REKLAMAA1 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AH)

  Mała ojczyzna była tematem tegorocznego, tradycyjnego już, spaceru młodzieży z Gimnazjum i Liceum im. Batalionu AK "Parasol". W przeddzień Święta Niepodległości uczniowie odwiedzili najważniejsze miejsca pamięci w naszej dzielnicy.

  Co roku młodzież z "Parasola" na swój sposób obchodzi rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W szkole odbyły się prezentacje klasowe odwołujące się do patriotycznej symboliki i narodowych barw. Po nich uczniowie wyszli na spacer po Warszawie. Tym razem wyłącznie po Ursynowie, bo motywem przewodnim stał się temat małej ojczyzny.

  - Przy okazji tej interesującej wędrówki każdy dowiedział się o wielu ciekawych sprawach związanych z Ursynowem np. skąd pochodzą nazwy Ursynów, Imielin, Natolin, Kabaty, co jeszcze w średniowieczu łączyło Kabaty z bitwą pod Grunwaldem, czy za co dzierżawca Karniewski postawił na część Augusta Potockiego krzyż w Alei Kasztanowej, obecnie czczony jako miejsce pamięci Powstania Styczniowego - opowiada Adam Hohendorff, nauczyciel z "Parasola".

  Gimnazjaliści i licealiści z Hawajskiej odwiedzili również pomnik poświęcony Dzieciom Warszawy na terenie podstawówki im. Jana Bytnara (przy Małcużyńskiego), Pomnik  Nauczycieli Tajnego Nauczania przy podstawówce na Mandarynki i kamień pamiątkowy ku czci bohatera „Kamieni na szaniec” - Jana Rodowicza „Anody”.

  Podsumowaniem dnia był test, w którym młodzież mogła wykazać się zdobytą tego dnia wiedzą. Najlepsze klasy zostaną nagrodzone wycieczkami szkolnymi.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.349 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021