REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-02----29-02-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 września 2019, 15:52 komentarzy 26

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Szpital Solec przeprowadzi się na Ursynów i będzie działał jako Szpital Południowy. Otwarcie placówki przy ul. Gandhi nastąpi jednak dopiero w 2021 roku. Na pewno nie będzie w niej oddziału pediatrycznego, o który walczyli rodzice.

  Zgodnie z planem budowa szpitala miała się zakończyć do końca lipca tego roku, ale jest opóźnienie. Nowy, przewidywany termin zakończenia prac budowlanych to maj 2020 roku. - Etap budowlany jeszcze trwa. Wyposażanie zaczniemy w przyszłym roku – zapowiada Paweł Chęciński, dyrektor Biura Polityki Zdrowotnej w warszawskim ratuszu w rozmowie z serwisem prawo.pl. - Pierwsi pacjenci powinni się pojawić w 2021 roku – dodaje.

  Solec przejął nowy szpital

  Stołeczny ratusz miał problem z zapewnieniem finansowania dla nowego szpitala. Większość warszawskich lecznic działa w ramach tzw. sieci szpitali i dzięki temu mogą liczyć na pieniądze z NFZ. Pozostałe muszą o nie walczyć biorąc udział w dodatkowych konkursach, które rozpisuje Fundusz. Szpital Południowy po otwarciu do takiej sieci na pewno nie wejdzie. Mogą znaleźć się w niej tylko te placówki, które działają od co najmniej dwóch lat. W podobnej sytuacji będą wszystkie nowe placówki w kraju, które dopiero wchodzą na rynek medyczny.  

  - Sieć szpital ma obowiązywać do lipca 2021 r. i nie przewiduje wpuszczenia nowego szpitala, dlatego zastanawialiśmy się jak z tego wybrnąć – mówi Chęciński w rozmowie z prawo.pl. - Została podjęta decyzja, że szpital na Solcu zostanie operatorem Szpitala Południowego, dzięki temu nowa placówka będzie miała zapewnioną umowę z NFZ i wejdzie do sieci. 

  Zgodnie z uchwałą Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników Spółki Szpital Solec sp. z o.o., utworzono w Szpitalu Solec nowy zakład leczniczy w organizacji, zlokalizowany u zbiegu ul. Pileckiego i ul. Gandhi  w Warszawie.

  Dyrektor Chęciński podaje, że Szpital Południowy przejmie nie tylko kontrakt lecznicy soleckiej, ale także kadrę medyczną. Miasto miałoby duży problem, by przy ogromnych brakach kadrowych na rynku, nagle znaleźć dziesiątki lekarzy i pielęgniarki do nowej placówki. - Zastanawiamy się, co będzie w starym budynku szpitala na Solcu – mówi Chęciński. - Jeszcze nie zapadła decyzja. To zabytkowy obiekt, cokolwiek byśmy chcieli tam uruchomić, żeby te pomieszczenia spełniały wymogi, trzeba w nie zainwestować dziesiątki milionów złotych - dodaje.

  "Zrezygnujemy z pediatrii"

  Ratusz koryguje obecnie plan medyczny nowego szpitala. W lecznicy będzie funkcjonował SOR, blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii, a także diagnostyka obrazowa i endoskopia. Znaleźć się w nim mają także: oddział ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny oraz blok porodowy, a także kardiologia, ortopedia, neurologia z łóżkami udarowymi i rehabilitacją oraz chirurgia ogólna.

  - Zrezygnujemy z powstania pediatrii – zapowiada dyrektor Chęciński. – Dane Narodowego Funduszu Zdrowia i jego stanowisko jest takie, że mapy potrzeb zdrowotnych wskazują, że nie jest nam potrzebny dodatkowy oddział pediatrii, bo w Warszawie jest nadmiar łóżek pediatrycznych - wyjaśnia.

  Szpital Południowy to jedna z najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców z południowej części Warszawy inwestycji. Jego powstanie prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecywała w swojej kampanii wyborczej już 13 lat temu. Według szacunków miasta, z placówki ma korzystać nawet 350 tys. osób, przede wszystkim z Ursynowa i Wilanowa. W szpitalu przewidziano też przychodnię z poradniami. Miasto przeznaczyło na inwestycję 400 mln zł.

  ARTYKUŁY POWIĄZANE

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 238

  • 46
   BARDZO PRZYDATNY
  • 45
   ZASKOCZONY
  • 17
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 80
   WKURZONY
  • 43
   BRAK SŁÓW

  26Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Wyrażony 26 3 miesiące temu

   Miasto przejęło szpital i od razu opóźnienie mają bo kombinują ,jak byl pod zozem ursynowskim to wszystko szło zgodnie z planem .Ale jak to u nas jest nie liczą się pacjenci a stolki

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~scoti 25 4 miesiące temuocena: 100% 

   dyskusja jak za czasów PRL bo mamy PRLbis

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gafał Raweł 24 4 miesiące temuocena: 100% 

   A co? Znalazł się jakiś 130 letni spadkobierca gruntów na Solcu?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 23 4 miesiące temuocena: 100% 

   a może ojciec/dziadek/pradziadek* pana adwokata/mecenasa/rady prawnego* otrzymał darowiznę od właściciela, który zaginął w czasie wojny ? * - niepotrzebne skreślić

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Beti 2 22 5 miesięcy temuocena: 94% 

   Od zawsze był na Powiślu szpital i teraz będzie budynek stał pusty? Miał być dodatkowy szpital dla Warszawy a nie zabieranie bardzo potrzebnego szpitala na Powiślu!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 21 4 miesiące temuocena: 100% 

   Spokojnie, postawią tam szybko luksusowy apartamentowiec. Myślę, że jedna z przyczyn może być po prostu brak lekarzy. Nie zmienia to faktu, że to prostu żenująca decyzja.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niechszlagtrafi"dobrą"zmianę 20 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Czyli miał być nowy szpital dla Warszawy, a jest stary szpital odebrany Powiślu i przeniesiony do budynku na Ursynowie. Liczba szpitali? Nadal 1, nie 2.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~taka prawda 19 5 miesięcy temuocena: 74% 

   To nie decyzja "dobrej zmiany", tylko decyzja warszawskiego ratusza.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 20 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asd 18 4 miesiące temuocena: 45% 

   Tylko że do "dobra zmiana" doprowadza służbę zdrowia do zapaści. Pluciem na rezydentów, brakiem inwestycji. Nie dziwne więc że nie ma lekarzy do obsady kolejnego szpitala. Po co komu szpital jeżeli będzie stał pusty? "Co czwarty lekarz w Polsce mógłby z dnia na dzień odejść z pracy, ponieważ znajduje się w wieku emerytalnym. [...] W całej Unii Europejskiej Polska ma najmniej lekarzy na tysiąc mieszkańców. W efekcie kolejki do lekarzy rosną, a oczekiwanie na zabiegi i operacje jest szczególnie długie."

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 17 4 miesiące temuocena: 73% 

   @asd - czytaj ze zrozumieniem "Zrezygnujemy z powstania pediatrii – zapowiada dyrektor Chęciński". -dyrektor Biura Polityki Zdrowotnej w warszawskim ratuszu

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tom_z_ursynowa 16 5 miesięcy temuocena: 95% 

   Nadmiar łóżek pediatrycznych? To dlaczego w nowym szpitalu pediatrycznym przy ul. Żwirki i Wigury dzieją się takie dantejskie sceny. Dziecko wymagające natychmiastowej interwencji spędza godziny na rękach rodziców.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~E 15 3 miesiące temu

   A personel nie wyrabia na zakrętach.......

