REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 kwietnia 2019, 07:15 komentarzy 3

  (SK)

  Po siłowni fruwają śmieci z wiecznie przepełnionego kosza na odpadki. Obok ławki pełno papierosowych petów, a na sąsiednim terenie można wdepnąć w psie odchody. Tak wygląda siłownia plenerowa przy Migdałowej po każdym weekendzie. Mieszkańcy domagają się postawienia dodatkowych koszy.

  Siłownia plenerowa za nasypem przy Rosoła to popularne miejsce wypoczynku i rekreacji. To jedyne na Ursynowie miejsce do ćwiczeń dedykowane parom. Partnerzy mogą tu jednocześnie ćwiczyć na wybranym urządzeniu. Dużą popularnością cieszą się na przykład sąsiedzkie "rowerki".

  - Ćwiczenie tutaj przestało być przyjemne - mówią Czarek i Dominika. - W poniedziałki jest tu masa śmieci, wszystko aż wylewa się z kosza - opowiadają naszemu reporterowi.

  Pojemnik na odpady jest spory, ale tylko jeden. Szybko więc zapełnia się śmieciami. Te, gdy tylko zawieje wiatr, rozprzestrzeniają się wokół urządzeń do ćwiczeń. 

  - Ćwiczysz i możesz dostać "z liścia" zużytą chusteczką higieniczną - skarżą się miłośnicy plenerowego fitnessu.

  Ale to niejedyny problem przy siłowni. Wieczorami w weekendy na ławce zbiera się głośne towarzystwo - pijące, śmiecące i palące. Wokół ławki są niezliczone ilości petów papierosowych.

  - Obok mieszkańcy wyprowadzają swoje psy, a nie ma ani jednego kosza. Właściciele zwierząt pakują więc psie kupy do kosza przy siłowni. Jest smród, wrony wydziobują znalezisko. Ogólnie mówiąc wielki bałagan - skarży się mieszkaniec, który regularnie pojawia się na siłowni.

  Od jesieni na trawniku przy nasypie straszą uzbierane przez administratorów terenu sterty liści i gałęzi. One też powoli stają się śmietniskiem. Jednym słowem okolice siłowni plenerowej nadają się do natychmiastowego posprzątania. Co na to urząd dzielnicy, odpowiedzialny za ten bałagan?

  Po naszej interwencji urzędnicy zlecili natychmiastowe sprzątanie terenu, choć administratorem terenu przy Rosoła jest Zarząd Dróg Miejskich, to dzielnica od tej pory będzie codziennie pilnować czystości w rejonie siłowni plenerowej. Jest też szansa na dodatkowe kosze na śmieci.

  - Nasz urząd zwróci się z prośbą o ich ustawienie do jednostki odpowiedzialnej za utrzymanie czystości na omawianym terenie czyli do Zarządu Zieleni m.st. Warszawy - mówi Jakub Fiałek z ursynowskiego ratusza. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~maniek 3 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Zgłaszam wniosek , żeby siłownie plenerowe miały więcej niż 1, czy 2 ławeczki. Po wysiłku fizycznym , choć nie tylko, trzeba mieć możliwość odpocząć, przebrać się, czy po prostu pooddychać i porozmawiać. Czy Wydział zieleni dzielnicy Ursynów podziela moja opinię ? Zakątek fitnesowy powinien być rozmieszczony w zielonych zagajnikach , zorganizowanych z fantazją i smakiem. Na Ursynowie mieści się SGGW . Przecież wystarczy podjąć rozmowy i zorganizować współpracę. Studenci kierunku architektura zieleni w ramach prac zaliczeniowych mogliby zaprojektować przestrzeń wokół Ratusza, wokół stacji metra, czy dla siłowni fitness plenerowych. Brac i wybierać . Obie strony byłyby zadowolone. A nie estetyka koszarowych amatorów.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ulam 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Była wspaniała akcja zbierania śmieci - ale teraz trzeba te śmieci wywieść . No na to już nie starczyło pomysłu, I leżą takie góry . i co dalej.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Wczoraj, we wtorek, koło 11 zajechała ekipa z dzielnicy i wysprzątała teren. A co do koszy na psie kupy to niech postawią takie, żeby ptaki nie mogły z nich wyciągać śmieci i torebek z psimi odchodami. Teren siłowni - według Straży Miejskiej, do której zgłaszałem bałagan - należy do dzielnicy i poinformowano mnie, że Straż Miejska nakazała sprzątanie terenu siłowni Wydziałowi Ochrony Środowiska.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2811 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019