REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (nadesłane)

  Pełen pijanych bezdomnych Pasaż Natolińskich to jedno z najmniej bezpiecznych miejsc na Ursynowie. Do niemal conocnych libacji dochodzi także handel narkotykami. Niedawna „impreza” zakończyła się śmiercią młodej kobiety!

  Pasaż Natoliński to miejsce tylko z pozoru spokojne. Ciągnąca się od metra Natolin do ul. Braci Wagów uliczka wypełniona jest przeróżnymi sklepikami. Pełna jest też bezdomnych, którzy niemal co noc organizują alkoholowe libacje. Ostatnia zakończyła się tragedią!

  27 sierpnia na trawniku przy wejściu do metra w towarzystwie dwóch mężczyzn leżała bezdomna kobieta. Już wcześniej można było ją tam spotkać. 

  - Za każdym razem bezdomni zarzekali się, że tylko śpi i proszą o niewzywanie służb mundurowych. Tym razem było inaczej, ktoś zadzwonił po pogotowie, reanimacja trwała 30 minut. 34-letnia bezdomna umarła na trawniku przy samym wejściu do metra Natolin! Prawdopodobnie nie żyła już, kiedy siedzieli z nią dwaj mężczyźni - mówi nam jeden ze świadków zdarzenia, mieszkaniec okolicy.

  Na miejscu pojawiła się policja. Cała akcja trwała 6 godzin, od godziny 11 do 17.

  - Zwłoki przez 2 godziny leżały tylko pod złotą folią pozostawioną przez pogotowie, bezdomni i podmuchy wiatru odkrywały tę folię, dookoła chodziły dzieci i mieszkańcy. Dopiero później rozstawiono parawan - relacjonuje mieszkaniec.

  Policja nie komentuje sprawy. Potwierdza jedynie, że rzeczywiście doszło do śmierci bezdomnej kobiety. - Okoliczności są wyjaśniane przez prokuraturę - mówi rzecznik mokotowskiej komendy policji podkom. Robert Koniuszy.

  "Przedrzeźniali zmarłą”

  Jeszcze tego samego dnia, w nocy, w tym samym miejscu bezdomni oraz chuligani urządzili kolejną libację. Pili alkohol i rozbijali butelki. Rozmawiali także o narkotykach. Wszystko przy dźwiękach głośno puszczanej muzyki. I tak do samego rana. 

  - Przedrzeźniali nawet zmarłą kobietę, odtwarzając pozycję, w której umarła. Zawiadomiłem służby, po czym dostałem odpowiedź, że na miejscu nie wykryto podejrzanych zachowań. Patrzyłem na to wszystko z okna przez 1,5 godziny w środku nocy, nie mogąc zasnąć. Żadne służby nie przyjechały! - mówi nam ursynowianin.

  Dzień wcześniej również przy Pasażu Natolińskim doszło do kolejnego niecodziennego zdarzenia. Kręcił się tam agresywny mężczyzna, który wygrażał przechodniom.

  - Był pod wpływem narkotyków. Próbowałem z nim rozmawiać i dowiedzieć się, czy wszystko w porządku, lecz nerwowo mi groził, wymachiwał rękoma. Nie mógł wysiedzieć na ławce 30 sekund - opisuje mieszkaniec. 

  Niedługo później ten sam mężczyzna przyjmował „zamówienia” na narkotyki od okolicznych bezdomnych. Miał im załatwić „walenie” i „mocny towar” - te zapewnienia słychać było w najbliższej okolicy. To wszystko w biały dzień.

  - Zgłosiłem incydent na policję. Odmówiono mi interwencji z powodu braku dowodów, poproszono bym został na miejscu. Nie chciałem ze względu bezpieczeństwa, wracałem z zakupami, w domu czekały na mnie dzieciaki - opowiada ursynowianin.

  "Tak jest od lat!"

  Sytuacja na Pasażu Natolińskim od wielu lat pozostaje bez zmian. Mieszkańcy skarżą się na ciągłe libacje, wrzaski, krzyki i zaczepianie przez bezdomnych. Jednym z najbardziej uciążliwych problemów jest załatwianie przez nich potrzeb fizjologicznych gdzie tylko się da.  

  - Wiele osób obchodzi te miejsca szerokim łukiem przez zapach, jak i samą świadomość nieczystości. W nocy wydzwaniają domofonami do mieszkańców, śpią w kontenerach na gabaryty - zauważa mieszkaniec. 

  Ulubionym nocnym miejscem bezdomnych i okolicznych chuliganów jest stragan niedaleko wejścia do metra. Znajduje się on trochę na uboczu, jest gdzie się schować, nie ma kamer monitoringu. Nic dziwnego, że gromadzą się tam wieczorami i razem piją alkohol.

  - Nieraz czuć stamtąd woń marihuany, bezdomni, jak i chuligani zachowują się, jakby byli pod wpływem narkotyków, szarpią się, rozbijają butelki, w środku nocy, jak i za dnia. Często poruszają temat "walenia szczurów", "mocnego towaru” - opowiada jeden z mieszkańców.

  Sąsiedzi nie wiedzą już, co robić. Życie w pobliżu Pasażu Natolińskiego jest jak przekleństwo.

  - Panuje tu całkowita samowolka, a miejsce uczęszczane jest przez seniorów z wnuczkami, rodziców z dziećmi, dzieci, które przejeżdżają na rowerach na pobliski tor rowerowy przy Górce Kazurce. Zwyczajnie boję się wyjść z własnymi dziećmi na spacer! - mówi mieszkaniec.

  Policja: "Zaangażujmy się”

  Mimo wielu prób - policji, straży miejskiej i miastu nie udaje się rozwiązać problemu zakłócania spokoju przez chuliganów. Wg rzecznika mokotowskiej policji zgłoszenia dotyczące handlu narkotykami zakończyły się interwencją - zgłoszenia nie potwierdzono, bo nie złapano nikogo na gorącym uczynku. Natomiast w przypadku zakłócania porządku w nocy po śmierci kobiety policja nie otrzymała żadnego zgłoszenia.

  Wg policji Pasaż Natoliński jest objęty policyjnym dozorem. Są patrole, zaglądają też tam dzielnicowi. Rzecznik apeluje jednak o zgłaszanie każdego niepokojącego wydarzenia. 

  - Każdy przypadek łamania prawa, należy nam zgłaszać. Można zadzwonić lub wysłać maila do dyżurnego. Można także korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Gdy dana sytuacja jest ciągła, zgłaszający mogą oznaczyć dane miejsce na mapie - mówi podkom. Robert Koniuszy.

  Wówczas mundurowi widzą, na jaką skalę występuje problem. Zachęcają także do składania zawiadomień na komisariacie oraz zeznawania. Zgłoszenie to nie to samo, a zeznania świadków mogą tylko pomóc w rozwiązaniu sprawy. 

  - Jeśli nie zaangażujemy się wszyscy, to nigdy się nie pozbędziemy takich problemów - stwierdza rzecznik mokotowskiej komendy.

  Mieszkańcy uważają, że służbom nie zależy na rozwiązaniu problemu. - Od lat niby coś robią, a nie potrafią sobie poradzić z bandą oprychów. Jak to świadczy o policji i straży miejskiej? - komentują sąsiedzi z Natolina.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 301

  • 43
   BARDZO PRZYDATNY
  • 12
   ZASKOCZONY
  • 13
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 73
   WKURZONY
  • 152
   BRAK SŁÓW

  63Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~wkurzona 63 2 dni temu

   udało mi się uzyskać raport od policji i od straży miejskiej dot. liczby interwencji w okolicy obydwu sklepów sprzedających tu alkohol (piszę udało, bo gdy robiłam to poprzednim razem dostałam odmowę udzielania informacji). Liczby wskazują wyraźnie, że okolica jest problematyczna. Wysłałam dane do dzielnicy wraz z opisem lokalnych problemów z prośbą o reakcję. Dzielnica bardzo kulturalnie rozpisała się na dwie strony, a mogła streścić się w słowach: "mamy państwa problemy w ... głębokim poważaniu". Ze śmierci dziewczyny pozostały zwiędnięte kwiaty i dogasający znicz. A menele jak syfili tu wokół tak syfią nadal, a młodzież jak chlała na parkingu, tak nadal będzie chlać.

   Edytowany: 2 dni temu 22:28

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~Olga 62 25 dni temuocena: 14% 

   Do kościoła na skargę

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby
  • ~postawić krzyż 61 23 dni temuocena: 75% 

   co, gdyby postawić krzyż w miejscu śmierci dziewczyny? tak, do kościoła też należy pisać. Może z ambony ksiądz przemówi choćby do rodziców dzieci chlejących na umór na parkingu przy belgradzkiej. Żeby nie szły tą drogą.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby
  • ~Olga 60 25 dni temuocena: 25% 

   Może trzeba iść do kościoła i się pomodlić,kto wie może pomoże ale trzeba na tacke dać.Dzis emerytury.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby
  • ~Gdzie są służby 59 27 dni temuocena: 67% 

   My mieszkańcy możemy pisać skargi do Carrefoura, spółdzielni, dzielnicy, na policję i straż miejską. Może i Rzecznika Praw Obywatelskich i Komendy Głównej? Może jeszcze jakieś pomysły? Zmarła dziewczyna - tę tragedię łatwo było sobie wyobrazić. Instytucje, które powinny przestrzegać zapisów o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi chowają głowę w piasek.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby
  • ~Prezes jarosław 58 26 dni temuocena: 50% 

   Do żabki też skarge napisz i na poczte bo tam przesiadują jak w nocy jest

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~ArekG 57 27 dni temuocena: 67% 

   Sprawa jest prosta: policja miga sie zamiast wypiac piers, zalozyc wasy i ryknac do oprychow ze maja wracac do domu i zastanowic sie dwa razy zanim wpadna na jakis glupi pomysl. Na razie w telewizji wystepuje cicha Pani rzecznik i znudzonym glosem powtarza jakies tam formulki, ktore oprychy maja w d...

