REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Soczewki kontaktowe to bardzo popularna metoda korekcji wzroku. Coraz więcej osób zamiast po tradycyjne okulary sięga właśnie po soczewki zakładane bezpośrednio na gałkę oczną. Nie ulega wątpliwości, że szkła kontaktowe stanowią bardzo wygodne rozwiązanie. Odpowiednio dopasowane soczewki skutecznie niwelują skutki przeróżnych wad wzroku: począwszy od krótko- i nadwzroczności, poprzez starczowzroczność, aż po astygmatyzm. W kontekście soczewek pojawia się wiele pytań. Odpowiedzi na kluczowe kwestie zamieściliśmy w przygotowanym przez nas artykule.

  Jakie są rodzaje soczewek pod względem czasu użytkowania?

  Ze względu na dopuszczalny czas użytkowania soczewki dzielimy na jednorazowe oraz wielokrotnego użytku. Szkła jednorazowe to najwygodniejsza i najbardziej higieniczna forma stosowania tej metody korekcji wzroku. W tym przypadku codziennie rano zakładamy nową, sterylną parę soczewek wyjętą prosto z opakowania, a na wieczór po prostu wyrzucamy ją do śmieci. Nie potrzebujemy przy tym żadnych preparatów pielęgnacyjnych ani pudełek – każda zużyta para soczewek ląduje bowiem w koszu. Alternatywą są soczewki wielokrotnego użytku. Jednymi z najczęściej wybieranych tego rodzaju szkieł kontaktowych są miesięczne soczewki kontaktowe, np. EyeLove Supreme, które można nosić przez 30 dni. Większość soczewek wielokrotnego użytku nosimy w ciągu dnia, a gdy kładziemy się spać zdejmujemy je i przechowujemy zanurzone w specjalnym płynie w odpowiednim pojemniku na soczewki. Na następny dzień wyjmujemy zdezynfekowane i odświeżone szkła z pojemnika i możemy na nowo cieszyć się nimi bez odczuwania dyskomfortu. Na rynku dostępne są także całodobowe soczewki kontaktowe, które można nosić przez całą dobę i nie trzeba ich zdejmować na wieczór. Takie szkła zazwyczaj występują w trybie miesięcznym, dzięki czemu przez całe 30 dni możemy zapomnieć o tym, że mamy je na oczach (chociaż zaleca się ich zdejmowanie i czyszczenie co kilka dni).

  Jakie są najlepsze marki soczewek?

  Osoby, które dopiero rozpoczynają swoja przygodę z soczewkami kontaktowymi stają przed nie lada wyzwaniem. Rodzajów szkieł kontaktowych jest na rynku tyle, że może to przyprawić o zawrót głowy. W takiej sytuacji warto odnieść się do publikowanych w sieci rankingów soczewek, w których znajdziemy zestawienie produktów cieszących się największym uznaniem i polecanych przez profesjonalistów. Jedną z najbardziej cenionych propozycji są soczewki EyeLove, łączące w sobie bardzo dobrą jakość z przystępną ceną. Użytkownicy produktów z linii EyeLove chwalą je sobie za wygodę i nawilżenie przez cały czas noszenia na oczach. Szkła kontaktowe EyeLove gwarantują najwyższą higienę i komfort od rana do wieczora. W asortymencie marki znajdziemy zarówno soczewki wykonane z materiału hydrożelowego, jak i silikonowo-hydrożelowego o wysokiej tlenoprzepuszczalności.

  Jak bezpiecznie zakładać soczewki?

  Użytkowanie soczewek kontaktowych może być w pełni bezpieczne i nie powodować żadnego dyskomfortu – pod warunkiem stosowania się do podstawowych zasad higieny oczu i ich okolic. Najważniejszą czynnością, jaką powinniśmy wykonać zanim przystąpimy do aplikacji soczewek, jest dokładne umycie rąk. Szkła kontaktowe należy dotykać wyłącznie umytymi i osuszonymi rękami. Palec, na którym umieszczamy soczewkę przed włożeniem jej do oka musi być całkowicie suchy – w przeciwnym razie może dojść do zanieczyszczenia szkła drobnoustrojami znajdującymi się w wodzie. Podczas aplikacji soczewek należy delikatnie unieść i przytrzymać powiekę opuszkami palców drugiej ręki, a następnie przyłożyć soczewkę do powierzchni rogówki. Po kilkukrotnym mrugnięciu soczewka sama dopasuje się do kształtu gałki ocznej. Zasady higieny obowiązujące podczas zakładania i noszenia soczewek przekazują optometryści przy okazji dobierania szkieł kontaktowych.

  Gdzie kupić soczewki kontaktowe?

  Kupując soczewki należy wystrzegać się przypadkowych miejsc typu drogeria czy stoisko w markecie. Nigdy nie wiemy, czy dostępne tam produkty spełniają wszystkie obowiązujące normy i standardy. Nosząc szkła z niepewnego źródła narażamy się na podrażnienia oczu i uczucie dyskomfortu, dlatego soczewki należy kupować tylko w sprawdzonych miejscach, np. u optyka. Dobrej jakości soczewki możemy też kupić w Internecie, np. na stronie AleSoczewki. To jeden z największych sklepów z soczewkami, wyróżniający się wyjątkowo bogatą ofertą i bardzo korzystnymi cenami. Znajdziemy w nim produkty z najwyższej półki doskonale poprawiające jakość widzenia i gwarantujące pełną swobodę ruchów w każdej sytuacji.

  Artykuł załadowany: 0.3384 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021