REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Kilkanaście grusz posadzonych w ubiegłym roku na Kabatach przy al. KEN z trudem budzi się do życia. Czy drzewa, które sadzono zimą mają szansę na przetrwanie? Zarząd Zieleni twierdzi, że zajmie się sprawą i w najgorszym wypadku wykonawca posadzi nowe rośliny, na własny koszt, w ramach gwarancji.

  Miejsce nasadzeń wskazali sami mieszkańcy dzięki aplikacji „Milion drzew”. Powstał szpaler klonów i grusz ciągnący się przez ostatnie kilkaset metrów południowego odcinka alei KEN. Część drzew wygląda imponująco, kilkanaście jednak na pierwszy rzut oka uschło, o czym poinformował nas zbulwersowany czytelnik.

  Pod koniec zeszłego roku podwykonawca Zarządu Zieleni posadził na Kabatach kilkadziesiąt sadzonek. Niestety były sadzone zbyt późno, w niesprzyjającym do tego warunkach (grudzień, mrozy itd.). Idąc wzdłuż al. KEN od metra Kabaty w kierunku STP Kabaty widać szpalery uschniętych drzew. Przykry widok!

  - napisał pan Szymon.

  - Spaceruję tu codziennie z psem i obserwuję te drzewa. Moim zdaniem jak będzie dalej ciepło i wilgotno, to one ruszą, widać trochę listków, takich niemrawych, ale żyją i w żadnym razie nie uschły. Może trzeba je nawozem podlać? - zastanawia się inny mieszkaniec Kabat - pan Karol.  

  Zapytaliśmy Zarząd Zieleni dlaczego część drzew źle wyglada i czy można im pomóc. W odpowiedzi usłyszeliśmy zapewnienie, że urzędnicy będą ratować grusze.

  - Zdarza się, że niektóre drzewa w pierwszym roku po posadzeniu później budzą się do życia, potrzebują więcej czasu na przystosowanie się do nowych warunków. Drzewa sadzone jesienią przechodzą mniejszy stres, bo wchodzą w stan zimowego uśpienia. Jeśli wykonawca zdecydował się posadzić je podczas niekorzystnej pogody i  drzewa uschną, będzie musiał posadzić nowe, na swój koszt w ramach gwarancji - mówi rzecznik Zarządu Zieleni m.st. Warszawy Mariusz Burkacki.

  W tym roku w ramach Budżetu Partycypacyjnego miejscy ogrodnicy posadzą krzewy po wschodniej stronie ul. Rosoła, na odcinku od przystanku autobusowego "Mandarynki" do przejścia dla pieszych na wysokości ul. Migdałowej. Będą też nowe nasadzenia przy ul. Puławskiej oraz nowe aranżacje ulic Rodowicza "Anody", Rosoła, Pileckiego i Wąwozowej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 40

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~eciepecie 4 ponad rok temuocena: 88% 

   po pierwsze, co za kretyn sadzi drzewa w zimie (grudzien). a po drugie, mlode drzewa nalezy podlewac, a nie wsadzic w ziemie, opalikowac i udawac, ze jest super. Jak zwykle kasa wywalona w bloto.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sadownik amator 3 ponad rok temuocena: 0% 

   Część drzew owocowych sadzi się późną jesienią. Trzeba podlewać i nawozić na wiosnę żeby ruszyły. Poza tym zawsze któreś drzewko może się nie przyjąć

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~piorun 2 ponad rok temuocena: 53% 

   Same bloki, pewnie psy leją na drzewka i dlatego nie rosną

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 1 ponad rok temuocena: 94% 

   Przy obniżonym poziomie wód gruntowych (kiedyś budowa metra, teraz obwodnicy) i przy długotrwałej suszy nowo nasadzone drzewa trzeba podlewać, podlewać, podlewać! Proste jak drut. Czyżby zleceniodawca i wykonawca o tym nie wiedzieli?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2437 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020