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~veto 14 5 miesięcy temuocena: 88% 

   To jest fatalny pomysł ! Jakiś UKŁAD ? Śródmieście ma swoich pacjentów i niech ich nie zostawiają. Nabałaganili , a teraz idą na nowe bałaganić. Szpital na Solcu nie ma dobrej renomy. Czy ratusz przeniesie "układ" personalnym i organizacyjny ?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka 13 5 miesięcy temuocena: 74% 

   Przecież miała być PEDIATRIA dzieci jest baaaardzo dużo, 500+ dziala

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asd 12 4 miesiące temuocena: 27% 

   Nie działa. Wg. danych GUS, w chwili wprowadzenia programu 500+, urodzeń za 12 miesięcy było 372,8 tys. i liczba ta wzrastała do września 2017. Dalej notowany był tylko spadek i liczba urodzeń na czerwiec 2019 w okresie 12m to 376,7 tys. więc poziom jak przy wprowadzeniu programu. Liczba zgonów i średni wiek ludzi natomiast cały czas rośnie. 500+ nie działa!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 11 4 miesiące temuocena: 100% 

   @asd - spójrz jakie były prognozy GUS przed wprowadzeniem 500 plus Prognoza z 2014 roku, wariant średni - 342 651 urodzeń Tabl. 35. Prognozowana liczba urodzeń według czterech scenariuszy

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rolo 10 4 miesiące temuocena: 100% 

   ~asd...mózg ci nie działa

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin 9 5 miesięcy temuocena: 89% 

   A po co nam Wilanów? Oby miejsc starczyło dla Ursynowian. Wilanów niech sam sobie wybuduje.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~citi 8 5 miesięcy temuocena: 0% 

   To może niech Ursynów sam sobie zrobi szpital w swoim budynku, zamiast kraść szpital Powiślu?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zawiedziona 7 5 miesięcy temuocena: 94% 

   A ja miałam nadzieję, że lada chwila go otworzą, a tu nagle rok opóźnienia!!! I czyja to wina???

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły porucznik 6 5 miesięcy temuocena: 44% 

   Ogólnie to wina jaśniepana Radziwiłła i idiotycznej reformy wprowadzającej kuriozum w postaci sieci szpitali. Nowy szpital nie ma szans na kontrakt przez minimum dwa lata! Cała ta akcja z przeniesieniem Solca (który w sieci jest), to po prostu konieczna sztuczka biurokratyczna. Czyli: państwo/samorząd buduje nowy, bardzo potrzebny szpital, po czym państwo wprowadza zasadę, że taki szpital przez minimum dwa lata jest... poza obiegiem. Nie od dziś wiadomo, że wsobne krzyżowanie - tak przecież popularne wśród arystokracji - nie prowadzi do niczego dobrego.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 12 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) . 5 5 miesięcy temuocena: 94% 

   Takie rzeczy tylko w Polsce ! A czy przeniosą też długi ?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~skandal! 4 5 miesięcy temuocena: 100% 

   W artykule brakuje kluczowych informacji: z jakiego powodu budowa szpitala dla 350.000 osób będzie opóźniona o rok, oraz czy miasto naliczy budowlańcom kary umowne i w jakiej wysokości.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad 3 5 miesięcy temuocena: 86% 

   Kary?? Jak tam miał zarządzać ZOZ Ursynów, a tuż przed oddaniem się zmienia na SOLEC i wszystko się zmienia..... To Polska...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arnuch 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

   A swoją drogą kto ustanawia przepisy, które powodują, że uruchomienie nowego szpitala wymaga ich obchodzenia? One mają jakiś glebszy sens, czy są typowo polskim utrudniaczem zycia?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 1 5 miesięcy temuocena: 95% 

   eee to slabo liczylem ze Warszawie, i Nam przybedzie szpital a tu sie okazuje ze jeden dojdzie ale jeden ubedzie - czyli wyjdziemy na 0, tloki jka byly tak beda

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.288 sekundy
  REKLAMAA2-PrzedszkoleEDULICA-25-02----25-03-2020