REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat.prasowe)

  Jesień to czas na regenerację wysuszonej skóry stóp po lecie. To idealny moment na odżywienie, nawilżenie oraz spłycenie pęknięć dzięki odpowiednio dobranym zabiegom. 

  Pedicure to specjalistyczny zabieg o charakterze pielęgnacyjnym lub leczniczym. Są różne metody pielęgnacji stóp począwszy od tradycyjnego mechanicznego złuszczania po rozpuszczanie zrogowaceń za pomocą kwasów.

  Podstawowym celem zabiegu pedicure jest usunięcie zrogowaceń oraz prawidłowe skrócenie paznokci. Zanim przystąpimy jednak do tego moczymy stopy w mieszance soli ziołowych. Złuszczanie naskórka w naszym gabinecie wykonujemy frezarką z płaszczem wodnym. Zabieg ma na celu dogłębne odżywienie skóry.

  Pedicure kwasowy

  Szczególnie polecany dla osób z pękającymi piętami lub nadmiernym rogowaceniem. Jest to zabieg bezpieczny także dla diabetyków. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża, łuszczyca, otwarte skaleczenia/pęknięcia oraz infekcje grzybicze paznokci. Pedicure z użyciem kwasów obejmuje znacznie szerszy zakres pielęgnacji. Wykonywany regularnie hamuje również zbyt szybkie narastanie naskórka. 

  Warto wspomnieć też o tym, że nie należy używać pumeksu. Pumeks jest to zastygnięta skała magmowa zbudowana z porowatego szkliwa. Jest zbyt ostra i działa agresywnie szarpiąc naskórek, efekt może być odwrotny od pożądanego. Skóra pełni funkcje ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Nadmierne złuszczenie warstwy rogowej powoduje hartowanie się naskórka. 

  Jednakże proces keratynizacji czyli rogowacenia jest naturalnym procesem zachodzącym w ludzkiej skórze. Trwa około 4 tygodni. W niektórych miejscach keratynizacja przebiega szybciej, co powoduje, że komórki nie ulegają złuszczeniu, ale kumulują się na skórze, sprawiając, że staje się ona gruba, szorstka i poszarzała. Taka kondycja znacznie utrudnia wchłanianie się kosmetyków i innych środków pielęgnacyjnych.

  Pedicure leczniczy

  Specjalistyczny zabieg z elementami podologii. Przeznaczony jest dla osób, które borykają się z problemami skórnymi: modzelami, odciskami, nagniotkami lub uszkodzonymi paznokciami. Paznokcie uszkodzone mechaniczne to częsty problem sportowców, osób, które mają zdeformowane stopy lub utracone/uszkodzone wskutek jakiegoś wypadku. Rekonstrukcja paznokci pozwala całkowicie odbudować płytkę. Zabieg rekonstrukcji absolutnie nie jest zabiegiem kosmetycznym, jego wykonanie odbywa się z użyciem preparatów medycznych. Pozwala na czasowe lub stałe odbudowanie paznokcia. Wykonanie rekonstrukcji zależy od stanu paznokcia i skóry. Materiały służące do rekonstrukcji to certyfikowane preparaty medyczne ze srebrem nanokrystalicznym, które dodatkowo działają przeciwgrzybiczo/przeciwbakteryjnie. Implant paznokcia służy około 3-6 miesięcy, wymaga regularnych kontroli oraz obcięcia w przypadku odrostu naturalnego paznokcia lub ponownego zrekonstruowania.

  Paznokcie wrastające

  Najczęściej problem dotyczy dużego palca. Jest to bolesna i dokuczliwa dolegliwość. Nieprawidłowe, zbyt krótkie przycinanie lub noszenie ciasnego obuwia sprzyja wrastaniu. Zdecydowanie lepiej jest zapobiegać temu schorzeniu niż je leczyć, jednakże jeśli mamy już problem istnieje kilka metod korekcji wrastającej płytki.

  Klamry plastikowe – stosowane w przypadku niewielkiego wrastania

  Klamry metalowe – stosowane w przypadku silniejszego wrastania, gdy paznokcie są grube, zawinięte. Zbudowane są z odpowiednio wygiętego drucika, zakończone haczykami, które mocuje się pod płytkę paznokciową. Jest to metoda nieinwazyjna, bezbolesna, przynosząca natychmiastową ulgę.

  Niestety, w niektórych przypadkach, szczególnie zaawansowanych lub zaniedbanych, jedynym rozwiązaniem będzie zabieg chirurgiczny, jednakże jest to ostateczność. Zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym. Ważne jest, aby wykonała ten zabieg osoba wykwalifikowana.

  Gdy wrastaniu towarzyszy infekcja można zastosować wówczas: maść z antybiotykiem, okład odkażający, specjalistyczny płyn do wrastających paznokci.

  Pielęgnacja stóp jest niezbędna przez cały rok. Częstotliwość wizyt w gabinecie jest uzależniona od potrzeb klienta oraz tego w jakim tempie rogowacieje naskórek. Formę pedicure dobieramy odpowiednio do zapotrzebowania klienta.

  Zarezerwuj wizytę w naszym salonie, we wspaniałej lokalizacji, tuż przy metrze Natolin i odwiedź salon Manicure Artist

  MANICURE ARTIST 

  Artykuł załadowany: 0.4885 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020