REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  "Uratuj życie, oddaj krew"- to  hasło zbiórek organizowanych przez Klub Honorowego Krwiodawstwa Krewki Ursynów nabrało w ostatnich dniach szczególnego znaczenia. Trzecia w tym roku akcja - w sobotę, 28 marca - ze względu na epidmię koronawirusa będzie miała inny przebieg niż dotychczas.

  Rząd w zwiazku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wprowadził kolejne obostrzenia dotyczące wychodzenia z domu i przemieszczania się bez ważnego powodu. Tym jest oddanie krwi potrzebującym, zwłaszcza, że wciąż jej brakuje.

  Klub Krewki Ursynów organizuje kolejną zbiórkę i zaprasza wszystkie zdrowe osóby, które w ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną. Ambulans stanie na ratuszowym parkingu w sobotę, 28 marca, w godz. 9:00-14:00. Na razie zbiórka jest planowana, nie zmieniły tego ogłoszone dziś przez rząd ograniczenia.

  - Każdy zostanie przebadany najpierw w namiocie, obowiązkowo sprawdzona zostanie temperatura ciała. Następnie, jeśli wszystko będzie dobrze, zostanie skierowany do krwiobusa. Apelujemy o odpowiedzialność i obecność tylko tych osób, które są przekonane, że są zdrowe - prosi Jacek Okraszewski, prezes Krewkiego Ursynowa. 

  Pobranie krwi nie grozi zakażeniem

  Potrzebni są dawcy posiadający różne grupy krwi, choć najbardziej oczekiwana jest krew grupy 0 RhD- (ujemne), gdyż w nagłych wypadkach, przy braku krwi właściwej grupy, może być przetoczona każdemu biorcy. Problem polega na tym, że jest to jedna z rzadziej występujących grup krwi. Posiada ją zaledwie ok. 7 proc. Polaków. 

  Przypominamy, że oddawanie krwi jest bezpiecznym procesem. Na wszystkich etapach oddawania używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi zakażeniem koronawirusem. Oddawanie krwi nie szkodzi również zdrowiu. 

  W związku z epidemią podczas najbliższej zbiórki nie będzie rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego do bazy Fundacji DKMS Polska oraz zbiórki plastikowych nakrętek przeznaczonych na rehabilitację dziesięcioletniej Oli Kamińskiej. Organizatorzy proszą też dawców o przychodzenie bez osób towarzyszących.

  A kolejne zbiórki Krewkiego Ursynowa zaplanowane są na: 25 kwietnia, 30 maja, 27 czerwca, 25 lipca, 29 sierpnia, 26 września, 31 października i 28 listopada. Patronem medialnym ursynowskiej zbiórki krwi jest portal Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Korbol 3 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Wielokrotnie jako mieszkańcy Ursynowa, prosiliśmy o stały punkt (w szpitalu?). Informacja jest taka że się nie opłaca ... Jak nie to nie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~IRL 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Mój ojciec od momentu ukończenia 18 lat oddawał honorowo krew. Oddał ponad 40 litrów! Ma grupę 0Rh- , ale wiek i choroby już go wyłączyły z tej dobrej działalności. Pamiętam, jak za dzieciaka czekolada regularnie pojawiała się w domu, a to był PRL, czasy po stanie wojennym. Zawsze nas zachęcał do tego, także dla przywilejów z tym związanych. Niestety - po kilkukrotnym oddaniu krwi i jęczeniu personelu, że żyły nie mogą znaleźć i ogólnie to lepiej, żebym zrezygnowała - zrezygnowałam. Co prawda mam Rh+, więc popularniejszą, ale przykro do dziś jak to wspominam. Później pojawiła się choroba, która wykluczyła mnie z honorowego dawstwa. Ale zachęcam! Zachęcam - dajmy kawałek siebie innym, nic nas to nie kosztuje.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jako 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

   no to co forumowi krzykacze/pieniacze? Czas ruszyć dupsko chyba, nie?. Ja idę, pierwszy raz w życiu, zwłaszcza, że mam 0Rh-. Macie jaja? Czy tylko wrzeszczeć i pluć anonimowo potraficie? Czy zrobicie coś dla bliźnich? Wszystkich innych, nie krzykaczy też zapraszam :-)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4484 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020