REKLAMAA1-GREEN-PORT-od-01-12-2017-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KT)

  REKLAMA

  Oczko wodne w parku "Moczydełko" niepokoi mieszkańców. Woda znów śmierdzi i ma dziwny, mętny kolor. Na  powierzchni dryfują śnięte ryby. Według inspektorów ochrony środowiska winę za ten stan rzeczy ponoszą... mieszkańcy.

  Sąsiedzi parku "Moczydełko" biją na alarm. Ich ulubiony zbiornik jest marwty, tak przynajmniej wygląda. Kilka dni temu zniknęły ostatnie fragmenty lodowej skorupy i oczom mieszkańców ukazał się straszliwy widok. Mętna woda, wszechogarniający smród. 

  - Zwróciłem uwagę na nieprzyjemny zapach i ciemną, sino-granatową wodę. Widoczne były też martwe ryby, pewnie kilkanaćie sztuk. Oczko sprawiało wrażenie martwego - relacjonuje Janusz, mieszkaniec Kabat.

  Natura budzi się z zimowego snu, dlaczego więc oczko w parku wygląda na martwe? Zdaniem urzędników dzielnicy odpowiedziali są za to ludzie, którzy dokarmiają kaczki i wrzucają do zbiornika pieczywo. Inspektorzy z wydziału ochrony środowiska ursynowskiego ratusza zostali wysłani na miejsce. 

  - Odpowiednie służby były już na miejscu. Niestety kłopot będzie aktualny, dopóki mieszkańcy nie przestaną dokarmiać kaczek. Po zimie lód odpuszcza i wszystko, co działo się pod szczelnym zamknięciem, wypływa na powierzchnię - mówi Barbara Mąkosa-Stępkowska, rzecznik prasowy dzielnicy.

  W parku obowiązuje zakaz dokarmiania zwierząt żyjących w oczku wodnym. Jest jednak nagminnie łamany - do niewielkiego zbiornika trafia dużo pożywienia. Spacerowicz chcą pomagać zwierzętom, ale, ale skutki są katastrofalne. 

  - Już w zeszłym roku z oczka zniknęły duże, pomarańczowe ryby. Pogorszyło się, kiedy dzieci zaczęły wrzucać do wody resztki bułek - mówi pan Janusz.

  Urząd dzielnicy zapowiada, że ponownie oczyści zbiornik w parku. Mieszkańcy też mogą pomóc, wystarczy wstrzymać się z wrzucaniem chleba do wody.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~WQ 5 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Z oczka śmierdzi szambelan. Obok Toi Toi zapadł się chodnik pod którym jest kanalizacji ulicy wełnianej. Została uszkodzona przez ciężkie pojazdy chyba z sąsiedniej budowy. Poprzez uszkodzony dres ścieki przedostaje się do jeziorka.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~GRB 4 8 miesięcy temu

   Jaki szambelan? Jaki uszkodzony dres?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gabby 3 11 miesięcy temuocena: 100% 

   niestety na zagrodzie Polak równy Wojewodzie, pomimo rozstawionych tabliczek informujących o szkodliwości karmienia chlebem ptactwa wodnego wokół całego stawu, ludzie robią to nagminnie, taki nasz charakter narodowy, totalne ignorowanie wszystkiego

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kj 2 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Niestety .miomo tylu informacji w środkach masowego przekazu imbecyl nie zrozumie,że karmiąc ptactwo zwykłym pieczywem skazuje go często na minimum kłopoty zdrowotne

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 1 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Można by powiedzieć ,,jaki pan taki kram,,

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1271 sekundy
  REKLAMA