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby
  • ~Pyton 4ever 56 28 dni temuocena: 64% 

   A ja powtórzę, bo mi redakcja zwinęła komentarz. Czego chcieć w mieście, w którym lepiej wydać na kładkę rowerowo-pieszą 120mln, niż te pieniądze przeznaczyć na garnizon policji w stolicy? Przy okazji, niech sąsiedzi dzwonią i nagrywają rozmowy, jak ich operatorzy 112 lub SM zlewają. Gdy zbiorą trochę tego, zgłosić się do prawnika, by ten pro bono pomógł zredagować skargę do KSP oraz MSWiA. Wiem, że to działa, bo w pewnym powiecie po kilku pismach do wspomnianych instancji (tj komendy wojewódzkiej i ministerstwa) chłopcy przyjeżdżają na gwizdnięcie.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby
  • ~qwr 55 27 dni temuocena: 60% 

   Czy ty nie rozumiesz, że za organizację garnizonu policji odpowiada MSWiA, a nie miasto?

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby
  • ~@wqr 54 27 dni temuocena: 56% 

   Czytaj tak, jak cie w podstawowce uczylem- na glos, wolno i 2 razy. Miasto doklada sie do budzetu garnizonu.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby
  • ~Sąsiad 53 miesiąc temuocena: 75% 

   Najczęstsze awantury robi Jolka w czarnych włosach bo słychać ją na całym natolinie jak drze mordę na swojego kochasia z krzywym nosem ale ona ma zakazy w sklepach zwłaszcza w Carrefourze bo z tego co pamiętam okradła kiedyś tą miłą właścicielkę tego sklepu a jeszcze dodam że w nocy przedział wiekowy jaki robi zakupy alkoholowe to 20-30 lat i odchodząc od sklepu butelki im upadają bo w ręce biorą ile się da a złotówkę na siatkę żałują wiec to nie menele a zwykli mieszkańcy Natolina ;) ale wy o tym nie wiecie co wasi synowie i córki robią w nocy bo przecież śpicie nie interesujecie się a później wyrastają ćpuny i menele nie wspomnę o obywatelach z Ukrainy których tak ciepło przyjmowaliscie którzy chleją ile wzlezie i robią co chcą tego tez nie widzicie

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby
  • ~Bez wyjścia 52 miesiąc temuocena: 71% 

   Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora, oczywiście to nie tylko menele ale ci pijący ( młodzież i inni ludzie), nie „tankują” od rana do wieczora. Nie zalegają na parkingu obok, nie leżą obszczani na schodkach, nie przesiadują całe dnie na ławkach koło poczty lub na pasażu robiąc sobie imprezy za dnia ( picie w miejscu publicznym?? Hmm??). Nie wybielam tutaj nikogo, ale tak jak tutaj zostało wspomniane ten „problem” jest olewany od lat. I nawet tak traumatyczne wydarzenie jak śmierci tej dziewczyny nie robi na służbach ani tych menelach wrażenia.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby
  • ~Znana historia prawdziwa 51 miesiąc temuocena: 29% 

   Wiecie ze tak nie musiało się stać. I to bardzo przykre jest. No i dlaczego z bezdomnych pijaczkow robi się narkomanów? Raczej nie rozbijali butelek tylko zbierali i sprzedawali w sklepie aby kupić alkohol. To kto by im dawał narkotyki??

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby
  • ~obserwatorka 50 27 dni temuocena: 75% 

   Niestety również rozbijają butelki, załatwiają się na chodnikach i trawnikach, hałasują, zaczepiają wulgarnymi tekstami..

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby
  • ~Dzialacz 49 miesiąc temuocena: 88% 

   Każdy mieszkaniec biadoli. Ale naprawdę niewielu z Was cokolwiek robi. Nie wystarczy ponarzekać sąsiadowi albo koleżance. Musisz zostawić ślad. Zadzwonić na policję na straż do spółdzielni. Możesz napisać maila. Najlepiej zbiorowego. Nawet anonimowo. Zostaw ślad. Podstawa formalna żeby machina ruszyła musi być bo inaczej nic się nie zmieni. Jest mało ludzi w służbach ( nie hejtowac bo tak jest) a wy nie jesteście wyjątkowi. Nie wprowadzi się tu Sasin którego stanowisko coś zmieni. O nie - do slumsów nie. Mieszka tu Twoja matka? Nie umie korzystać z internetu.albo jej to nie przeszkadza bo się boi, bo Już się przyzwyczaiła... Napisz za nią. Za niedługo to Twoje mieszkanie straci na wartości. Nie żyjemy w latach 80-tych. Są smarfony aparaty kamery. Są dowody. Ba... Kamera na ruch zamontowana na stałe to groszowe sprawy (200 zł).

