REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 czerwca 2022, 12:30

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Chcesz stworzyć aplikację nie po to, by po prostu była. Nie robisz też tego dlatego, że wpadło Ci do głowy, by dodać pozycję do firmowych kosztów. Masz w głowie konkretny projekt, który ma spełniać określone cele biznesowe. Oprogramowanie ma mieć konkretne funkcjonalności, przynosić Ci dochód lub usprawniać pracę w Twojej firmie.

  Firmy typu software house doskonale rozumieją Twoje potrzeby. Jak jednak odnaleźć wśród nich tę, z którą wypracujesz najlepszy rezultat? Poznaj 5 kryteriów, według których warto dokonywać oceny. Dzięki temu unikniesz błędu przy wyborze.

  Doświadczenie i portfolio firmy programistycznej.

  Przede wszystkim, zanim zaczniesz rozmowy z konkretnym dostawcą oprogramowania, zapoznaj się z jego portfolio. Być może wśród dotychczasowych realizacji zobaczysz program podobny do tego, który chcesz stworzyć. Jeśli tak, to dobry znak. Szukaj też aplikacji z branży zbliżonej do Twojej. W ten sposób zyskasz pewność, że software house zna wyzwania, przed jakimi stoi Twój biznes. Już samo to przyspiesza prace na etapie początkowym.

  Kto będzie tworzyć Twoją aplikację? Zapytaj o skład zespołu.

  Twój zespół powinien się składać nie tylko z programistów front-end i back-end. Prócz tego niezbędni będą ludzie do zaplanowania ścieżek użytkownika, zakładek i rozmieszczenia przycisków. Tym zajmą się UX designerzy. Specjaliści od UI zaplanują z kolei szatę graficzną programu. Dodaj do tego testerów, którzy uchronią Cię przed nerwami po wdrożeniu projektu. I project managera. Będzie zarządzać całym zespołem.

  Jakie języki programowania poleca firma do aplikacji mobilnej i webowej?

  Upewnij się, że software house potrafi Ci wyjaśnić konsekwencje wyboru konkretnych języków programowania. Jeśli któryś z nich jest reklamowany jako opcja idealna, zastanów się dwa razy. Ideały nie istnieją. Jest tylko najlepsza opcja z tych, które do tej pory zostały wymyślone. Prócz tego upewnij się, że firma wykorzystuje do pracy metodyki zwinne. To znacznie przyspiesza cały proces tworzenia programu.

  Co jest brane pod uwagę przy wycenie projektu oprogramowania?

  Wbrew pozorom szybka wycena to nie zawsze dobra wiadomość. Chyba że jest to wycena wstępna, która zostanie doprecyzowana w kolejnych rozmowach. Podczas tworzenia aplikacji trzeba wziąć pod uwagę wiedzę, potrzeby i preferencje użytkowników, specyfikę i konkurencyjność branży oraz typ programu. Liczy się także termin, w jakim chcesz zakończyć projekt.

  Dopiero teraz weź pod uwagę cenę i termin oddania projektu.

  Dlaczego dopiero teraz? Ponieważ jeśli na poprzednich etapach coś wzbudzi Twoje podejrzenia, lepiej dwa razy się zastanowić. Zdarza się, że niska wycena wynika z braku doświadczenia, a wysoka wyłącznie z brawury. Podejmiesz lepszą decyzję, jeśli najpierw wybierzesz kilka firm, przy których czujesz się w pełni bezpiecznie, swobodnie i spokojnie. Wtedy pozostaje zdecydować, czy bardziej zależy Ci na czasie czy na cenie.

  Pamiętaj, że software house nie jest agencją interaktywną.

  Firma programistyczna specjalizuje się w zagadnieniach technologicznych. Stworzy Ci więc naprawdę przemyślany, dopracowany i świetnie zabezpieczony przed zakusami hakerów projekt. Do agencji marketingowej lub interaktywnej warto udać się później, gdy aplikacja będzie już gotowa. Te firmy zapewnią Ci dobrą promocję, jeśli chcesz sprzedawać aplikację w dowolnym modelu biznesowym.

  Zastanawiasz się, gdzie zapytać o pierwszą wycenę? Zapraszamy do AppLover.com. Chętnie zadamy Ci kilka ważnych pytań o Twój projekt.

  Artykuł załadowany: 0.4025 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022