REKLAMAA1_FortSluzew-NOWY-od-12-03-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 marca 2018, 07:06 komentarzy 41

  (SK)

  REKLAMA

  Jesienne wybory samorządowe - w tym wybory prezydenta Warszawy - będą polityczną wojną na śmierć i życie. Świadczą o tym wyniki sondażu Kantar Millward Brown dla portalu WP.pl. Po raz pierwszy preferencje wyborcze zbadano również w dzielnicach. Kto wygrywa na Ursynowie?

  Jak podkreśla WP.pl sondaż Kantar Millward Brown został wykonany na dużej, reprezentatywnej próbie. Ankietowani odpowiadali telefonicznie na wiele pytań. - To sondaż, do którego rzetelności nie można mieć uwag - czytamy w objaśnieniach.

  Po raz pierwszy w tym roku zaprezentowano preferencje wyborcze dla warszawskich dzielnic. Mieszkańców zapytano którego z dwóch kandydatów - Rafała Trzaskowiego (oficjalnego kandydata PO na prezydenta stolicy) i Patryka Jakiego (kandydata na kandydata z ramienia PiS) wybraliby podczas głosowania w pierwszej turze.

  Wyniki dotyczące Ursynowa i Wilanową mogą być dużym zaskoczeniem. Obie dzielnice przez lata uznawane były za mateczniki Platformy Obywatelskiej. W głosowaniu w pierwszej turze, Trzaskowski wygrywa zestawienie z Jakim, ale jedynie trzema punktami procentowymi, co świadczy o tym, że niezwykle ważna będzie kampania wyborcza. 

  Z zaprezentowanych przez portal WP.pl wynika, spore szanse na dobry wynik - przynajmniej na Ursynowie i Wilanowie - ma "ktoś trzeci". Trzaskowski i Jaki zbierają w naszych dzielnicach tylko w sumie 53% głosów, najmniej ze wszystkich dzielnic. To oznacza, że pozostali kandydaci, o których pytano respondentów mają tu wyższe poparcie niż gdzie indziej.

  A o kogo pytano? O Roberta Biedronia, Ryszarda Kalisza, Jana Śpiewaka, Stanisława Tyszkę, Adriana Zandberga, Piotra Ikonowicza czy byłego burmistrza Ursynowa - Piotra Guziała. Ten ostatni w skali całej Warszawy w sondażu WP dostaje zaledwie 1% głosów. Przypomnijmy, w ostatnich wyborach na prezydenta stolicy, w 2014 roku, zajął trzecie miejsce zgarniając 8,2% poparcia.

   

  Sondaż wyborczy dla WP.pl pokazuje, że walka o fotel prezydenta Warszawy będzie niezwykle zacięta i wszystko może się zdarzyć. 

  - To będzie najbardziej brutalna kampania polityczna, jaką do tej pory widzieliśmy - komentuje dla WP.pl dr Olgierd Annusewicz z Instytutu Nauk Politycznych UW.

  - Dla PO zdobycie Warszawy jest kwestią życia lub śmierci. Przegrana w stolicy będzie gwoździem do trumny tej partii. PiS zdobywając Warszawę zadałby śmiertelny cios opozycji. Jednocześnie pisowski prezydent Warszawy byłby im niezwykle przydatny, gdyby podczas wyborów 2019 roku karta polityczna miała się odwrócić. Wówczas taka osoba stałaby się nowym Lechem Kaczyńskim - dodaje ekspert.

  ZAGŁOSUJ W NASZEJ ANKIECIE! (kolejność kandydatów wg sondażu WP.pl)

   

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 256

  • 98
   BARDZO PRZYDATNY
  • 37
   ZASKOCZONY
  • 41
   PRZYDATNY
  • 28
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 13
   WKURZONY
  • 34
   BRAK SŁÓW

  41Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~dziadek 41 13 dni temuocena: 25% 

   Głosy ludzi z poparciem dla pani Igras powinny dać do myślenia ludziom w PO. Tylko lokalni działacze z zapleczem społecznym uratują Ursynów przed faszyzacją struktur samorządowych która jest równoznaczna z przejęciem władzy przez brunatnych rewanżystów z PiS i ich przystawiki w rodzaju Guziałów i Lenarczyków.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 40 14 dni temuocena: 40% 

   Kolejny mierny artykuł Kińczyka. Kińczyk kończ wstydu oszczędź.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ELA IGRAS 39 14 dni temuocena: 0% 

   TYLKO PANI IGRAS MA JAKIEŚ SZANSE JAKO KANDYDATKA NA BURMISTRZA PO! JEDYNY UCZCIWY I MĄDRY CZŁOWIEK W PO!