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby
  • ~Rozwiązać problem? 48 miesiąc temuocena: 88% 

   W pełni się z Tobą zgadzam jednak, w pojedynkę nic tutaj nie zdziałają ludzie, większość faktycznie narzeka i mało robi, pomysł kamer był już nie raz przerabiany i zgłaszany. Spółdzielnia mówiła ze to trzeba przetrzymywać materiału , rodo srodo etc. Jeśli chodzi o nagrywanie to ciężko jest tak z przyczajki zrobić dobre ujęcie zdjęcie, aby te pijaczki cię nie zauważyły. Następna sprawa, ludzie zostawiali ślady dzwonili wzywali ale ile można słuchac tego samego: „ zwiększymy liczbę patroli na tym osiedli” albo proszę się przedstawić,wyjść z mieszkania i pokazac palcem kto Panu / Pani przeszkadza. Ludzie sie ewidentnie boja a policja ma wywalone. Ktoś tu wcześniej mądrze napisał: zabrać ich umyć i do pracy, skoro maja sile tachac ciężkie skrzynki z butelkami lub wózki ze złomem. A jeśli chodzi o „Belweder” to jedyna opcja to zabrać koncesje, co zapewne jest awykonalne.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby
  • ~Mieszkana okolicy 47 27 dni temuocena: 75% 

   Niestety w pojedynkę trudno coś zdziałać - zarówno dzielnica jak i policja, straż miejska i spółdzielnia głównie zajmują się przerzucaniem odpowiedzialności. Mam w teczce parę takich ... żenujących odpowiedzi na moje pisma. Ile jest w okolicy osób podobnych, które też w pojedynkę próbują coś zrobić? Trudno jest nam się "skrzyknąć", żeby razem coś zrobić. Ławki w okolicy zdecydowanie nie służą nam do integracji.... Może ktoś ma jakiś pomysł?

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby
  • ~Aligator 46 miesiąc temuocena: 60% 

   Najlepiej zlikwidować sklepy a gdzie jedzenie kupisz o każdej porze dnia i nocy? Ja kończę prace o 24 późno, przed pierwszą jestem na kabatach nie chce mi się wozić z centrum jedzenia tam tez wczesnie zamykają sklepy, jak chcecie zamknąć sklepy to zamknąć wszystkie żebyście nie mieli co jeść i pic debile

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby
  • ~Ano 45 miesiąc temuocena: 73% 

   No tak, myśląc logicznie, jeśli zostaną zamknięte więzienia, nie będzie przestępczości?

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby
  • ~Stop menelom 44 miesiąc temuocena: 69% 

   A to nie można już wcześniej robić zakupów? To taki problem kupić na zapas? Tu nie chodzi o zamknięcie sklepów a o zaprzestanie sprzedawania tym pijanym ludziom alkoholu, po którym robią burdy i awantury. Pozatym niedaleko masz żabkę nano 24/h gdzie kupisz wszystko czego potrzebujesz.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby
  • ~Boom 43 miesiąc temuocena: 40% 

   Sklep legalnie sprzedaje, menel pije. Ale za kontrolę nad zachowaniem meneli odpowiadają już służby, tak samo jak w przypadku sprzedaży alkoholu nieletnim czy pijanym. Wspólny mianownik jest taki, że służby mają to w nosie.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby
  • ~Zniesmaczony 42 miesiąc temuocena: 67% 

   - Boom Legalnie sprzedaje? Napitym w sztorc ludziom sprzedawanie alkoholu nazywasz legalnym ? przyczyniają się nie bezpośrednio ale przyczyniają do tego co się dzieje przed sklepem i koło niego. Owszem służby sa od porządku ale to wlasnie tę sklepy a w szczególności Carefour zrobił tym menelom eldorado.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby
  • ~Aligator 41 miesiąc temuocena: 100% 

   No weźcie xd tu nie ma rady na to jak menel pije 24/7 to nie widać po nim czy jest najebany czy lekko wstawiony, przyjdzie niby trzeźwy weźmie pół litra i nagle po tej butelce mu się odklei i coś odwali ci sprzedawcy nie mają w oczach kalkulatora czy po pół czy po litrze mu się odklei, tak samo czy Kowalski weźmie pół litra napije się i żonę i dzieci zacznie bić i Kowalskiemu mają nie sprzedać? No przecież taki miły był dzień dobry na chodniku mówił taki mamy klimat w tym państwie i tego nie da się zmienić do póki w każdym sklepie stoi alkohol czy to żabka czy Kerfur czy nowy krac nie raz byłem świadkiem jak odmawiali sprzedaży to oni szli gdzieś dalej w belgradzką a i tak wracali z butelką tu pod metro i śmiechy i awantury

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby
  • ~Pyton 40 miesiąc temuocena: 90% 

   Wystarczy napisać skargę na komisariat do KSP oraz MSW. Będą przyjeżdżać na gwizdek

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby
  • ~Sąsiadka 39 miesiąc temuocena: 100% 

   Czy masz w tym wprawę? Na KSP chyba najlepiej pisać do RPO? Zastanawiam się czy indywidualna skarga, bez miliona podpisów sąsiedzkich, bez nagrań, zdjęć i jakichkolwiek dowodów świadczących o opieszałości policji i straży miejskiej, ma jakąkolwiek moc?

