REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 stycznia 2021, 12:27 komentarzy 6

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Kilkunastostopniowy mróz przyszedł w parze ze smogiem. W stolicy normy zanieczyszczenia powietrza przekroczone są kilka razy. Władze stolicy ogłosiły "pomarańczowy" alert.

  O ile warunki meteorologiczne nie ulegną zmianie, dobowe stężenie pyłu PM10 może przekroczyć dziś warszawski poziom alarmowania, czyli 100 ug/m3. 

  Ratusz ostrzega i zaleca unikanie przebywania na dworze, unikanie wietrzenia pomieszczeń oraz zrezygnowanie z aktywności fizycznej na dworze. Zalecenia te kierowane są do wszystkich mieszkańców, szczególnie do kobiet w ciąży oraz rodzin z małymi dziećmi, osób starszych i chorych.

  Smog w stolicy pojawił się w niedzielne południe. Wskazania stacji pomiarowej WIOŚ przy ul. Wokalnej już wówczas przekraczały normy. W nocy z niedzieli na poniedziałek poziom szkodliwych pyłów PM2,5 oraz PM10 ponadpięciokrotnie przekraczał dozwolone 25 ug/m3. Rano nieco obniżył się i spadł do ponad 100 ug/m3. Na tym poziomie utrzymuje się do teraz.

  Stan jakości powietrza można sprawdzić na stronach Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie. Na Ursynowie znajduje się jedna stacja pomiarowa - przy ul. Wokalnej 1.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kwazar 6 miesiąc temuocena: 100% 

   Ten smog to tragedia. Nie da się oddychać, szkodzi wszystkim, ale daje efekty po latach. Dlatego ludzie ignorują ten problem, tylko potem zdziwienie, czemu tyle nowotworów. Władza powinna się obudzić i coś z tym zrobić, powietrze mamy już nie tylko najgorsze w Europie, ale i na świecie. Ostatnio przegoniliśmy Bangladesz, Chiny i Indie, w głowie się nie mieści!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~najpierw szambo, a teraz smog 5 miesiąc temuocena: 29% 

   Co konkretnie Rafau zrobił, aby powietrze w europejskiej metropolii, jaką jest Warszawa, było czystsze? W Krakowie wprowadzono odpowiednie zakazy odnośnie palenia w piecach, a co zrobiono w stolicy?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Zły_porucznik 4 miesiąc temuocena: 83% 

   Żeby lepiej uzmysłowić sobie skalę problemu, polecam obejrzeć sobie mapę airly - w odpowiednim oddaleniu, tak żeby objąć ogólnie Europę. Nie rozumiem, dlaczego Niemcy czy Austriacy mogą zimą oddychać normalnym powietrzem. W czym ci ludzie są lepsi od nas?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 3 miesiąc temuocena: 85% 

   " Nie rozumiem, dlaczego Niemcy czy Austriacy mogą zimą oddychać normalnym powietrzem. W czym ci ludzie są lepsi od nas?" Nie przegrali Jałcie, tak jak my. Lata okupacji ruskiej wbiło do głów, że tak było dobrze i wspaniale, że nawet aktualnie władza chce nam ten dobrobyt zapewnić. Czekam tylko na hasło od prowadzącego " Pomożecie ?". Tak. To bieda panie. Tym się różnimy. Tym są lepsi!. PS. Wyszedłem koło 02:00 z psem - no masakrycznie śmierdziało palonym plastikiem, a dookoła same bloki?!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spooniasty 2 miesiąc temuocena: 100% 

   Ciekawe gdzie te słynne kontrole i sprawdzanie jakości dymu z pomocą specjalnych dronów? Oczywiście nie ma to nigdzie miejsca lub jest sporadyczne a wystarczy wyjść na pierwsze lepsze osiedle domków jednorodzinnych czy wioskę pod Warszawą i zobaczyć co leci z kominów. To jest dramat, jak bardzo nieodpowiedzialni ludzie nas trują a władza nawet palcem nie kiwnie. Od lat z tak błahym problemem nie mogą sobie poradzić a efekty są gorsze niż przez korona-wirusa.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SeksownySąsiad 1 miesiąc temuocena: 82% 

   Kiedy ludzie na okolicznych wioskach przestaną palić śmieci w piecach?? a nie sory taki mamy klimat to auta nas duszą! ha ha ha zmarzłem dziś na ulicy jak nie powiem co. Klejnotów nie czułem.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3768 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021