REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  To już trzeci taki przypadek w ciągu ostatnich dwóch lat. Przy ulicy Hawajskiej nieznany sprawca strzelał z wiatrówki. Po tym jak zabił gołębia na oczach 12-letniej dziewczynki, spółdzielnia "Imielin" wezwała mieszkańców do współpracy w jego ujęciu. 

  Dwa lata temu przy ulicy Hawajskiej ktoś ostrzelał samochód z wiatrówki. Pomimo zgłoszenia sprawy na policję nie udało się ustalić sprawcy. Bezkarność zaoowocowała kolejnym atakiem, którego w kwietniu ofiarą była sroka, zabita przy bloku nr 3. W tej samej okolicy, tym razem przy śmietniku, w sierpniu zabity został gołąb.

  - Moja dwunastoletnia wnuczka szła do nas w odwiedziny, kiedy tuż przed nią padł zastrzelony ptak. Przestraszyła się i do dzisiaj to przeżywa. Dorosłego by to ruszyło, a co dopiero dziecko! To jakiś dureń, który nie zdaje sobie sprawy z tego, jaką krzywdę robi innym. No i ten biedny ptaszek, co on mu był winien, że go zastrzelił? - pyta pan Jerzy z Hawajskiej 10.

  Mieszkańcy wiedzą, kto strzela?

  O tym incydencie powiadomiona została administracja spółdzielni "Imielin", która wywiesiła na drzwiach wejściowych kilku bloków przy Hawajskiej kartkę z prośbą o zwrócenie uwagi na osobę strzelającą do ptaków i samochodów. 

  - Jeśli ktoś cokolwiek wie, prosimy, aby powiadomił policję i wskazał sprawcę, ewentualnie przekazał nam informację. Sytuacja jest na tyle poważna, że trzeba jak najszybciej znaleźć tego człowieka i zapobiec dalszym jego działaniom - słyszymy w administracji "Imielina" .

  Mieszkańcy nie ukrywają swoich obaw. Mają podejrzenia, co do jednego z lokatorów osiedla.

  - Trzeba jednak mieć dowody. Między sąsiadami pada jedno nazwisko, ale nic więcej nie powiem, bo za rękę nie złapałam i nie chcę mieć problemów. Nikt normalny tak się nie zachowuje, nie wyładowuje swojej agresji w ten sposób. Powinien się leczyć, bo najwyraźniej nie zdaje sobie sprawy, że może człowieka zranić, wybić oko. Strach dzieci na dwór wypuścić. To nie są żarty - denerwuje się pani Krystyna z Hawajskiej 3.  

  "Snajper " z Hawajskiej na razie bezkarny, może mieć poważne problemy. Wprawdzie na posiadanie wiatrówki nie trzeba mieć zezwolenia, ale nie wolno jej bezmyślnie używać.

  Zabicie z wiatrówki choćby jednego ptaka jest złamaniem przepisów o ochronie przyrody, a strzelanie na osiedlu sprowadzeniem na sąsiadów niebezpieczeństwa utraty życia lub zdrowia, za co można trafić do więzienia nawet na 5 lat.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 46

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 13
   WKURZONY
  • 17
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~marabut 8 3 miesiące temu

   A mnie się marzy likwidacja srok na moim osiedlu albo ich przegonienie przy pomocy porządnej procy. To za ich sprawą znikły drobne ptaki jak wróble, mazurki, sikorki, zięby, a nawet kosy. W okresie lęgowym w celu wykarmienia przychówku sroki i kawki odżywiają się jajami drobnych ptaków oraz ich pisklętami. Być może też dorosłymi ptakami, ale o tym nic mi nie wiadomo. W odróżnieniu od srok i kawek drobne ptactwo jest szczególnie przydatne, bo odżywia się kleszczami, muchami i komarami. I jest dużo bardziej wdzięczne od agresywnych krukowatych (sroki, kawki). Tak więc na tzw. ochronie przyrody korzystają wyłącznie krukowate. Jaki sens ma taka ochrona przyrody?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 7 4 miesiące temu

   Złapać zwyrola i skazać z Art. 35. ust 1 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia (...) podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Proponuję dwójeczkę w zależności od zachowania podsądnego. Plus rodzicom dziewczynki skierowanie do cywilnego o szkody moralne.. niech trochę kasy też patola zaboli

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TF2 6 4 miesiące temuocena: 100% 

   snajper.. niedługo będzie rzucał słoikami z moczem i biegał z maczetą drwiąc sobie z mieszkańców osiedla

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 5 4 miesiące temuocena: 38% 

   Do gołębi to jeszcze, bo to miejskie latające szczury roznoszące kleszcze... no ale bez widowni. Natomiast z autem niedopuszczalne

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~profesor68 4 4 miesiące temuocena: 50% 

   Mam nadzieje że pozabija tych cholernych narkomanów żeby mi tu nie wstrzykiwali sobie marihuanenu po klatkach i śmietnikach bo to pewnie o to mu chodzi. To pewnie samotny mściciel który walczy z narkomanią i LGBT+ bo to jest to co jest najgorsze to jest! I te przydepty one też są najgorsze! Co to mam być żeby ludzie chodzili sobie tak jak sobie chodzić chcą? Mają chodzić jak pan Dominiak chce i już! Bo tak!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 3 4 miesiące temuocena: 100% 

   do profesora68: zdecydowanie najgorsza jest nienawiść do bliźnich.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 2 4 miesiące temuocena: 100% 

   Do narkomanów jest zbyt tchórzliwy. Frajer potrafi tylko po cichu zabijać bezbronne zwierzęta. Taki to już buraczany dziedziczny syf zamiast mózgu.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wojak 1 4 miesiące temuocena: 93% 

   Kryminalni z Ursynowa mają sukcesy w tropieniu palaczy trafki. Co ich tam psychol z wiatrówką. Najczęściej to bite dzieci policjantów albo emerytowani funkcjonariusze impotenci na bani.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4066 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021