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~I_grass 38 17 dni temuocena: 14% 

   Najwarzniejsza sprawa to likwidacją spułdzielczych domuw kóltóry! Som niepotszebne i gupie!

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dddddd 37 17 dni temuocena: 10% 

   Tylko pani Igras może uratować tonący okręt jakim jest dzielnicowa Platforma Obywatelska! Potrzebni są tacy jak ona ludzie uczciwi, lokalni działacze, aktywiści społeczni. Kempa był pomyłką. By ratować struktury na Ursynowie powinien podać się do dymisji i oddać stery Elżbiecie Igras!

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 36 17 dni temuocena: 86% 

   Gejowski tandem niby ma wygrać? Gdzie wy ten sondaż robiliście, w sklepie z dopalaczami?

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 35 17 dni temuocena: 100% 

   Jeśli mówisz o virtualnym duecie Trzaskowski/Rabiej to oficjalnie tylko 50% tandemu jest homoseksualne.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krysia23 34 18 dni temuocena: 82% 

   Obecnie inteligenckie dzielnice rozumieją, że stare PO w samorządach to degradacja w tych osiedlach. To dalszy dyktat deweloperów wciskających bloki gdzie się da - "okno w okno" na słynne 4 + 4 metry. W samorządzie Warszawy, też dzielnic potrzeba nowych ludzi, rozumiejących potrzeby mieszkańców.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issa 33 17 dni temuocena: 15% 

   jasne jasne... a jaką yntelygencje masz na mysli? bo wiesz...słoma z butow to dopiero w trzecim pokoleniu wylatuje. A 4x4 m to akurat pomysł PIS i powstał teraz a nie czasy PO. Tak, że juz jak siejesz propagande to chociaż mysl przy tym i klam tak, żeby jakies ręce i nogi to miało.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 3 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 32 17 dni temuocena: 94% 

   issa ale tak szczerze, jesteś członkiem/członkinią PO? I ktoś Ci każe takie durnoty wypisiwać czy jesteś np. rozedrganą przez tvn i gw, niezrównoważoną emocjalnie ofiarą polskopolskiej wojny popisowskiej i sama z siebie piszesz bzdury w internecie? PS naprawdę myślisz, że mieszkańcy Warszawy są aż tak głupi, że nie wiedzą, kto rządzi miastem??

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 31 18 dni temuocena: 68% 

   Zagłosuję na każdego, kto zlikwiduje w Warszawie handel uliczny i stragany zajmujące całe chodniki przy wyjściu z metra.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issa 30 17 dni temuocena: 23% 

   taaa? a gdzie kupisz truskawki, za chwilę? te zmęczone zgniłki w markecie? poprzewracane na tysiac sposóbów przez poprzednich klientów? smacznego! Jakos nigdy nie miałam problemu z wejściem i wyjsciem z metra, moze nad sobą się zastanów?

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 5 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 29 17 dni temuocena: 94% 

   Truskawki kupię w sklepie ze świeżymi warzywami i owocami przy metrze Natolin, gdzie uczciwi ludzie uczciwie prowadzą biznes i płacą podatki a nie od kombinatorów spod Grójca co zatrudniają Ukraińców na czarno.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EI88 28 18 dni temuocena: 14% 

   Elżbieta Igras wspaniała kobieta. Zawsze była wrogiem PiSów i ich tej lustracji którą chcą zamęczyć niewinnych staruszków którzy walczyli z nazistami z AK i NSZ i WIN! Była przeciwko zabrania zasłużonych emerytur ludzim honoru takim jak Iwona Brystigier, Helena Wolińska, Czesław Kiszczak i bohaterowi który dał nam wolność śp. GENERAŁOWI WOJCIECHOWI JARUZELSKIEMU! Gdyby pani Igras zechciała pokierować Ursynowską Platformą napewno byśmy wygrali bo na Ursynowie mieszka inteligęcja, elita i nie da się kupić za 500 zł PiSowm brunatnym koszulom Kaczafiego!

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~buhahaha 27 17 dni temuocena: 73% 

   żeby tak samemu o sobie pisać no no, ot odlot

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~katarzyna judek 26 19 dni temuocena: 10% 

   Pani Igras to wspaniały człowiek! Dzięki niej powstał prawdziwy Dom Kultury na Kajakowej i niebawem nowy piękny obiekt Ursynowskie Centrum Kultury! Dzięki niej skonczymy z diadowskimi nikomu niepotrzebnymi spółdzielczymi domami kultury gdzie nic sie nie dzieję i siedzą stare dziady na stołkach w paździerzu!

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 25 19 dni temuocena: 88% 

   To Ci się udało katarzyna! Zabawny komentarz, aż oplułem monitor.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 22 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anna 24 19 dni temuocena: 80% 

   @katarzyna judek Chyba od niedawna bawi Pani na Ursynowie

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 16 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ei 23 19 dni temuocena: 18% 

   Oby pełnie władzy utrzmała Platforma! Elżbieta Igras powinna być kandydatem na burmistrza Ursynowa! Nikt nie włożył tyle serca i pracy dla dobra mieszkańców!

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 22 19 dni temuocena: 96% 

   Dodałbym do kompletu jeszcze radnego Karczewskiego :D Taka ciekawostka, p. Igras ostatnią interpelację złożyła w 2016 roku... a pan ex-prezes w połowie 2017 i to była jego jedyna interpelacja w minionym roku.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 27 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~barbara 21 19 dni temuocena: 31% 

   Jak PiS wygra wybory na Ursynowie, to jak Boga kocham wyprowadzam się z tej dzielnicy.......

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antysłój 20 19 dni temuocena: 73% 

   Pa pa

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 22 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 19 19 dni temuocena: 89% 

   Nie obiecuj bez pokrycia baśka. Mało to było celebrytów, którzy podobnie głupie co Ty deklaracje publiczne formułowali? I co? Powyjeżdżali? Nie powyjeżdżali i Ty też nie wyjedziesz ;)

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 24 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anka_65 18 19 dni temuocena: 72% 

   Barbara, jak Ursynowem będą rządzić tacy ludzie z PO jak Kempa, Karczeewski, Matejka, to pis wygra. Alternatywą są ruchy miejskie: Miasto Jest Nasze, Otwarty Ursynów i może Nasz Ursynów. PU i IMU to przystawki PO.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 18 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 17 19 dni temuocena: 43% 

   ~Anka_65 taaa, Nasz Ursynów i Otwarty Ursynów to przecież przystawki PiS więc też mi alternatywa

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 12 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MieszkaniecKEN2 16 19 dni temuocena: 88% 

   Widząc co sie dzieje na dzielni i jak karierowicze typu Pomianowski i Ciołko obejmują stołki z politycznego posłuszństwa w stosunku do PO to chyba już lepiej żeby wygrały "przystawki" PIS, niż przystawk PO (IMU i PU) chociaż to już nawet nie przystawki tylko pełnoprawni pomiatacze PO, bez własnego zdania.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 21 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 15 19 dni temuocena: 94% 

   Wszyscy się niestety przejechaliśmy jako ursynowianie na farbowanych lisach z Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa i Projektu Ursynów. Przykre to jest, że tzw. "lokalni działacze" mają kregosłupy z kałczuku i kupieni stanowiskami są zdolni przymknąć oko na każdą niegodziwość :(

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 30 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 14 17 dni temuocena: 22% 

   Wszyscy się przejechaliśmy na Naszym Ursynowie z guziałem na czele. Farbowane lisy uciekły z tonącego SLD i stworzyły NU. Teraz farbowane lisy uciekają z tonącego NU i stworzyli Otwarty Ursynów. Czy ktoś jeszcze da się na to nabrać?

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~buhaha 13 17 dni temuocena: 100% 

   ~debenek - panie burmistrzu, nie ma pan dziś nic lepszego do roboty niż pisanie tych głupot?

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MieszkaniecKEN2 12 17 dni temuocena: 100% 

   Debenek - no właśnie, da sie nabrać ?? Najgorsze są farbowane lisy, które idą do wyborów z hasłami typu: STOP kolesiostwu, a jak tylko nadarzyła się okazja to szybko uciekli od swoich poglądów, żeby tylko dostać stołek burmistrza. To jest totalna hipokryzja w wykonaniu panów z IMU i PU, a w szczególności Pana Pomianowskiego.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 11 17 dni temuocena: 100% 

   Debenek to Pomianowski? To się nam pan młody wiceburmistrz nie przepracowuje w pracy, chyba w ogóle jego fucha polega na siedzieniu na fb i halo...

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SK 10 19 dni temuocena: 64% 

   Warszawa jak wybierze Trzaskowskiego to że śmiechu z krzesła spadne bo znaczyloby to że nic się za rządów PO nienauczyli i chcą być dalej manipulowani ALE poczekamy zobaczymy.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bobek 9 19 dni temuocena: 34% 

   Jaki na pewno będzie lepszy, ma takie doświadczenie w komisjach. A i ulic w Warszawie jeszcze dużo do zmian.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 13 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~barbara 8 19 dni temuocena: 35% 

   jeżeli ktoś manipuluje, to PiS, chciałabym żebyś człowieku spadł z tego krzesła, skoro masz takie poglądy, nic z Ciebie już nie będzie.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 9 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 7 19 dni temuocena: 92% 

   PiS i PO za bardzo się od siebie nie różnią, ale jeśli dalej u władzy w Warszawie będzie PO to patologie będą narastać. PiS ma jak widać spory problem z kandydatem. Generalnie na razie niestety nie ma na kogo głosować :( Trzaskowski jest ładny, ale się po prostu nie nadaje na tą funkcję.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 23 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc 6 19 dni temuocena: 79% 

   Dobry wynik jakiego na Ursynowie to niewątpliwie zasługa obecnej władzy (PO)

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~VV 5 19 dni temuocena: 57% 

   ===Czyli na Ursynowie i Wilanowie tak wypadaja kandydaci.. Ciekawe jak w Warszawie?

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~777 4 19 dni temuocena: 53% 

   Niezależnie od wyników wyborów władzę przejmię PiS. Wyznaczą nadzór komisaryczny nad miastem, permier ma takie uprawnienia i z nich skorzysta. Wszyscy pracownicy ratusza urodzeni przed 1980 rokiem zostaną zwolnieni. Burmistrz Kempa pójdzie do więźienia. Pomianowski znajdzie bez problemu zatrudnienie w sektorze prywatnym, to wkońcu wykształcony specjalista, Ciołko też się odnajdzie w nowych warunkach i wróci do Providenta. Wróci Guział.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~raaaany 3 19 dni temuocena: 43% 

   Oby twe słowa w psie g..o się obróciły

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 2 19 dni temuocena: 83% 

   Straszne farmazony wypisujesz @777. PiS jakby chciał wprowadzić komisarza to już by to zrobił. Na pewno wszyscy pracownicy urodzeni przed 80 nie zostaną zwolnieni (aczkolwiek jeśli PiS przejąłby duży pałac to będą czystki i całe rzesze ludzi związanych z PO wyląduje na bezrobociu, więc członkowie rodzin pani Thun czy pana Trzaskowskiego muszą mieć małego stracha) . Kempa nie pójdzie do więzenia, bo w Polsce politycy nawet za takie przekręty jak afera bazarowa nie trafiają do pudła. Pomianowski to wykształcony specjalista co najwyżej we wchodzeniu w odbyt politykom, więc w tym sensie na pewno nie zginie. Z Ciołkiem to nie wiem czy go będą chcieli z powrotem w Providencie. A czy wróci Guział to raczej loteria.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cycu 1 13 dni temuocena: 0% 

   Oby bo przecież ile Ci złodzieje z PO mogą rządzić, dramat.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1266 sekundy
  REKLAMAA2-ORTODONCJA-od-01-03-2018-do-30-04-2018