REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 17.11.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (GS)

  W sobotnie popołudnie Ursynów gościł sąsiadów zza południowej granicy. Na scenie na tyłach ratusza gra skoczna muzyka, można nabyć rękodzieło lub po prostu porozmawiać o Słowacji. Bryndzove halusky, knedliczki i gęste piwo - sąsiedzi zza południowej granicy pochwalili się również swoją pyszną kuchnią.

  Dzień Kultury Słowacji to impreza promująca rzemiosło, wyroby, muzykę i kuchnię południowych sąsiadów. Mimo iż Republika Słowacka liczy sobie niespełna 30 lat, to żyje długoletnią tradycją swojego narodu.

  - Jest świetnie. Obawialiśmy się pogody, ale państwo z urzędu zapewniali, że będzie dobra pogoda i się nie mylili. Goście dopisali - świetna impreza i atmosfera - mówi Ludmiła Miller z Instytutu Słowackiego w Warszawie.

  Teren pod urzędem dzielnicy został podzielony na trzy części: koncertową, gastronomiczną i wystawienniczą. W foodtrackach można znaleźć żywność przywiezioną ze Słowacji i gotowaną na miejscu. Największym zainteresowaniem cieszą się knedliczki i zimne piwo.

  W tle gra muzyka. Najpierw wystąpił Ján Berky-Mrenica z zespołem oraz Ján Jendrichovský i Przyjaciele, a o 18:30 zagra gwiazda wieczoru - zespół Hrdza. Grupa tworzy utwory inspirowane słowackim folklorem z elementami folku, rocka oraz world music. Skład na przestrzeni lat się zmieniał, jednak muzycy mają za sobą już ponad 20 lat doświadczenia, a wokalistka, która dołączyła do zespołu w 2015 roku, ma polskie korzenie. Grupa pojawiła się w polskim i czesko-słowackim "Mam Talent!", gdzie dotarła do finałów.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z DNIA KULTURY SŁOWACKIEJ:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4195 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022