REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 lutego 2020, 07:38 komentarzy 45

  (SK)

  - Proponowałem system od metra mieszkania, ale radni uznali, że metr kwadratowy nie produkuje śmieci tylko ludzie, więc wprowadzili ryczałt - mówił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski na otwartym spotkaniu z mieszkańcami w ursynowskiej hali przy Dereniowej. Sprawa śmieci, czystego powietrza, komunikacji i spełniania obietnic przedwyborczych prezydenta zdominowały piątkowe rozmowy.

  W hali przy Dereniowej na prezydenta czekało prawie 200 osób. Główny temat był do przewidzenia: opłaty za śmieci od 1 marca, które większość mieszkańców uważa za niesprawiedliwe.

  - Konstytucja mówi o sprawiedliwości. Ta uchwała nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością! Śmieci liczone są beznadziejnie! Co to znaczy od jednego lokalu? Jedna osoba produkuje 1 kilogram, druga 5 kg. To jest bardzo źle rozwiązany temat! - grzmieli mieszkańcy. Każde pytanie o wprowadzanej podwyżce dostawało gromkie brawa.

  Prezydent przyznał, że sam był za wprowadzeniem stawki liczonej od metra kwadratowego domu lub mieszkania. 

  - Ale metr nie produkuje śmieci tylko ludzie, radni wprowadzili więc ryczałt. Pracujemy jednak nad systemem rozliczania opłat od metra sześciennego wody. Przez rok będzie obowiązywał ryczałt - zapowiedział Trzaskowski. 

  Zmienioną przez PiS ustawę o gospodarowaniu odpadami nazwał "totalnym bublem". 

  - Zdroworozsądkowym rozwiązaniem byłoby liczenie od worka śmieci, ale ustawa zakazuje takiego rozwiązania, nie można tak liczyć! - mówił prezydent.

  Wspomniał o kompletnie rozregulowanym rynku odpadów, zamykanych bez powodu instalacjach spalania śmieci oraz ogromnej podwyżce opłat za składowanie śmieci na wysypiskach.

  Zachęca się nas do segregacji, a rząd sprowadza do Polski 3 razy więcej śmieci niż segregujemy. Sam minister mówi, że system ma się sam sfinansować, czyli mieszkańcy mają zapłacić. Wszystkie duże miasta muszą podwyższać opłaty o 300%

  - dodawał.

  Jego zdaniem podwyżki wynikają ze źle napisanej ustawy i motywacji politycznych. - To zaplanowana polityka zwalania odpowiedzialności na samorządy - skwitował.

  Bilety dla licealistów - kiedy będą?

  Jedną z ważniejszych obietnic Rafała Trzaskowskiego w kampanii wyborczej było wprowadzenie bezpłatnych biletów komunikacji miejskiej dla licealistów. Ursynowianie chcieli wiedzieć, kiedy taki bilet dostaną, pytali też o wprowadzenie biletów miesięcznych w aplikacjach mobilnych.

  - Sam mam córkę w liceum, chciałbym się wywiązać z tej obietnicy. Analizujemy budżet miejski, podejmujemy trudne decyzje, bo samorząd w wyniku decyzji rządu stracił 1,2 mld złotych. Ale po pięciu latach każdy polityk powinien zrobić bilans - odpowiadał Trzaskowski, sugerując, że bilety dla licealistów zostaną wprowadzone w kolejnych latach jego kadencji.

  - Dlaczego tak długo trwa wydawanie zaświadczeń o przekształceniu? Co dalej z filtrami spalin w tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy? - pytał pan Tadeusz.

  Prezydent odpowiadał, że żadne miasto w Polsce nie ma tylu mieszkań do przekształcenia co Warszawa, a wydawaniu zaświadczeń nie pomagały liczne nowelizacje ustawy. 

  Urzędnicy się spięli i wydają już dużo zaświadczeń. Zadbaliśmy też o to, by nikt nie stracił bonifikaty. Macie Państwo dwa miesiące na zgłoszenie od otrzymania zaświadczenia

  - przypominał Trzaskowski.

  Co do filtrów, nie robił złudzeń, że miasto może je sfinansować. - To jest inwestycja rządowa, nie możemy w nią inwestować - stwierdził. Zapewnił natomiast kilka razy, że na Ursynowie powstanie Park nad POW.

  - Znajdę pieniądze na ten cel. To jeden z moich absolutnych priorytetów. Trwają rozmowy z GDDKiA, abyśmy mogli przejąć teren i rozpocząć tę inwestycję - mówił prezydent.

  "Szpital bez kontraktu, musimy sztukować"

  Mieszkańców Ursynowa interesowała też budowa Szpitala Południowego u zbiegu ul. Gandhi i Pileckiego. - Szpital został zabrany ludziom z Ursynowa, którzy go zaplanowali i byli przygotowani do jego prowadzenia, a przejmie go jakaś spółka z Solca - niepokoił się pan Zygmunt.

  - Prosiliśmy rząd i NFZ, aby Szpital Południowy dostał swój własny kontrakt, ale NFZ nie chce dać tego kontraktu, sugerując nawet, że szpital na Ursynowie nie jest potrzebny. Stąd postanowiliśmy przenieść szpital "Solec" na Ursynów, a na Solcu otworzyć centrum geriatrii. Gdyby był kontrakt, obiekt byłby otwarty do końca roku. A tak musimy "sztukować". W 2021 roku - mam nadzieję - oddamy ten szpital do użytku, bo jest bardzo potrzebny - ocenił Rafał Trzaskowski.

  Prezydent musiał się również zmierzyć z pytaniami ze strony działaczy politycznych. Członek partii Korwin miał za złe prezydentowi podpisanie karty LGBT. Już samo pytanie wywołało buczenie publiczności, a odpowiedź prezydenta została nagrodzona oklaskami.

  Chcę, by Warszawa była otwarta i tolerancyjna, tak jak od zawsze. Proszę zwrócić uwagę, że zajęcia w szkołach o tolerancji są dobrowolne. Pana dziecko nie będzie uczestniczyć w tych zajęciach, jeśli Pan nie będzie chciał, aby w nim uczesticzyło

  - zwracał się Trzaskowski do działacza partii Korwin.

  - Powinniśmy pracować nad lekcjami dotyczącymi życia seksualnego. Jeśli nie rozmawia się o tym w domu, to są problemy, m.in. z pedofilią, z którą dzieci nie wiedzą jak sobie radzić

  - kwitował prezydent.

  Kierowcy: Po co tyle słupków?

  Rafał Trzaskowski zapowiedział, że miasto zaskarży do sądu decyzję wojewody mazowieckiego o uchyleniu tzw. uchwały krajobrazowej, dzięki której w stolicy miało być mniej reklam wielkoformatowych. 

  - Ja mam dosyć tego bałaganu, tych szmat i billboardów, dlatego chcę uchwały krajobrazowej. Idziemy do sądu w tej sprawie. Nie musze wspominać, że od lat był niesamowity lobbing firm, które chcą wciąż zarabiać na tym ogromne pieniądze. Mam nadzieję, że sąd - podobnie jak stało się w Gdańsku - przywróci naszą uchwałę - mówił prezydent.

  Trzaskowski odpierał zarzuty, że miasto na potęgę zwęża ulice "pod dyktando radykalnej lewicy". - My przyglądamy się różnym rozwiązaniom, będzie coraz więcej przyjaznych pieszym ciągów, ale nie zwężamy setek ulic. Nowoczesne miasto to nie są szerokie, betonowe ulice i nie ma to nic wspólnego ze skrajną lewicą.

  Nie zgodził się też z zarzutem, że służby miejskie wszędzie stawiają słupki uniemożliwiające kierowcom parkowanie. 

  - Nie montujemy ich tam, gdzie nie chcą mieszkańcy. To na ich życzenie je postawiliśmy - mówił i zapowiedział audyt lokalizacji słupków drogowych i odchodzenie od nich na rzecz np. zieleni oddzielającej auta od pieszych.

  "Trzeba ograniczyć ruch samochodowy w centrum"

  Prezydent chce ograniczać w centrum miasta ruch samochodów z silnikami diesla, podkreślił, że aby poprawić jakość powietrza trzeba to zrobić. W tym kontekście zapowiedział rozszerzenie strefy płatnego parkowania. Przyznał, że nie można w krótkim terminie wyeliminować ruchu aut na olej napędowy.

  - Musimy mieć na to czas, dlatego, że nie wszystkich stać na ich wymianę - oznajmił. Prezydent stolicy podkreślił, że ograniczenie ruchu samochodowego na rzecz transportu publicznego, "to absolutny priorytet" nie tylko dla niego, ale i "wszystkich mieszkańców".

  Zapowiedział też korekty w komunikacji miejskiej na Ursynowie.

  Rozmawialiśmy o ul. Kłobuckiej. Wydłużyliśmy kursy linii 165 do prawie 1:00 w nocy, chcemy też wprowadzić przedłużenie linii nocnej. Podjęliśmy też decyzję, że jak tylko będzie obwodnica, to połączymy Wawer z Ursynowem

  Na pytania o obiecywaną przed wyborami rozbudowę transportu szynowego odpowiadał, że w tej chwili najważniejszą tego rodzaju inwestycją jest tramwaj na Wilanów, a później na Gocław i Białołękę.

  - W kolejnych latach będziemy myśleli o Zielonym Ursynowie, ale na dziś nie ma tego w planach. To miliardowe inwestycje i nie jesteśmy w stanie bez pomocy unijnej tego sfinansować - stwierdził prezydent stolicy. Zapewnił natomiast, że do 2022 roku powstanie przedłużenie ul. Ciszewskiego na Wilanów.

  Na ostatnie pytanie o to komu kibicuje w sobotnim meczu Legii i Cracovii, stwierdził, że skoro jest warszawiakiem, to kibicuje wszystkim warszawskim klubom. Zaprzeczając jednocześnie pogłoskom, że pochodzi z Krakowa. 

  - To przykład na to, jak propaganda może wmówić Państwu nieprawdę. Urodziłem się na Solcu, jestem rodowitym warszawiakiem - podkreślił Rafał Trzaskowski.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 77

  • 24
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 30
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  45Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~tsey 45 2 miesiące temuocena: 38% 

   -jako, ty masz jaja ja k twoja kidawka i biedroń razem wzięci, więc nie ma sensu konkurować, połączenie rudego z czerwonymi i tęczowymi to jest taka mieszanka wybuchowa, że jak piepsznie, to gówno będzie się z nich lać jak lawa. Pilnuj swojej dupy czerwony kolaborancie przed swoimi panami a przestań się martwić o moje jaja.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jako 44 2 miesiące temuocena: 52% 

   typowy pisior, głośno ryczy, mało mleka daje. wszystko co jest inne jest czerwone? Tęczowe? Serio? Obelgi i wściekła piana na pysku to twoja jedyna broń? Opluj jeszcze trochę, ulżyj sobie, poczujesz się taki męski, poczujesz się patriotą. No dawaj, pokaż panu, że umiesz, podniesie ci stawkę do 1 zł za post :-))))

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 14 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~potok 43 2 miesiące temuocena: 76% 

   Wszystko dla Kidawy panie Trzaskowski, Warszawa musi na nią głosować bo inaczej na drugim miejscu znajdzie się Kosiniak - Kamysz i będzie PO ptokach (jak mówią na Śląsku).

