REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 listopada 2022, 12:12 komentarzy 3

  (SK)

  Choć od rana padał pierwszy tej zimy śnieg, ekipa drogowców wzięła się za... koszenie trawy nad tunelem POW. Za to chodniki i jezdnie oczyszczano na Ursynowie z opóźnieniem.

  Zima zaskoczyła drogowców i nie przeraziła ogrodników? Od rana w Warszawie prószył pierwszy tej zimy śnieg i choć nie spadło 13 czy 15 centymetrów białego puchu jak na Kasprowym Wierchu czy na Helu, a zaledwie parę milimetrów, to sprawił, że na ulicach i chodnikach zrobiło się bardzo ślisko.

  Pogoda nie przeszkodziła ogrodnikom w rozpoczęciu ostatniego przed zimą koszenia wielkiego trawnika, jakim jest teren nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy, zarządzany wciąż przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Ku zdumieniu obserwujących mieszkańców, gdy padał jeszcze śnieg, ekipa ochoczo wzięła się za koszenie w rejonie ulicy Lanciego.

  - Wiem, że to dziwne, ale przyjechaliśmy z daleko, wypaliliśmy paliwo, więc szkoda nie zrobić roboty - mówi nam pracownica firmy, która na zlecenie drogowców kosi dziś trawnik. Jak się kosi w takich warunkach?

  - Trawie to obojętne. Przy śniegu dobrze stoi, więc idzie szybko - dodaje kobieta.

  Osiedlowe i miejskie drogi zaśnieżone

  Z werwą do odśnieżania przejść i chodników osiedlowych przystąpili pracownicy ze Spółdzielni Mieszkaniowej "Na Skraju". Rano, gdy tylko przestał padać śnieg używali mini pługów do czyszczenia nawierzchni. 

  Ulice, za które odpowiada dzielnica, np. Cynamonowa czy Dereniowa też dość szybko zostały oczyszczone, ale trzeba też przyznać, że opady nie były duże i śnieg się po prostu topił.

  Znacznie gorzej było z miejskimi ulicami, za które odpowiada Zarząd Oczyszczania Miasta. Pierwsze posypywarki na Ursynowie widać było dopiero po godz. 11. Wcześniej kierowcy - np. w alei KEN - musieli bardzo uważać, bo ulice były nieposypane i bardzo śliskie.

  Piesi skarżyli się na zaśnieżone chodniki. - Bardzo źle się idzie. Zima zaskoczyła drogowców, to nic nowego! - śmieje się pani Marzena, którą spotkaliśmy przy al. KEN. Nieodśnieżona aż do 11:30 była też ulica Gandhi. Dopiero na wysokości ratusza i wokół niego - trwało odśnieżanie.

  Opady śniegu już zanikają, a od północnego zachodu niebo się wypogadza. Według synoptyków będzie całkiem słoneczne i spokojne popołudnie, choć temperatura nie przekroczy -1/0 stopni. Noc będzie mroźna - w stolicy ok. 7-8 stopni poniżej zera.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 64

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 22
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~meme 3 9 dni temuocena: 63% 

   "moje miasto"..., czego nie rozumiecie?

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bike 2 9 dni temuocena: 47% 

   Oby nie zapomnieć również o odśnieżeniu dróg dla rowerów. Przez zaśnieżoną DDR spada liczba rowerzystów, których taka sytuacja zniechęca do poruszania się rowerem.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 1 8 dni temuocena: 58% 

   No i dobrze - im mniej najświętszej roszczeniowej części użytkowników dróg, tym bezpieczniej dla pieszych i innych uczestników ruchu.

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4852 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022