REKLAMAA1-FortSłużew-10-08----25-08-2019-DNI-OTWARTE
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 sierpnia 2019, 19:22 komentarzy 9

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  - Prokuratura Rejonowa Warszawa Ursynów prowadzi śledztwo, które zostało wszczęte w lutym tego roku, w sprawie zgwałcenia w latach 1997-1999 w Warszawie dwóch małoletnich pokrzywdzonych, które w momencie popełnienia czynu, nie miały ukończonego 15. roku życia - poinformowała w środę Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Sprawa dotyczy znanego muzyka, mieszkającego na Ursynowie.

  Dziennikarz i autor książek Mariusz Zielke napisał w poniedziałek na portalu Facebook post, że znany polski muzyk jazzowy miał molestować i gwałcić dziewczynki występujące m.in. w programie "Tęczowy Music Box", "Co jest grane?", a także w zespole "Tęcza".

  - Ta sprawa jest bardzo bolesna dla całego środowiska, które w dużej części wiedziało i kryło pedofilię. Ofiary zasługują na współczucie i prawdę. Ich relacje są bardzo mocne. Relacji jest zbyt wiele, żeby były nieprawdziwe - powiedział  Zielke.

  Według niego, jest wiele dowodów, że były prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, zarządzający fundacjami Tęcza i Jazz Jamboree, współtwórca nadawanych w latach 90. w telewizji programów "Tęczowy Music Box", "Co jest grane?", ceniony pedagog i muzyk, jest pedofilem.

  - To są niezwykle trudne sprawy, wychodzą zwykle po wielu latach, są przedawnione karnie, nie mam prawa żądać od nikogo przechodzenia przez tę traumę po raz drugi. W interesie społecznym jest jednak ujawnienie faktów, żeby chronić potencjalne ofiary - stwierdził Zielke.

  W środę Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała, że w lutym tego roku wszczęła śledztwo w sprawie zgwałcenia w latach 1997-1999 w Warszawie dwóch małoletnich pokrzywdzonych, które nie miały wtedy ukończonego 15. roku życia. Postępowanie zostało zainicjowane po zawiadomieniach dwóch kobiet. Treści zawiadomienia prokuratura nie ujawnia.

  - Kobiety zostały przesłuchane przez sąd z udziałem biegłego psychologa. Śledztwo jest prowadzone w sprawie, czyli nie ma w tej chwili jeszcze nikt zarzutów - mówi Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

  - Są przesłuchiwane osoby, na które wskazują pokrzywdzone, czyli osoby, które też mogą być pokrzywdzonymi albo mogą mieć wiedzę, co się działo w dziecięcym zespole muzycznym w latach 90. poprzedniego wieku i produkcjach telewizyjnych, w których ten zespół brał udział - poinformowała Chyr.

  Sam muzyk nie został jeszcze przesłuchany. Prokuratura po zgromadzeniu zeznań świadków i opinii psychologicznych podejmie decyzję, czy przedstawi w tej sprawie zarzuty.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 138

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 18
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 34
   WKURZONY
  • 68
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~BiedronkaLGBT + 9 10 dni temuocena: 100% 

   Pedofile bardzo często są też homoseksualni. Kto temu zaprzecza jest zmanipulowany i zakłamany. Homoseksualiści to osoby skrzywione psychicznie i to jest fakt. Nie nawołuje do nienawiści tylko do NORMALNOSCI. Ludziom tym należy współczuć i pomagać a nie udawać że są normalni. Bo nie są. Najczęściej winne są samotne matki i toksyczne wychowanie skutkujace nienawiścią i obrzydzeniem do kobiet.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lala 8 10 dni temuocena: 0% 

   Ale kit.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hańba! 7 11 dni temuocena: 100% 

   Wszystkie ofiary pedofilów powinny jak najszybciej złożyć zeznania w prokuraturze i jednocześnie zgłosić się do dziennikarzy, żeby te sprawy nie zostały zamiecione pod dywan. Niech oprawcy dzieci odchodzą z tego świata w niesławie...

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 6 11 dni temuocena: 75% 

   No, Sekielski dajesz! Masz odwagę nakręcić film o pedofilii wśród nauczycieli, muzyków, filmowców, psychoterapeutów itp.? A może to za trudne, bo wiele osób wykreślili by ciebie ze swoich książek telefonicznych, jakbyś ruszył te środowiska?

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BiedronkaLGBT + 5 11 dni temuocena: 100% 

   Czyli nie tylko ksieża? Niesamowite. Nie mogę uwierzyć.

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 4 11 dni temuocena: 71% 

   Ktoś jeszcze ma wątpliwości odnośnie powiązań pedofili z tęczą?

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 3 11 dni temuocena: 50% 

   100/100

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jazz 2 11 dni temuocena: 100% 

   Prokuratura niech prześwietli wszystkie fundacje tego pana, może zamiast wspierać talenty płacił za milczenie?

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiaq 1 12 dni temuocena: 100% 

   Ależ mamy zaszczyt Ursynowianie...

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2481 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO