REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Zarząd Transportu Miejskiego zmienia stanowisko w sprawie śliskich i niebezpiecznych listew dla niewidomych na stacjach metra. Urzędnicy nie wykluczają wymiany prowadnic, choć jeszcze miesiąc temu wykluczał taką opcję. Na jednej ze stacji będą przetestowane nowe rozwiązania.

  Stalowe listwy zainstalowane na stacjach I linii metra były już przyczyną niejednego wypadku. Mnożą się skargi i uwagi od mieszkańców.

  - Na stacji metra Natolin złapałam ostry poźlizg na listwach dla niewidomych. Upadłam, uderzając tyłem głowy o posadzkę. Specjalnie na kiepską pogodę założyłam buty na protektorze. Niestety te listwy w połączeniu ze śniegiem są śmiertelnie niebezpieczne - wspomina Ewa Grobelna z Ursynowa.

  W ubiegłym roku ZTM zarejestował 55 poślizgnięć, a to tylko te zgłoszone przez pasażerów. Na niebezpieczeństwo zwracają uwagę nie tylko oni, ale też wiceburmistrz Ursynowa - Antoni Pomianowski, który właśnie otrzymał odpowiedź na swój list do zarządcy komunikacji miejskiej.

  - Więcej przypadków rejestrowanych jest na najstarszym odcinku I linii metra, gdzie część schodów wejściowych na stacje nie jest zadaszona i wilgoć potęguje problemy w bezpiecznym poruszaniu się przez pasażerów - odpowiada Franciszek Kujawski, dyrektor Pionu Inwestycji Zarządu Transportu Miejskiego.

  ZTM podkreśla jednak, że zainstalowane listwy spełniają wymagania prawne. Daje jednak nadzieję na poprawę sytuacji. Jak czytamy w odpowiedzi, zarządca komunikacji miejskiej "rozważy zmodyfikowanie systemu ścieżek poprzez zastąpienie części lub wszystkich z nich".

  - Metro Warszawskie i ZTM uzgodnią rejon stacji na I linii metra, który byłby optymalny do wprowadzenia zmodyfikowanego oznakowania ścieżek prowadzących w celu przetestowania skuteczności nowego rozwiązania - dodaje Franciszek Kujawski.

  Z odpowiedzi, która świadczy o tym, że ZTM wreszcie przejął się sprawą cieszy się wiceburmistrz Antoni Pomianowski.

  - Teraz liczę, że właśnie na ursynowskich stacjach zostaną "przetestowane" nowe listwy, ponieważ to właśnie na nich nie ma zadaszenia. Ten pilotaż powinien być zrealizowany niezwłocznie, jeszcze tej zimy, aby można było ocenić rezultaty i zaplanować szerszą modernizację jeszcze przed przyszłą zimą - mówi Pomianowski.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 31

  • 20
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Rina 5 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Ciekawe kto zapłaci za wymianę złych listew? Dyrektor Metra z własnej kieszeni?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zenek Michał 4 6 miesięcy temuocena: 51% 

   Brawo Antoni Pomianowski!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maciek 3 6 miesięcy temuocena: 13% 

   Tak tak bhavo Bojanowski, jego partia odwaliła fuszerkę, a teraz młody polityki odtrąbił sukces. Szkoda tylko, że publicznego grosza nie szanujecie i zdecydujcie się czy to Maciek Kantosiuk ogarnął listwy swoim spamem czy jednak Bojanowski.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maciek 2 6 miesięcy temuocena: 41% 

   A co to mieszkańcy Ursynowa to szczury, żeby coś na nich testować?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 1 6 miesięcy temuocena: 64% 

   To dobra wiadomość. Zwłaszcza że z nieznanych przyczyn kilka lat temu zrezygnowano z planów zadaszenia wejść na ursynowskie stacje metra. Panie Burmistrzu, może i tę sprawę uda się rozwiązać z korzyścią dla pasażerów i mieszkańców Ursynowa? Trzymamy kciuki.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1503 sekundy
  REKLAMA