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby
  • ~Masza 38 miesiąc temuocena: 67% 

   nie kazdom rusku

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby
  • ~Belgradzka 37 miesiąc temuocena: 92% 

   Jarek Kaczyński troll - właśnie przez takie osoby jak ty odechciewa się żyć w tym kraju. Przestań pisać takie pierdoły bo się serio ulewa. Mili Państwo, najlepsze jest to, że jest teraz 1 września, pełno dzieci wraca z rozpoczęcia. A menele sobie siedzą na piedestale pod metrem na murku i walą browarki. Wszystko elegancko, prawda? Najlepsze jest to ze jak by normalny człowiek, usiadł w ich miejscu i wyjął alkohol i pił tak samo, od razu by policja, straż miejska etc przyjechała, mandat i sru po zabawie. Po prostu oni są bezkarni, nietykalni etc. Bo taki to dostanie mandat podrze go i co dalej? A my za niezapłacenie od razu wezwanie do sądu. To się raczej nie skończy jeżeli mieszkańcy nie wezmą sprawy w swoje miejsce ochrona, monitoring etc, podpisy. Na władzę nie ma co liczyć.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby
  • ~Ano 36 miesiąc temuocena: 100% 

   Bezdomnych umyć, na odwyk i do pracy. Pchają ciezkie wózki, suszą ubrania na trawniku przy metrze- powinni dac radę?

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby
  • ~Jarek Kaczyński troll 35 miesiąc temuocena: 20% 

   Przecież w tym miesiącu nie tylko „stacha” się przepiła, również mąż pani co pocztę roznosi walił codziennie browary w 35 stopni upału i w młodym wieku wylewu dostał, to że jesteście przechlanym społeczeństwem wie cały świat dlatego nie zwalajcie winy na sklepy tylko to jest wasza wina jaką władzę sobie wybieracie tak w Polsce macie, małpki wymyślił Palikot a teraz się wszędzie walają kiedyś nie było tego problemu bo babo twój stary albo mąż nie nosił w kieszeni małej buteleczki tylko jak już pili to flachę w weekend z kolegami a nie samemu za rogiem i jeb buteleczka w trawnik wiec nie zwalajcie winy na meneli i sklepy tylko sami zacznijcie być najpierw porządni jeba#e cebulaki jaki to zawistny ciemnogród jest, tfu

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 8 wpisy tej osoby
  • ~Znałem 34 miesiąc temuocena: 100% 

   Tyle lat Stacha piła i nie wytrzymała a jak jej brodaci koledzy w jej wieku rog.. , mola.. ?

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby
  • ~nick_znik 33 miesiąc temuocena: 100% 

   Palikot to na stojąco pod szafę wchodził jak już się handlowało małpkami. To nie jest jego pomysł. Już za komuny były małpki. Więc tak, to co piszesz to bzdury.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby
  • ~Rr 32 miesiąc temuocena: 38% 

   Najlepsze to że wieśniak przyjechał do Warszawy i mu wszystko przeszkadza a co działo się w 2000 roku na pasażu.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 10 wpisy tej osoby
  • ~Rozwiązanie 31 miesiąc temuocena: 81% 

   A gdzie byli ludzie z mopsu ursynowskiego? Skoro my o tym w pasażu wiemy od lat,piszą lokalne media,policja i straż też przecież wiedzą,to nie mogli zareagować? W końcu siedzą sobie za naszą kasę przy biurkach i co są jak widać ślepi? Przecież można chociażby wskazać adresy gdzie można pomóc tym ludziom,a tym samym odciążyć mieszkańców tych atrakcji

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby
  • ~Legia na zawsze! 30 miesiąc temuocena: 100% 

   Żeby pracować w MOPS to naprawdę trzeba już godności żadnej nie mieć. Niech pójdą do meneli to jeszcze siekierą zarobią. Już tamci potrzebują pomocy... chyba w zakupie alko... :-)

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby
  • ~Pani Maria z Kazury 29 miesiąc temuocena: 53% 

   Czy to jeszcze jest Polska?

