REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (RM)

  Każdy, kto przyszedł w sobotę na Dereniową, mógł się przekonać, że mieszkańcy naszej dzielnicy uwielbiają tenis stołowy. Ponad 100 osób zgłosiło się do UCSiR Cup - Ursynowskiego Amatorskiego Turnieju Tenisa Stołowego.

  Obiekty sportowe przy Dereniowej są oblegane przez pasjonatów ping-ponga. Nie inaczej było także 8 grudnia – przy piętnastu stołach zebrała się ogromna rzesza zawodników. Najmłodszy uczestnik miał zaledwie 8 lat, zaś najstarszy aż 82 lata.

  - Cieszymy się z tego, że przybyło tak wielu uczestników. Do zmagań w każdej kategorii wiekowej zgłosiło się co najmniej kilkanaście osób. Liczymy, że w przyszłym roku tylko poprawimy ten wynik – mówi Karol Dębski z Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

  Zawodnicy grali w następujących kategoriach wiekowych: A oraz B – najmłodsi – dziewczyny i chłopcy (do 12. roku życia), C oraz D – starsi – dziewczyny i chłopcy (13-15 lat), E oraz F – szkoły ponadgimnazjalne – dziewczyny i chłopcy (16-19 lat), G oraz H – kobiety i mężczyźni (20-40 lat), I oraz J – kobiety i mężczyźni (41-55 lat), K oraz L – kobiety i mężczyźni (powyżej 56. roku życia). Rywalizacja w meczach trwała do dwóch wygranych setów, a wewnątrz kategorii mierzono się – w zależności od liczby uczestników w danej kategorii – do dwóch przegranych meczów lub w systemie każdym z każdym.

  - Jesteśmy bardzo zadowoleni ze sprawnego przebiegu zmagań. Rywalizowaliśmy na piętnastu stołach, co jest ewenementem. Zwykle większe turnieje odbywają się zaledwie na dziesięciu stołach. Tutaj udało się w sposób maksymalny wykorzystać powierzchnię, na której rozgrywany był turniej – podkreśla Grzegorz Smyk, organizator imprezy z ramienia dzielnicy.

  Rywalizacja toczyła się pod okiem dwóch sędziów głównych, a przy każdym ze stołów również nadzorował wszystkim delegowany arbiter. 

  W kategorii A najlepsza okazała się Maja Rostowska, zaś kategorię B wygrał Stanisław Piątek. W kategorii C zwyciężyła Julia Krześniak, w kategorii D – Jakub Kowalczyk, w kategorii E – Anna Satkowska, w kategorii F – Piotr Siry, w kategorii G – Alicja Ołub-Hałasik, w kategorii H – Artur Kietliński, w kategorii I – Monika Borewicz, w kategorii J – Krzysztof Łebkowski, w kategorii K - Grażyna Walków, a w ostatniej kategorii L – Wojciech Ratyński. 

  Na najlepszych trzech zawodników i zawodniczki w każdej z kategorii oczekiwały przygotowane nagrody rzeczowe – plecaki, rękawice zimowe oraz sportowe ręczniki – oraz puchary i pamiątkowe dyplomy. Nagrodzeni zostali również najmłodsza uczestniczka, najmłodszy uczestnik, jak również najstarsi zawodnicy w kategorii kobiet i mężczyzn. 9-letnia Matylda Rzysko oraz 8-letni Mateusz Hapunik otrzymali nagrody przewidziane dla najmłodszych. Najstarszą uczestniczką była z kolei jedna ze zwyciężczyń – Grażyna Walków. Swoistym rekordzistą zawodów został Zygmunt Wojtiuk – przedstawiciel rocznika 1936.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZAWODÓW:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2776 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO