REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 stycznia 2021, 13:26

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Strefa wypoczynkowa w pokoju nastolatka wymaga zastosowania funkcjonalnych rozwiązań, dlatego coraz więcej rodziców decyduje się na alternatywę dla jednoosobowych łóżek, jaką są sofy rozkładane z funkcją spania i pojemnikiem na pościel. Takie meble oprócz przytulnego wyglądu posiadają także wiele praktycznych zalet, które pozwalają sprytnie uporać się z problemami, jakie generuje mały metraż. Jesteście właśnie na etapie zakupu sofy młodzieżowej i nie wiecie, jak dopasować idealny model? W najnowszym poradniku znajdziecie wiele przydatnych wskazówek, które pomogą wam w dokonaniu właściwego wyboru.

  Rozkładane sofy z funkcją spania dla nastolatka: 3 najbardziej popularne modele

  Sofa młodzieżowa jest fajną opcją dla nastolatka, szczególnie ze względu na posiadane funkcje i wielozadaniowy charakter tego mebla. Sofa rozkładana, w przeciwieństwie do klasycznego łóżka, dzięki pomysłowym rozwiązaniom konstrukcyjnym, nadaje się nie tylko do codziennego spania, ale i do odpoczynku w pozycji siedzącej, co jest ogromnym atutem, jeśli nastolatek do nauki oprócz biurka chętnie wykorzystuje także kanapę lub często zaprasza do siebie znajomych. Te jej zalety często okazują się być kluczowe pod względem aranżacji małych wnętrz i problemów z wygospodarowaniem miejsca do przechowywania. 

  Producenci mebli wypoczynkowych na szczęście nie pozostają bierni, widząc ogromny entuzjazm i zainteresowanie, z jakim spotykają się sofy rozkładane. Czasy, kiedy możliwość wyboru w tym zakresie ograniczała się wyłącznie do tradycyjnych wersalek typu klik-klak, już dawno odeszły w zapomnienie. Obecnie pośród proponowanych modeli znajdziecie zarówno nowoczesne sofy rozkładane 2-osobowe na nóżkach, kanapy z funkcją spania i pojemnikiem na pościel, jak i oferujące nieco większą powierzchnię do odpoczynku sofy narożne czy narożniki. Asortyment takich mebli jest aktualnie wystarczająco duży, aby móc rozważyć różne opcje i wybrać najlepszy wariant. Funkcjonalne i atrakcyjnie wizualnie sofy rozkładane znajdziesz m.in. na stronie https://www.sfmeble.pl/c/sofy-rozkladane-do-salonu. Sprawdzą się one zarówno w salonie, jak i pokoju młodziezowym, wystarczy wybrać odpowiedni model. Poniżej podpowiadamy, jak to zrobić! 

  Jaką wybrać sofę rozkładaną młodzieżową? Na te rzeczy warto zwrócić uwagę!  

  Kryteria wyboru sofy do salonu są zwykle nieco inne niż tej dedykowanej do pokoju młodzieżowego. Sofy rozkładane dla nastolatków są wybierane z myślą o codziennym spaniu, a te kupowane do strefy wypoczynkowej w pokoju dziennym, już niekoniecznie. Młodzieżowa sofa z funkcją rozkładania powinna być nie tylko modna, komfortowa i wygodna w użytkowaniu, ale też dopasowana do potrzeb mającego ją docelowo użytkować nastolatka. 

  Najważniejsze pod tym względem będą oczywiście jej rodzaj i rozmiar, czyli aspekty, które w dużej mierze są podyktowane przez metraż pomieszczenia. O tym, jakie sofy rozkładane znajdziecie w ofercie producentów już wspominaliśmy. Dla przypomnienia powiemy tylko, że są to głównie kanapy 2-osobowe, małe sofy narożne/narożniki oraz sofy rozkładane z pojemnikami. Ostatnie z nich najczęściej są wybierane do małych wnętrz, gdzie w przemyślany sposób wykorzystują wolne miejsce i bardzo sprytnie rozwiązują problem przechowywania pościeli.

  Wymiary sofy i mechanizm rozkładania – postaw na optymalne rozwiązania

  W odniesieniu do wymiarów możemy wam natomiast podpowiedzieć, że należy wziąć pod uwagę nie tyle przestrzeń, jaką sofa młodzieżowa zajmie w podstawowej wersji, ale ilość miejsca, jaka będzie jej potrzebna po rozłożeniu do spania.  Czymś, czemu warto się przyjrzeć w tym kontekście, z pewnością jest mechanizm rozkładania. Najczęściej stosowane to wzmiankowany już klik-klak, delfin, belgijski (sedak), włoski oraz DL. Który z nich będzie najlepszy? Zdecydowanie ten najmniej skomplikowany w obsłudze, umożliwiający nastolatkowi samodzielne rozkładanie i składanie łóżka. 

  Młodzieżowe sofy do spania codziennego: jaka tkanina obiciowa i wypełnienie sprawdzi się najlepiej? 

  Mówiąc o sofach z funkcją spania do pokoju młodzieżowego nie moglibyśmy pominąć milczeniem tak ważnych aspektów, jakimi są wypełnienie i rodzaj tkaniny obiciowej. Bardzo tanie kanapy najczęściej są wypełnione kiepskiej jakości gąbką, która odkształca się i deformuje, skutkując ostatecznie nieestetycznym wyglądem sofy. To właśnie, dlatego, warto zainwestować w nieco droższe rozwiązanie, jakim jest wysokoelastyczna pianka umieszczona na pionowo ustawionych i gęsto rozmieszczonych sprężynach bonellowych, kieszeniowych lub falistych. 

  Duży wpływ na funkcjonalność i komfort użytkowania sofy przez nastolatka, mają także tapicerka oraz pozostałe materiały wykorzystane do jej wykonania. Do wyboru w tym zakresie są zarówno tkaniny z naturalnych włókien (lnianych, wełnianych, bawełnianych) oraz tkaniny sztuczne. Pierwsze z nich nie wykazują się tak dużą odpornością na plamy czy przecieranie jak pozostałe, ostatnie z kolei nie absorbują zbyt dobrze wilgoci i nie są tak przyjemne w dotyku te naturalne. 

  Jak znaleźć dobre wyjście z tej sytuacji? Wybrać tkaniny mieszane, czyli te powstające przy użyciu z włókien naturalnych i sztucznych. Młodzieżowe sofy rozkładane pokryte takimi materiałami są nie tylko bardzo wytrzymałe i odporne na przetarcia, ale też łatwe w czyszczeniu i bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu. Pamiętajcie, że najwięcej o jakości tkaniny mówi gęstość jej splotu, gramatura (waga m2 tkaniny) i rodzaj tkania. To głównie tymi parametrami powinniście kierować się przy wyborze sofy rozkładanej do pokoju nastolatka.

  Artykuł załadowany: 0.268 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021