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby
  • ~mieszkanka 28 miesiąc temuocena: 92% 

   Troll Jarosław Kaczyński. To ze sprzedają to jest fakt. Wiedza. Coś co mieszkańcy widzą. Nie podpuszczaj. Nie obrażaj. 1.Sytuacja dnia 1 maja 2022 (niedziela). Godzina około 9-10 rano. Idę do samochodu na parking przy belgradzkiej z dzieckiem 5 letnim. Żabki tego dnia zamknięte. Przed Carrefour stoi około 7 pijaków. W kręgu. Głównie mężczyźni. Jakaś kobieta z nimi. I w tym kręgu podają sobie połlitrową flaszkę pijąc po kolei z gwinta wódkę. Sytuacja z dn 2 lub 3 lipca 2022 - w śmietniku wielogabarytowym krzyki. Mąż zadzwonił na policję. Czy policja przyjechała? Niestety nie widzieliśmy. Potem ze śmietnika wyłoniła się para - już pogodzona. Była to kobieta która zmarła i jej towarzysz - chudy, wiecznie pijany blondyn. Szli nawaleni, wleźli pod auto które wyhamowało tuż pod ich nosem, potem udali sie grzebac do śmietnika... jak to opowiadam znajomym to nie są w stanie uwierzyć że takie widoki to codzienność i co gorsza - obraz wielu nocy w teoretycznie "normalnym" bloku ...wrr

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby
  • ~JAROSŁAW KACZYŃSKI 27 miesiąc temuocena: 58% 

   TO NIE JEST WINA SKLEPÓW NOTORYCZNIE WIDZĘ ŻE SKLEPY PRZY METRZE NIE SPRZEDAJĄ ALKO TYM WIEŚNIAKOM A ŻE PUNKT PICIA NIE TYLKO PRZEZ MENELI ALE TEZ PRZEZ OKOLICZNYCH MIESZKAŃCÓW JEST TUTAJ TO PIJĄ WSZYSCY, NIE ZWALALJCIE WINY NA SKLEPY BO WY POLACZKI WSZYSCY JESTEŚCIE CHLEJUSAMI POLSKA NIE WISŁĄ A WÓDĄ CZYSTĄ PŁYNĄCA

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 8 wpisy tej osoby
  • ~Notorycznie 26 miesiąc temuocena: 100% 

   Mieszkam przy sklepie od kilkunastu lat… i notorycznie widzę, że kiedyś Belweder, teraz Carrefour oraz Żabka sprzedają alkohol pijanym, znanym dobrze z okolicy, ale też młodzieży. Widzę również, jak te same osoby, które nie mają przebłysków trzeźwości, wykonują drobne prace dla Carrefoura. Podkreślam słowo NOTORYCZNIE. NOTORYCZNIE również ten alkohol jest spożywany w okolicy, policja i straż miejska o tym wiedząc jednak wbrew temu co piszą nie patrolują okolicy zbyt uważnie.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby
  • ~Pozytywka 25 20 dni temu

   ~Notorycznie No nie. Bo młodzieży na 100% nie sprzedają. Mimo że mam 30 lat, to ciągle mnie tam pytają o dowód. Bardzo zwracają na to uwagę.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~Mieszkanka z okolic pasażu 24 miesiąc temuocena: 83% 

   Niestety sprzedaż alkoholu pijanym osobom zarówno w całodobowym Carrefourze jak i żabce przy metrze Natolin jest na porządku dziennym. Również wykonywanie drobnych prac, jak np. wyrzucanie śmieci (przynajmniej te od lat widzę) dla carrefura przez pijane osoby znane z tej okolicy jest normą. Policja tego problemu nie dostrzega, straż miejska-jak ostatnio wprost mi „stróż” powiedział-„nie jest od ganiani pijaków”.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby
  • ~... 23 miesiąc temuocena: 93% 

   to od czego jest straż miejska? policja? spółdzielnia? jedne zwala na drugiego. Nikt nie może pomóc. ojoj.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby
  • ~MIESZKANKA 22 miesiąc temuocena: 79% 

   Dość! ile można znosić to że ludziom pracującym spłacającym gigantyczne kredyty menelstwo zgotowało taki los że ich dom stal się centrum meliny? HAlO POLICJA, HALO SPÓŁDZIELNIA WYŻYNY, HALO STRAŻ MIEJSKA. To jest WASZ OBOWIĄZEK A NIE DOBRA WOLA ABY TĘ SYTUACJĘ ROZWIĄZAĆ. 1. ZLIKWIDOWAĆ ŁAWKI (RADYKALNE ? OWSZEM. UDERZAJĄCE W "NORMALNYCH" LUDZI? OWSZEM. ALE CHYBA NIESTETY NIEZBĘDNE..TAK ZROBIONO W POBLISKIM LASKU BRZOZOWYM, TAK SIĘ ROBI NA STACJACH pkp.2. ODEBRAĆ KONCESJĘ ZA SPRZEDAŻ ALKOHOLU NIETRZEŹWYM (TO NAGMINNE) CARREFOUR PRZY BELGRADZKIEJ PRZODUJE ! SWOJĄ DROGĄ NIE JEST TRUDNO USTALIĆ KTO DENATCE DAŁ DAWKĘ ALKOHOLU KTÓRA JĄ OSTATECZNIE ZABIŁA - ZAPEWNE PIJANY KOLEGA KUPIŁ W POBLISKIM SKLEPIE NA 99,9% POLICJA ZAREAGUJE? 3.monitoring!!!!! MONITORING!!!

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 6 wpisy tej osoby
  • ~Aa 21 miesiąc temuocena: 60% 

   Miał im załatwić walenie Może chodzi o takie wieloryby Nie dość że bezdomni to jeszcze klusownicy

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby
  • ~Azja 20 miesiąc temuocena: 72% 

   Alkohol kupują w Carrefourze (dawny Belveder). Tam sprzedają każdemu kto jest pijany.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 8 wpisy tej osoby
  • ~Paulo 19 miesiąc temuocena: 40% 

   Nieprawda. Byłem świadkiem sytuacji, gdy gościa na bani pogonili ze sklepu.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 12 18 wpisy tej osoby
  • ~Sąsiadka 18 miesiąc temuocena: 71% 

   Obserwuję to samo. Zarówno nieletnie osoby jak i nietrzeźwe nie mają problemu z kupieniem alkoholu w tym sklepie (również w żabce) jak i spożyciem go w bliskiej okolicy na murku/za rogiem/na trawce. Również sprawy toaletowe przy okazji załatwiają pod klatkami, na chodnikach i trawnikach.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 15 6 wpisy tej osoby
  • ~Boom 17 miesiąc temuocena: 44% 

   To jest nieprawda. Żule zaczepiały mnie pod tym sklepem by im kupić alkohol nie bez powodu.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 8 10 wpisy tej osoby
  • ~NTLN 16 miesiąc temuocena: 83% 

   Myślicie ze to jakoś wzruszyło pozostałych pijących. Siedzą sobie dalej jak gdyby nigdy nic. Policja i straż miejska to jedno maja po prostu wywalone. Ale tutaj okoliczne sklepy a w szczególności Carefour 24h ( dawny Belweder), notorycznie sprzedaje alkohol tym bezdomnym i raczej nie przestanie. Tutaj jest główny punkt zbiegowiska tych pijaków, maja swoje eldorado. Jakby ten sklep zamknęli zbiegowisko by się rozbiegli bo nikt by ich nie „nawadniał”

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 5 wpisy tej osoby
  • ~lokator 15 miesiąc temuocena: 74% 

   Nieprawidłowa działalność Carrefoura jest podstawą do odebrania im zgody na sprzedaż alkoholu. Państwo radni, do dzieła!

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 20 7 wpisy tej osoby
  • ~Ano 14 miesiąc temuocena: 48% 

   To jeszcze w naszym kraju są bezdomni??? Tyle zabranej pensji na biednych ... i co ciągle bieda ???

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 15 wpisy tej osoby
  • ~Boom 13 miesiąc temuocena: 63% 

   Pooddawali swoje samochody księżom to jak mają wyjść z biedy i bezdomności :-)

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 26 15 wpisy tej osoby
  • ~5ty 12 miesiąc temuocena: 100% 

   Podejmą odpowiednie środki - pewnie tak jak ostatnio będą upominać sprzedawców między 11 a 15 by nie sprzedawali alkoholu nietrzeźwym (było wspominane w artykule jakiś czas temu). Szkoda gadać.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 0 wpisy tej osoby
  • ~Mieszkaniec Pasażu 11 miesiąc temuocena: 100% 

   Życie widać weryfikuje,policja nam nie pomaga w temacie od lat! Jak sami pijący się zapiją do ostatniego to dopiero uwolnimy się od tego procederu.Jedyna kobieta,która była w tej grupie pijackiej jak widać nie wytrzymała,a policjanci którzy byli przed pogotowiem i próbowali ją ratować sami słusznie powiedzieli" tym razem sami przedobrzyliście". Na co jako mieszkańcy musimy być jeszcze narażeni?

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 0 wpisy tej osoby
  • Irfy 10 miesiąc temuocena: 91% 

   Niestety, zarówno policja (a obecnie raczej milicja), jak i wszelkie "straże" nie służą do obrony obywateli przed uciążliwymi menelami. Służą do obrony władzy przed obywatelami, którym postępowanie umiłowanych przywódców się nie podoba. Kto nie wierzy, niech skrzyknie kilkudziesięciu znajomych i zacznie protestować. Stosowne "służby", wyposażone w pały i inne atrybuty miłości bliźniego pojawią się w mgnieniu oka. Natomiast pijani menele nie są problemem "władzy", tylko obywateli. Dlatego "służby" mogą ich olewać i olewają. Bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że menelstwo na Natolinie rządzi i urzęduje już od kilku lat a służby "nie mają stosownych zgłoszeń"? Czyli jak? Lumpy mają się rozłożyć z flaszkami i prochami wokół komisariatu, żeby pan komendant ich dostrzegł, bo się potknął o pijanego żula leżącego przed drzwiami do jego gabinetu?