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 42 2 miesiące temuocena: 83% 

   Jak to możliwe że głowie decydenta o losie całej dzielnicy pojawiają się pomysły żeby opłata śmieciowa była uzależniona od m2? Czy na prawdę żądzą nami tacy ludzie? Kim my musimy dla nich być że takie idee w ogóle mają odwagę prezentować publiczności? Masakra...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tsey 41 2 miesiące temuocena: 45% 

   pojawił się jeden wpis -jako- i dziwnym sPOsobem wszystkie posty przeciw czosnowskiemu mają przewagę czerwonych łapek, przypadek? "tak przechodziliśmy przypadkiem z tragarzami"

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jako 40 2 miesiące temuocena: 4% 

   kiepski jesteś pisiorku. Tylko po kilka/kilkanaście plusików dla debilnych tekstów szerzących mowę nienawiści? Cienias. Masz jaja? Dasz mi ze 300 minusów tutaj? Czy Cię na to nie stać? Pokaż swojemu panu, że dasz radę.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jako 39 2 miesiące temuocena: 53% 

   czemu wy pisowskie trole macie wiele ników i znacznie mniej adresów IP? Jest was zaledwie kilku ale macie rozdwojoną jaźnie i plusujecie sobie wzajemnie, piszecie te same plugawe teksty. Ile teraz stawka? 50 gr za wpis? Ile tu zarobiliście? 10 zł? Nawet na jointa nie będzie. Strasznie trzeba mieć powalone we łbie, żeby pluć na innych za grosze. Zwłaszcza, że po IP widzę, że niektórzy siedzą w Wawrze. Nie mieszkasz na Ursynowie a tu plujesz? Spadaj do siebie

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 47 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tsey 38 2 miesiące temuocena: 36% 

   widzę, że brejziaki nawet na ursynowskich stronach są aktywni

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 23 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jako 37 2 miesiące temuocena: 60% 

   pudło pisowski sługusie, graj dalej

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 33 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tsey 36 3 miesiące temuocena: 46% 

   Przyjechał KOmuch z Krakowa, który więcej pieniędzy wydaje na reklamę i propagowanie LGBT i jakieś palety na Placu Bankowym niż prawdziwe inwestycje.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 51 59 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ser 35 3 miesiące temuocena: 56% 

   Lepszy prezydent taki, niż Jaki.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 65 52 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tsey 34 3 miesiące temuocena: 43% 

   A w czym lepszy? W tym, że kryje wszystkie przekręty HGW?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 43 57 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ludzie 33 3 miesiące temuocena: 45% 

   I nie wywieźliście tego frędzla na taczce? Dziwni jesteście.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 50 60 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ret 32 3 miesiące temuocena: 55% 

   No dobra, prezydent standardowo pozrzucal odpowiedzialnoc na wrogie plemie (jedni i drudzy robia to samo) i chwile pogadal o niczym, wiec - jak rozumiem - podwyzka oplat zostaje? Placimy prawie 800 zl rocznie za smieci? Czy jednak wynki pani Kidawy sie liczy? Bez bezwarunkowego poparcia Warszawy Kidawa moze wyladowac nawet na trzecim miejscu.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~profesor68 31 3 miesiące temuocena: 50% 

   Szambelan WON!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 61 61 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~przez o 30 3 miesiące temuocena: 47% 

   Nie Szambelan tylko Szambolan.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 48 55 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Myślący 29 3 miesiące temuocena: 48% 

   Bubem, to jest pan, panie Trzaskowski.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 59 63 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gaska malwinka 28 3 miesiące temuocena: 65% 

   Jak dobrze że wszyscy zaczęli buczeć jak ten z Korwin doczepił się do LGBT. DZIĘKUJĘ.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 27 3 miesiące temuocena: 32% 

   Czyli dalej wiemy,że nic nie wiemy. Bełkot zakłamanego polityka. Czy to pis,czy po,czy slad. Każdy większy ,lub mniejszy cwaniaczek. Darmozjady.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 51 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janusz Nosal 26 3 miesiące temuocena: 79% 

   proponuję samemu startować i rządzić, skoro wszyscy są źle. Ale ostrzegam, że jak Pan zacznie rządzić, to będzie też hejt jaki Pan zły.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 26 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jako 25 3 miesiące temuocena: 83% 

   @ pol - to może zacznij robić karierę w polityce? Zaproponuj coś sensownego, uczciwego, pokaż jak to powinno być zrobione? Bo na razie to się pienisz po różnych wątkach i robisz coraz bardziej wulgarny.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 25 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka Zielonego Ursynowa 24 3 miesiące temuocena: 85% 

   Czy Pan prezedent naprawde chcialby naliczac oplate za smieci od worka i uwaza to za zdroworzsadkowe? Już widze ile smieci ladowaloby w lasach i rowach. Taki system obowiazywal kiedys w domach jendorodzinnych i sie NIE SPRAWDZIŁ, bo wiele osób uwazalo, ze najlepiej jest zaplacic za odbior jednego worka a cztery worki za darmo wywiezc do lasu. Odnosnie inwestycji drogowych na zielonym ursynowie - w kampanii koalicji obywatelskiej obiecany byl tez remont ul. Karczunkowskiej i budowa chodnika. Za dwa lata powstanie s7 i wezel zamienie, do ktorego ludzie beda dojezdzac wlasnie Karczunkowska. A przy tej ulicy nie ma nawet chodnika. Skoro to taki ważny wezel komunikacyjny ze stacja PKP, parkingiem park&ride w planach, to moze czas pomyslec o zaspokojeniu pdostawowych potrzeb mieszkancow i budowie chodnika, zeby nas cięzarówki przestaly rozjezdzac a błoto wciągać?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Trzaskowski 23 3 miesiące temuocena: 36% 

   A po co ci chodnik na Karczunkowskiej skoro masz chodnik na Karl-Marx-Allee w Berlinie?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 10 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bartun 22 3 miesiące temuocena: 86% 

   Ale jak startowal z Krakowa to wmawial, ze ma trzy krakowskie pokolenia. I tyle warte jego gadanie. Jak mozna panie prezydencie ograniczac ruch w centrum dla aut jak ursynow ma jedna linie metra na granicy przepustowosci - moze pan by sie tak z raz przejechal w godzinach szczytu, co? Kolejne tysiące kierowcow do metra, jak juz teraz nie da sie do niego wsiąść, na taki debilny pomysł moze tylko władzunia wpaść. I moze i zadne inne miasto nie ma tylu mieszkan do przeksztalcenia, ale zadne nie ma tylu urzednikow, podwyzki za wieczyste to potrafiliście szybko ogarnąć.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Qwert 21 3 miesiące temuocena: 83% 

   To skąd on jest? Z Krakowa, czy z Warszawy, a może z jakiegoś Mądza, lub innego Wdzydza?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dr 20 3 miesiące temuocena: 10% 

   Ja nie mam problemu z wejściem do metra w godzinach szczytu. I bynajmniej nie wsiadam na Kabatach.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~durex 19 3 miesiące temuocena: 70% 

   Kolejna oplata od metra mieszkania. Cholerni lewacy.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Znawca z kontrwywiadu 18 3 miesiące temuocena: 47% 

   "To przykład na to, jak propaganda może wmówić Państwu nieprawdę." Tu się zgadzam. Media rządowe szczują i szerzą nieprawdę oraz hejt. Zapewnie sterowany z Kremla jak większość kierownictwa PiS.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Won 17 3 miesiące temuocena: 39% 

   Widać wiesz co piszesz, sowieckie korzenie zobowiązują. Dziadek już mówił po Polsku?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 18 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Antek M. 16 3 miesiące temuocena: 100% 

   Sprawdzimy dokładnie życiorys tego Pana. Sądzę, że życiorys jest ukryty w skrzydle Tupolewa w Smoleńsku skąd bohatersko uciekałem pociągiem w 2010r. Koledzy z Kremla i Łubianki na pewno pomogą mi w tym by wspomóc PiS. Trolle opłacane rublami już przebierają nogami. Rozwaliłem cały nasz wywiad cywilny i wojskowy więc jakieś osiągnięcia mam.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ uwielbiam_gumowe_gacie 15 3 miesiące temuocena: 76% 

   "Prezydent stolicy podkreślił, że ograniczenie ruchu samochodowego na rzecz transportu publicznego, "to absolutny priorytet" nie tylko dla niego, ale i wszystkich mieszkańców." Dla mnie nie, Bążur. I nie mam zamiaru niczego ograniczać......

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 88 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 14 3 miesiące temuocena: 21% 

   Jaki golasie, bo brum brum nie robię bo jadę inaczej? Lekarz też jeździ metrem a ty to chyba jakiś akwizytor ,;)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 16 59 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ uwielbiam_gumowe_gacie 13 3 miesiące temuocena: 83% 

   Ten Twój lekarz to proktolog, czy psychiatra?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 62 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 12 3 miesiące temuocena: 17% 

   Objechalbym Cię na dowolnym torze kartingowym lamusie z lpg a i tak NIKT ci nie poszerzy ulic w Warszawie

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ uwielbiam_gumowe_gacie 11 3 miesiące temuocena: 82% 

   co, golasie, nerwy puszczają? :-)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 23 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 10 2 miesiące temuocena: 25% 

   Wolałbym gokart bo pożyczysz od kolegi jakąś WRX i się zebzdze tylko jak to zorganizować- ps trafisz do Modlina- to już nie miasto zamiast pieszych i rowerow są tiry czyli troszkę więks i mocniejsi

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ uwielbiam_gumowe_gacie 9 2 miesiące temuocena: 86% 

   Aha :-) Czyli rura zmiękła.....

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 8 2 miesiące temuocena: 20% 

   Rura zawsze twarda i głupio by było jakbyśmy się znali.Dzieki temu że wybieram rower to masz jedno auto mniej na drodze

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ uwielbiam_gumowe_gacie 7 2 miesiące temuocena: 71% 

   A kto by ci dał pieniążki na to autko, golcu? Kumple ze squatu?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 12 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 6 2 miesiące temuocena: 38% 

   Dadi jak tobie

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 6 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 5 2 miesiące temuocena: 29% 

   Nieee po prostu byłem zajęty czymś innym a ty jak nastka śledzisz co ci tu Rowerzysta napisze.Tor Modlin... dobre.moze Nurburgring?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 4 2 miesiące temuocena: 14% 

   Chyba na taxi drive po Nurburgring się wybierasz - pedalarz nieźle - a ty może lancucharz rozrzadziarz- młody chlop a mentalnie w latach 90ych :)) Odkąd Hanka zabrała się za zbiorkom to jest czysto punktualnie i bezpiecznie.ps pilnuj aut - biorą podobno;)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 3 2 miesiące temuocena: 29% 

   Jaki troll chyba ty musisz iść do lekarza bo masz jakieś zwidy a jak śmiejesz się z rodziców którzy nie mają auta do podwiezienia dziecka do żłobka to sorry ale jesteś jak w tej piosence mniej niż zero ale to twój wybór grunt że masz się czym wyhasac po mieście a ulicę i tak zwezymy bo to jest miasto a nie tor dla bananowej młodzieży:)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 6 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 2 2 miesiące temuocena: 33% 

   To się śmiej i jakie słownictwo- tata cię nauczył? Czy filmy 18+?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 1 2 miesiące temuocena: 30% 

   Cos masz na sumieniu bo uprawiasz politykę od pasa w dół i takie uro- określenia. Kicaj?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.329 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020