowski Ratusz nie zdołał wysłać odpowiedniej dokumentacji do Rady Warszawy. Szybkość kosmiczna...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~raper 1 ponad rok temuocena: 94% 

   Biedny ten dzielnicowy Wydział Infrastruktury i jego Dyrektor, do naprawy każdej latarni na Ursynowie musi szukać wykonawcy. - Może Spółdzielnie Mieszkaniowe pomogą ursynowskiemu Urzędowi w naprawach?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4039 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021