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 64 6 wpisy tej osoby
  • ~Boom 9 miesiąc temuocena: 96% 

   A najgorsze jest to, że takich miejsc na Ursynowie jest wiele. Wystarczy się przejść wzdłuż al. KEN, Rosoła czy Dereniowej. Ławki z tonami śmieci dookoła łącznie z puszkami po piwie i butelkami po małpkach.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 26 1 wpisy tej osoby
  • ~Dark 8 miesiąc temuocena: 100% 

   Kiedyś był tu komisariat... A teraz - nawet poczta się wyprowadza. Ale przecież i tak zaraz rozpocznie się budowa nowego, wspaniałego wieżowca.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 47 0 wpisy tej osoby
  • ~zarząd komisaryczny 7 miesiąc temuocena: 58% 

   To samo jest w Parku Motyli na Kabatach przy Stacji Techniczno-Postojowej Metra. W drewnianej, zadaszonej wiacie wyposażonej w stół i ławy do siedzenia codziennie do późnej nocy odbywają się imprezy alkoholowe. Słychać tłuczenie butelek, wrzaski, przekleństwa i głośne śpiewy. Pijani masowo oddają tam hektolitry moczu, a następnego dnia w tym moczu bawią się małe dzieci, bo ten park przeznaczony jest dla nich. Policja, Straż Miejska, burmistrz Ursynowa, prezydent Warszawy są bezradni. Jedyny ratunek dla dzieci to wywiezienie tej alkoholowej wiaty do Powsina.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 20 wpisy tej osoby
  • ~BrakLogiki 6 miesiąc temuocena: 50% 

   Park motyli to generalnie nieżyciowy i niepotrzebny projekt z gatunku "skok na kasę". Nawet gdyby była tam cisza i spokój to ani park ani motyli.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~Boom 5 miesiąc temuocena: 100% 

   Kolejne bajki policji. W ciągu ostatnich kilku non stop widziałem tę samą ekipę w tym miejscu. Nawet zastanawiałem się jak oni dają radę pić każdego dnia w taki upał. Wrzaski, picie alkoholu na ławkach na Al. KEN czy Belgradzkiej i żadnej reakcji służb. A pijana banda robiła co chciała, choć z tym różnie bywało, bo raz wlekli jedną osobę, a raz inną, bo tak padali w upał.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 46 0 wpisy tej osoby
  • ~Papuga 4 miesiąc temuocena: 100% 

   W III RP bezdomny urósł do rangi nietykalnego symbolu ofiary przemian ustrojowych. Ustawodawstwo jest takie, że z nimi nic nie można zrobić. Tak naprawdę to nie ma bezdomnych - są ludzie cierpiący na alkoholizm i narkomanię. Można ich albo izolować od społeczeństwa i pozwolić oddawać się nałogowi do końca żywota, albo przymusowo leczyć i próbować wrócić ich do normalnego życia. Póki co żadna władza w III RP nie chiała ruszyć tego śmierdzącego tematu.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 0 wpisy tej osoby
  • ~Aaa 3 miesiąc temuocena: 70% 

   Otwórz oczy Polska to kraj alkoholików a budżet odcina od tego alkoholizmu swoje procenty. Państwo ma więcej z ich uzależnienia i akcyzy niż twojej umowy o pracę

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 14 6 wpisy tej osoby
  • ~Morales 2 20 dni temuocena: 100% 

   Posłuchaj papugo, nie każdy urodził się w pięknym domku, Ty nie byłaś bita przez rodziców, nie wszyscy mieli słodkie życie, wolą uciec i żyć na ulicy niż być nękanym w domu. Ja znałem tą dziewczynę...w artykule jest wiele przekłamań począwszy od wieku zmarłej...nie 34 a 31 lat...pojeby piszą o narkotykach a sekcja nie wykazała obecności narkotyków więc nie pierdolcie głupot i że pasaż natoliński to przeklęte miejsce, zapraszam na Wole...gibalskiego, wolska, żelazna....wszędzie jest to samo o Brzeskiej i płn Pradze nie wspomnę....to na Natolinie jest grzecznie....byłem dzisiaj na pogrzebie Ani....gówno o niej wiecie, to była wartościowa dziewczyna, zawsze pomogła wszystkim którzy pomocy potrzebowali....więc zamknijcie mordy

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby
  • ~fred 1 miesiąc temuocena: 84% 

   tak, miezkańcy powinni sami zatrzymać, a policję wezwać tylko do odwiezienia delikwentów na kolską. Ohh, czekaj, pewnie i to byłoby dla niebieskich zbyt dużo. Taka rada dla mieszkańców, zgłoście że ktoś w grupie gada coś o tęczowej MB, albo że pójdą załawtwić tego typka z żoliborza. myślę że wtedy dzilna milicja szybko się zjawi.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 47 9 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4607 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022